Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2016 - Strona 24

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No to ostro. Ten Jelcz był w zapowiedziach Kultowych autobusów PRL. Czyli teraz jest i potem będzie drugi raz. Super 😕 Dzisiaj otrzymałem informację,że auta prl złota kolekcja będą wysyłane po 4 sztuki gdyż wydawnictwo przyspiesza ich wydawanie. Czyli kolekcja się zakończy jesienią.
  
 
Jelcz o d Atlasa miał inne (koszmarne) lusterka

  
 
Ktoś już otrzymał paczkę z 4 autami Zkap? Teraz mają po 4 wysyłać i co tydzień model będzie.
  
 
JELCZ 043 z EA

  
 
Trochę się różnią ten z Dea i Ea. Poza tym to chyba jedna firma ☺
  
 
Kupiłem niebieskiego ogórka. Zaskoczył mnie hak, którego nie było w Mexie.
  
 
A wracając do tematu "Złotej Kolecji" dostałem dziś "czteropak" , na upały idealny







  
 
kolega Joxer na MSM wrzucil zapowiedz 53 numeru ZK


(forum.index.hu)
 
 
aktualizacja:



Skoda 105 - 31.08.2016



Zastava 1100 - 07.09.2016



Lada 2109 Samara - 14.09.2016



Syrena 102 - 21.09.2016



Dacia 1300 Kombi - 28.09.2016



Fiat 131p - 05.10.2016



Volkswagen 1200 - brak na stronie xd

(zdjecia ze strony Tytuł strony )

EDIT: Jesli to koncza to az mi szkoda, widzac tego pieknego Garbusa, moze i nie bedzie szczytem jakosci tak jak Kultowy brat, ale kolor to wynagradza... a skoro jest zachodni, mogloby sie w kolekcji pojawic jeszcze troche innych ciekawych powtorek z kapu

Najbardziej chyba cieszy Zastava

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2016-08-29 13:52:07 ]
  
 
Dodam jeszcze, ze cieszy rowniez Łada oraz VW. W takich kolorach pamietam je najlepiej.
 
 
Ta różowa Dacia to chyba jakiś żart. : /
Gdyby zaczęli wydawać kultowe auta z czasów prl'u, to spokojnie by do 70 numerów pociągnęli.
Samary w Polsce chyba były popularniejsze w wersji 3-drzwiowej.
W górnym pasku pisma ZKAP widzimy zielonego mercedesa (chyba) W123 i czerwoną ładę 2107 których u nas już nie wydadzą, a szkoda. Patrząc na to co wydają to chyba "zachodnie" twory były bardziej kultowe niż te wschodnie, największą popularnością cieszyły się Wartburgi.
  
 
Skoda, Zastawa i Syrena godne uwagi. Naprawdę cieszę się, że kończy się ta seria.
  
 
Witam, mam pytanie więc zapytam bo widzę że to chyba najodpowiedniejsze miejsce Zamówiłem Jelcza PR110 z strony http://www.kultoweauta.pl/nr_specjalny.html i jakoś tak dziwnie - podałem adres do dostawy i niby zamówienie jest złożone. Płatność przy odbiorze? Tylko koszt modelu 36zł bez kosztów wysyłki? Po jakim czasie od zamówienia mogę spodziewać się paczki u siebie?

No i co powiecie na temat tego modelu, dobrze odwzorowany? Nie ukrywam że jestem zakochany w tym Jelczu i liczę że będzie przypominał oryginał.
  
 
Jak zamawiałem archiwalne to płatność przy odbiorze.
Cena za wysyłkę wydań specjalnych jest już wliczona w cenę modelu.
Normalnie to było 4tygodnie. ja dostałem jakoś po 2tygodniach.
  
 
Skoro Jelczyk ma zaczep to fajnie by było gdyby w następnym numerze specjalnym pojawiła się przyczepa

  
 
Co do Łady Samary, to chyba jeszcze można nadal tanio dostać Ładę 2104. Chodzi oczywiście o przełożenie kół. To tak dla niewiedzących. U mnie dawca czeka, bo nie mam jeszcze pięciodrzwiowej. Chociaż chyba zdecyduję się jednak na KAPową.

Chyba, że ktoś lubi tuning, to nie ma co zmieniać :



Zastanawiam się nad garbatym, którego mi brakuje, ale wiadomo, że wielu go nie kupiło. Pytanie, czy jest sens... Tutaj widać pomalowane ramki okien i listwę na progu względem kapu. Wycieraczki wydają się na zdjęciu inne, cieńsze. Może to złudzenie.


[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2016-09-01 21:35:13 ]
  
 
Ciekawe co rzucą do 2 ostatnich numerów ZKAP ☺?
  
 
Przedostatni jest zielony garbus, więc nie znany jest tylko ostatni
  
 
Cytat:
2016-09-04 15:09:43, kadrowiec pisze:
Ciekawe co rzucą do 2 ostatnich numerów ZKAP ☺?



czerwone Caro'91
 
 
Cytat:
2016-09-04 21:12:19, Skuderia pisze:
czerwone Caro'91



Skąd wiesz?