Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2016 - Strona 26

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Info DeA z Fb .
  
 
Cóż, 8 lat z Kultowymi się skończyło. Cieszyć się nie ma (jak dla mnie) z czego. Podsumowując ZKAP, to z kilku powodów/jej hitów dobrze, że była. Nie można oczywiście nie wspomnieć o nowych kolekcjonerach i o uzupełnieniu braków. A co moim zdaniem było w niej hitem? To raczej nic odkrywczego, ale:

Nr 5 - Żuczek. Wysoki poziom, naprawdę ładnie się prezentuje.

Nr 13 - Warszawa 203. Tu może bardziej osobiste odczucia, bo bardzo podoba mi się w tym kolorze, a i do reszty zastrzeżeń specjalnie mieć nie można.

Nr 21 - Polonez Coupe. Rażący błąd ten sam, ale w wersji z ZKAP jakoś mniej razi. Z KAP nie kupiłem, tego tak.

Nr 27 - Dacia 1310. Największa różnica względem KAP, nowa forma pozwalająca wymienić koszmarka z poprzedniej serii.

Do tego troszkę lepszych, ale też gorszych kolorów, lepszego i gorszego wykonania oraz detali. Nie można też zapomnieć o kilku hitach innego typu. Czyli Gaza Jeepa w pistacjowym, czy o Skodzie, w której zmiana koloru listwy zmieniła świat modelarski.


[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2016-10-22 01:07:50 ]
  
 
Zgadzam się że Dacia z ZKapu jest lepsza, ale w tej cenie można dostać Dacię 1310 która jest lepiej dopracowana i ma bardziej realistyczny kolor z rumuńskiej serii ::

[ wiadomość edytowana przez: kaprl dnia 2016-10-23 21:51:37 ]
  
 
Życie nie znosi pustki. Zaraz zapewne pojawi się jakaś ciekawa seria z autami. Może autobusy? Może ciężarówki? Fajnie gdyby wydano auta służbowe oraz polską motoryzację lat 90-tych. Pożyjemy zobaczymy ☺
  
 
Wyróżniłbym jeszcze Syrenę Bosto, która w ZK była porządnie zrobiona a w KAP była całkowitą porażką.
Największym minusem kolekcji były u mnie krzywo przyklejone elementy, głownie tablice rejestracyjne. Ponad jedna czwarta moich modeli ma ten feler.
  
 
...a ja bym się tam cudów nie spodziewał - skoro od dłuższego czasu DeA nie wie samo, co z sobą zrobić, to raczej według mnie wątpliwe aby nagle ich olśniło i wypuścili teraz jakąś super serię...
Oczywiście chciałbym się mylić
...ale nie zdziwił bym się, gdyby "alternatywą dla ZK było... NIC"

Fakt też że ja np się też już mocno "przesyciłem" tymi modelami i na osobówki w 1:43 już też bym się tak nie rzucał, jak w 2008, 2010 roku - mam już prawie wszystko, co chciałem mieć i JESZCZE póki co (podkreślam słowo "jeszcze") czuję niedosyt ciężarówek i autobusów w 1:43 ale jeśli w najbliższym czasie DeA niczego nie wymyśli w tym temacie, to i ten mój "popyt" sobie zaspokoję we własnym zakresie (robiąc np kartonówki)
Piszę oczywiście we własnym imieniu i takie jest moje stanowisko - jeśli kogoś będą np "jarać" za parę lat te "odgrzewane" modeliki w nowych kolorach w jakiejś np nowej serii - to jego sprawa i jego zdanie
  
 
Koledzy poszukuję blaszek do stara w skali 1:43, mam 4 modele a tylko 1 komplet blaszek. Czy ma ktoś na sprzedaż, wytwarza takie bądź ma kontakt z osobą, która takie blaszki wytwarza?


  
 
pierwsze widzę

...a co to za blaszki i do jakiego one są modelu? (chodzi mi o serię i producenta)
  
 
Wczoraj otrzymałem przesyłkę z DeA z ostatnią porcją ZK:
nr 57 - DACIA 1300 Kombi
nr 58 - FIAT 131 p
nr 59 - SKODA 120L
nr 60 - POLONEZ Truck

oraz

DODGE DART z Kultowych Wozów Policyjnych (jako bonus)
  
 
Cytat:
2016-10-27 08:36:33, arturkiler pisze:
Koledzy poszukuję blaszek do stara w skali 1:43, mam 4 modele a tylko 1 komplet blaszek. Czy ma ktoś na sprzedaż, wytwarza takie bądź ma kontakt z osobą, która takie blaszki wytwarza?






Kolego arturkiler nie przesadzasz? Jest odpowiedni temat od tego a co więcej tam napisałeś i ktoś Ci już tam odpowiedział.
Pisanie tego samego pytania w kilku tematach tylko robi syf i podnosisz ciśnienie admina a konsekwencje mogą być nie przyjemne

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Oczywiście, jak jakieś ale to znowu do mnie, ale jak kadrowiec pisze o autobusach i ciężarówkach to jemu wolno kilka postów wyżej, choć nie pamiętam, aby były wydawane. Kumplostwo jak w PiSie. Nie jestem biegły w tych forach i się gubię co i gdzie. Szukałem pomocy, sorry że źle trafiłem. Posty można wyżucić, pomoc znalazłem gdzie indziej. Ciekawe o czym teraz będzie się tu pisać, o starych modelach z Kapu, bo przecież trzeba konkretnie na temat. A może w FAQ ogłosić koniec forum bo już nic nie wydają?
  
 
Kolesiostwo? A może po prostu trzeba przyjąć jakąś metodę? ZKAP zakończona, można trochę było popłakać jak żyć po tym wszystkim, parę postów poleciało i wystarczy(że się nikomu nie dogodzi, to tu mamy doskonały przykład). Gdyby było tego za dużo byłoby oficjalne STOP. Można by założyć osobny temat o wróżeniu z fusów i pisaniu oczywistości, ale czy jest sens? Natomiast blaszki i pytanie gdzie je kupić itp. w żaden sposób nie pasuje do tego tematu. Jest odpowiedni. Trochę to razi, bo pisałem Ci już Artulkiler kiedyś na ten temat... Tak że... No cóż, temat po prostu do wyczyszczenia, a post do napisania w odpowiednim miejscu jeszcze raz. Jakoś nie widzę w tym problemu... Jak nie wiesz jak to jest, to musisz się jakoś nauczyć. Jak ktoś ma jakieś uwagi to proszę na pw, nie tutaj...

P.S Z PiS przegiąłeś..(żart )

P.S 2 Gdyby świat modelarstwa kończył się na KAP, to rzeczywiście można by praktycznie zamknąć cały dział nawet. Prawda jest taka, że temat KAP powinien po prostu za niedługo praktycznie umrzeć i ożywić raz na ruski rok, gdy będzie o coś pytał nowy kolekcjoner itp.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2016-10-28 19:28:58 ]
  
 
Panie arturkiler
Proponuje wziąć persen albo melisy się napić, zaczerpnąć kilka głębokich wdechów i zastanowić się czy to co napisałeś jest adekwatne do zwrócenia Tobie uwagi względem wcześniejszego Twojego wpisu. Jak widać masz problemy z przeanalizowaniem swojej winy i Twoja racja musi być na wierzchu. Nie podoba Ci się to co pisze admin, co pisze moderator. Więc radzę ci raz jeszcze: zamiast bić pianę, że ktoś Ci zwraca uwagę zastanów się 3x zanim coś napiszesz. Na tym forum są zasady i tych zasad się staramy przestrzegać a jak się nie podoba, cóż... droga wolna. Przecież jest tyle innych fajniejszych portali, for, do wyboru do koloru.

Obecnie zrobił się mały OFF TOPIC. Proszę sprawy gorzkich żalów załatwiać na priv. Dzięki za zrozumienie.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Serie zakończone, wszystko ma swój koniec Pozostaje czekać na autobusy + ewentualnie numery specjalne KAP jeśli jeszcze jakieś się pojawią W międzyczasie można uzupełniać kolekcję o pojazdy innych firm

----------------------------------------------

Ciekawostka:



więcej informacji w odpowiednim temacie:
www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=278842&start=20#3666438
  
 
Widzę, że ze stronki KAP z działu "specjalnych" zniknęła pozycja: Jelcz 315M

Zamówiłem 3 śmieciarki - mają przysłać wg tego, co napisali w terminie do 4 tygodni...

...robi się "posucha" z tymi modelami
  
 
Nikt nie informował tutaj, że w marketach w tamtym miesiącu znowu pojawiły się kultowe(KAP). Ja jeździłem sprawdzałem, aż w końcu sobie odpuściłem, bo długo nic się nie pojawiało... Dzisiaj pojechałem do MM i jeszcze coś zostało. Oczywiście jak zawsze coś się do rąk musiało przykleić...
  
 
Ale pewnie nic nowego się nie pojawiło w tych modelach, jedynie dosypali resztki z magazynów.
  
 
Z jednym wyjątkiem, czyli była też Simca Aronde. Ja już jej nie zastałem. Ci którzy przebierali za pierwszym razem, raczej nie mają czego szukać. Chociaż na przeróbki(chociażby dla treningu), czy dawcę zawsze można się zdecydować. Ja np., wziąłem Simsona Duo, bo za poprzednio razu miałem do wyboru jednego lub wcale, czyli był z wadą. Warto tu zwrócić uwagę na dwie rzeczy, czyli po pierwsze na tę wadę, która występuje może nawet we wszystkich modelikach, ale w różnym stopniu, czyli spojrzeć na to, czy przednie koło jest ustawione prosto(krzywe widełki).
Druga sprawa to taka, że model ten swego czasu został uznany za posiadający olbrzymią wadę, czyli bardzo źle odwzorowaną szerokość. Takie info poszło i ja np. z tego powodu go nie kupiłem, a dowiedziałem się, że to nieprawda, gdy w koszu został właśnie ten ostatni. Jak ktoś też tak miał, to jest jeszcze okazja tanio uzupełnić.
  
 
Aronde była, kiedyś ją zamówiłem od importera jak był rzut, wielu modeli też nie kupiłem bo byłem pewien że tak kultowe modele pojawią się w Złotej Kolekcji, a w niej nawet wielu rodzimych modeli nie wrzucili. : P Cóż, kiedyś jeszcze pojawi się jakaś tania seria gazetowa, argument by zamówić od ISTa czy innych producentów nie pasuje, bo DeA na różne kraje wrzucało modele których żaden inny producent nie produkuje, a jak widać po różnych krajach, ekskluzywnych modeli w DeA wciąż przybywa.
  
 
Cytat:
2016-11-13 17:12:13, Hardcore pisze:
Aronde była, kiedyś ją zamówiłem od importera jak był rzut, wielu modeli też nie kupiłem bo byłem pewien że tak kultowe modele pojawią się w Złotej Kolekcji, a w niej nawet wielu rodzimych modeli nie wrzucili. : P Cóż, kiedyś jeszcze pojawi się jakaś tania seria gazetowa, argument by zamówić od ISTa czy innych producentów nie pasuje, bo DeA na różne kraje wrzucało modele których żaden inny producent nie produkuje, a jak widać po różnych krajach, ekskluzywnych modeli w DeA wciąż przybywa.



Witaj Kolego! Jeśli interesuje Cię model Simci Aronde, to mam taką na zbyciu, nie wyjmowana z blistra z gazetką. Ponieważ zaczęło mi brakować miejsca na całą kolekcję Kultowych Aut PRL-u, pozostawiłem tylko auta polskie, natomiast wszystkie inne postanowiłem sprzedać . Nie jestem handlarzem, tylko kolekcjonerem, więc mogę sprzedać po nominalnej cenie + koszt przesyłki. Jeśli kupujący jest z Warszawy, tak jak ja, jest możliwy odbiór osobisty. Pozdrawiam Krzysztof.