Zmiana oleju w Renault

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, chciałbym się dowiedziec od was drodzy koledzy i koleżanki czy moge olej syntetyczny zastąpic olejem polsyntetycznym ? Mam renault grand scenic 1.9 dci 2004 r. Na szafie ma przejechane ponad 200 tyś, trochę bierze olej, zawsze wlewałem Elfa 4W-50, ale słyszałem ze moza zmienic jak juz troche bierze olej. Jaki olej byscie polecili i czy moge ten polsyntetyk zmieszac z resztą syntetyka ktora została w silniku ?
  
 
1. ELF i żaden inny o parametrach 4w50 to nie jest olej przeznaczony do tego auta bo jest za rzadki.

2. Fabrycznie ma być 5W40i taki powinieneś używać.


3. Jak najbardziej możesz zastąpić np. na ELF EVOLUTION 700 STI PÓŁSYNTETYK 10W-40.
(dawniej STI) lub jeżeli chcesz zainwestować w droższy to: VALVOLINE MAXLIFE 10W40.

4. ...11-te - nie mieszaj. Półsyntetyk z syntetykiem

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
VALVOLINE MAXLIFE 10W40. to bardzo dobry olej,który zbiera pozytywne opinie,więc moim zdaniem warto się nad nim zastanowić,szczególnie że jest w przystępnej cenie. Poza tym jak radzi Przedmówca: nie mieszaj oleju syntetycznego z półsyntetykiem,bo w praktyce możesz uszkodzić silnik.
  
 
a co ci da zmiana oleju na gęściejszy? -będzie ci pobierał mniej?-ile mniej i jaka to różnica w pieniążkach? policz czy to tak naprawdę się opłaca lać olej z którego bedzie więcej nagaru na pierścieniach i w końcu będzie go tyle że pierścienie staną dęba w rowkach -a to jest nagminne w silnikach dci
  
 
Nie w każdym dci, ale faktycznie zdarzało się wiele trefnych egzemplarzy. Poza tym warto czasem poza olejem wlewać specjalny ceramizer jako dodatek, nie zaszkodzi a może tylko pomóc.