Myjnia samochodowa - dobry pomysł na biznes?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mieszkam w mieście 80 tys mieszkańców. Wprawdzie jest kilka myjek, ale samochodów też jest dużo i często ustawiają się kolejki. Zastanawiamy się czy uruchomienie kolejnej myjki to dobry pomysł. Może są tutaj osoby które prowadzą już ten biznes? Kolejna sprawa to chemia i środki czystości. To też należałoby policzyć. Będę wdzięczny za sugestie i pomysły.
  
 
Cytat:
2016-01-30 10:49:33, amysz pisze:
Mieszkam w mieście 80 tys mieszkańców. Wprawdzie jest kilka myjek, ale samochodów też jest dużo i często ustawiają się kolejki. Zastanawiamy się czy uruchomienie kolejnej myjki to dobry pomysł. Może są tutaj osoby które prowadzą już ten biznes? Kolejna sprawa to chemia i środki czystości. To też należałoby policzyć. Będę wdzięczny za sugestie i pomysły.



Pomysł wydaje się być bardzo dobry. Polecam myjnię bezdotykową z tego względu, że ludzie chętnie z niej korzystają bo jest tania. Nie musisz też zatrudniać pracownika, do jej obsługi z wiadomych względów. Wydatek na początku to jakieś 0,5 mln zł. Środki kupowane hurtem nie są drogie.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-02-01 18:45:44 ]
  
 
U mnie w mieście jest kilka naście myjni, ale jak przyjdzie czas soboty to kolejki masakryczne, W ciagu tygodnia również można spotkać kolejke do myjni. Wydaje mi sie ze myjnia to dobry interes
  
 
Dla takiej myjni myślę, że dobrym pomysłem (w zasadzie jak dla każdego biznesu) byłoby nawiązanie współpracy z jakąś firmą, która posiada dużo samochodów i są to ich podstawowe środki pracy. Przedstawiciele handlowi, firmy kurierskie itd. No, ale nie może być to jakąs mało znana firma, bo wiadomo, ze w takich może się pojawić problem z wypłacalnością Tak czy inaczej życzę powodzenia
  
 
Cytat:
2016-01-30 10:49:33, amysz pisze:
Mieszkam w mieście 80 tys mieszkańców. Wprawdzie jest kilka myjek, ale samochodów też jest dużo i często ustawiają się kolejki. Zastanawiamy się czy uruchomienie kolejnej myjki to dobry pomysł. Może są tutaj osoby które prowadzą już ten biznes? Kolejna sprawa to chemia i środki czystości. To też należałoby policzyć. Będę wdzięczny za sugestie i pomysły.



Powiedziałbym trochę więcej - a może myjnia dotykowa połączona z usługą prania tapicerek samochodowych. Przecież za wypranie tapicerki, spokojnie możesz krzyczeć 200 zł (jeżeli usługa zostanie wykonana na poziomie).
Na początku należałoby zrobić biznesplan, aby wiedzieć ile Ci na to pójdzie kasy.
Te kilkadziesiąt tys zł, trzeba wydać.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-02-16 14:02:56 ]
  
 
Witam, według mnie jak najbardziej taki biznes będzie się opłacał.
  
 
Cytat:
2016-01-30 10:49:33, amysz pisze:
Mieszkam w mieście 80 tys mieszkańców. Wprawdzie jest kilka myjek, ale samochodów też jest dużo i często ustawiają się kolejki. Zastanawiamy się czy uruchomienie kolejnej myjki to dobry pomysł. Może są tutaj osoby które prowadzą już ten biznes? Kolejna sprawa to chemia i środki czystości. To też należałoby policzyć. Będę wdzięczny za sugestie i pomysły.



Taka myjnia to bardzo dobry pomysł. Coraz więcej ludzi ma samochód. U mnie na osiedlu w sobotę to jest taka kolejka na tą myjnie samoobsługową że trzeba czekać z godzinę a są 4 stanowiska. Także raczej widac że ludzie korzystają z myjni, dbają o samochód. Myślę że to tylko kwestia dobrej lokalizacji.
  
 
Według mnie wcale nie jest tak różowo jak to malują koledzy. Jasne, że popyt jest ale wszystko rozbija się o ceny wody i chemikaliów. U nas woda jest absurdalnie droga co czyni ten biznes mało opłacalnym (wiem z pierwszej ręki). Nie zniechęcam oczywiście, ale najpierw solidny biznes plan. Policz sobie to dobrze bo potem może być za późno.
  
 
Myjni jest tyle, że na pewno ten biznes nie wróży sukcesu. Ewentualnie usługi dodatkowe mogą przyciągnąć klientów, ale muszą być naprawdę niszowe.
  
 
No właśnie, jakoś konkurencję musisz przebić. Najlepiej, żeby samochody były myte przez dziewczyny w bikini
Żartuje oczywiście, ale może jakieś ciekawe zniżki albo stylistyka myjni.
Powodzenia
  
 
Moim zdaniem to bardzo ciekawy pomysł,pod warunkiem,że w okolicy nie ma powiedzmy kilku innych myjni i tym samym konkurencja jest zdecydowanie większa. Jeżeli masz dobre miejsce na taką myjnię to wg mnie warto zaryzykować.
  
 
Myjnia samochodowa to bardzo fajny pomysł. Oczywiście jeśli nie ma za wielkiej konkurencji w okolicy.
Ja prowadzę warsztat samochodowy i współpracuję z różnymi myjniami. Generalnie nasze działalności ze sobą nie konkurują a mogą sobie na różnym etapie wzajemnie pomoc.
Dlatego bardzo ważna jest cykliczna współpraca, wieloetapowa, która powinna opierać się na pomocy właśnie w kwestii reklamy.
  
 
Jeżeli będzie ona w dobrej lokalizacji oraz rozsądnej cenie,to moim daniem ma szanse bytu,inna sprawa że to także kwestia konkurencji bo jeżeli w pobliżu nie ma żadnej innej myjni,to w zasadzie sukces murowany.
  
 
Pomysł dobry, pod warunkiem, że w pobliżu nie będzie jeszcze 3 innych. Reasumując - lokalizacja jest najważniejsza. Nie tylko w miejscu, gdzie nie miałbyś konkurencji, ale również tam, gdzie łatwo dojechać, jest duży ruch. Klient musi cię bez problemu znaleźć.
  
 
Duża konkurencja. Do tego trzeba doliczyć wysokie koszta inwestycji. Lepiej zainwestować w skromniejszy sprzęt do czyszczenia tapicerek samochodowych. Takie gruntowe czyszczenie auta z dojazdem do klienta lepszy pomysł.
  
 
Jeżeli zainwestujesz w dobry sprzęt i wybierzesz naprawdę odpowiednią lokalizację, to moim zdaniem jak najbardziej jest szansa na sukces, może nie od razu ale stopniowo na pewno tak.
  
 
uwazam że to bardzo dobry pomysł na biznes dobra myjnia to dzisiaj żadkość
  
 
Klienci nie patrzą na to czy myjnia jest dobra, a raczej na cennik i dlatego też królują te ręczne, gdzie dosłownie za 5zł można umyć całe auto. Warto postawić kilka takich stanowisk w dogodnej lokalizacji, to moim zdaniem ma sens.
  
 
W PL to już ograny temat. Chyba że na prawdę znajdziesz dobrą lokalizację i będziesz miał dobre ceny. Ale raczej te dobre lokalizacje są już pozajmowane. Ale za to kiedyś kolega który mieszkał w IRL zastanawiał się nad otworzeniem myjni tam mówił że to tam to świetny pomysł.
  
 
Moim zdaniem to w dalszym ciągu dobry pomysł na biznes o ile nie ma zbyt wielu myjni automatycznych w Twoim mieście, liczy się jej dobra lokalizacja i sprawne, szybkie, bezproblemowe działanie.