Tarcze + klocki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Jaki zestaw polecacie tarcze + klocki? jakich firm unikać?
Pewnie są już jakieś wątki na tym forum, ale sprzed kilku lat i nie chce mi się szukać. Poza tym sprawdzam, czy ktoś tu jeszcze zagląda

Pozdr.
  
 
też chętnie pokusił bym się o pytanie ile jeszcze osób w klubie posiada espero...
a klocki i tarcze to najlepsze chyba ATE ale czy warto podwajać wartość samochodu. pozdrawiam. ja obecnie mam trw chyba ale różnicy nie widzę między poprzedniki
  
 
Znalazłem tarcze TUTAJ - są to tarcze które szły na pierwszy montaż na Żeraniu

Pozdr.
  
 
nie są duże koszta. można założyć. mi dzisiaj przestała gadać pompa paliwa i odpala tylko na gazie. może się tylko zwiesiła poczekam. dam jej szansę . zresztą ciągle się zastanawiam czy nadal pakować w niego pieniądze czy w końcu go zezłomować
  
 
dziś również pompa paliwa nie zagadała. nie brzęczy tak jak zwykle ale sprawdziłem napięcie jakby nie dochodziło do niej. bezpiecznik ok, może orientujesz się gdzie szukać przekaźnika pompy paliwa może to on zawiódł.
  
 
Cytat:
2016-02-03 17:45:41, Rafi pisze:
dziś również pompa paliwa nie zagadała. nie brzęczy tak jak zwykle ale sprawdziłem napięcie jakby nie dochodziło do niej. bezpiecznik ok, może orientujesz się gdzie szukać przekaźnika pompy paliwa może to on zawiódł.



Z tego co pamiętam to przekaźnik z pompy jest przy lewej stopie kierowcy

Pozdr.
  
 
tak, przekaźnik znalazłem ale jak sprawdzić czy działa to już nie umiem, podjadę do elektryka może coś pomoże
  
 
schemat działania z numerami styków masz zawsze na obudowie przekaźnika. Stykasz odpowiednie nóżki do + i - na akumulatorze i sprawdzasz czy "cyka"




No albo jak nie dasz rady tą metodą, to znajdujesz gdzieś w skrzynce przekaźników taki sam przekaźnik i podmieniasz na chwilę


Pozdr.


[ wiadomość edytowana przez: robertkaluza dnia 2016-02-04 23:40:00 ]
  
 
dobrze mówisz. sprawdziłem w swojej książce serwisowej że pompa ma 5 lat ale przejechała jedynie 30 tyś km. espero ogólnie mało jeździ. spróbuję z tym przekaźnikiem podmienić i zobaczę. dzięki kolego.
  
 
Zestaw, który u mnie śmiga - tarcze Textara i klocki Remsa (mogą też być Road House, ale ciężko dostać). Po roku jazdy na takim zestawie diagnosta na przeglądzie: "o, hamulce przód nóweczki założone?" . Siła hamowania w pełni kontrolowana (nie mam ABS), w razie potrzeby auto staje dęba. O piszczeniu nie ma mowy. Tarcze się nie wichrują (a jeżdżę bez osłon). Klocki pylą prawidłowo - widocznie, ale nie jakoś uciążliwie.

@Rafi:
Sprawdź przekaźnik odcinający pompę paliwa po przełączeniu na LPG. U mnie lubiły zsunąć się konektory z nóżek tegoż przekaźnika i pompa się nie włączała.

[ wiadomość edytowana przez: ZeeWolf dnia 2016-02-13 22:20:21 ]
  
 
pompę już wymieniłem bo przekaźnik był sprawny. zakupiłem jakiś zamiennik w intercarsie za 152zł - wymiana 10 minut. na razie śmiga. Ale za to abs znowu przepuszcza chyba jakiś przewód znowu się zrywa. ech ten samochód mnie wykończy. dobrze, że części nie są drastycznie drogie. musi jeszcze z rok może dwa posłużyć raczej da radę. pozdrawiam