Utwardzanie amortyzatorów.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pacjent to auto, do którego nic już kupić się nie da... tzn. da się, TA-Technix lub wyczynowe robione na zamówienie za dwókrotną wartość pacjenta. Kilka razy do roku trafiają się używane ale cany wysokie i pewnie na wykończeniu.

Auto nie ma jeździć w żadnych zawodach, trzeba go tylko ucywilizować, bo obecnie buja się jak 30 letni polonez na fabrycznych jeszcze amortyzatorach.

Ale są dostępne markowe amory olejowe.
- czy "zalanie hipolem" zda egzamin,
- czym zalać (są jakieś motocyklowe oleje do amorów),
- czy amory nie zaczną lać po miesiącu,
- czy dadzą radę ze sprężynami -35/-35,
- szukać sprężyn czy ciąć.

Ma być tanio - ale zgłową. I nie twardo i nisko a po prostu przyjemnie, tak jak ze starego poloneza zrobić poloneza caro na dobtym zawieszeniu gazowym, więc wszelki tuningowe fora omijam.

A może poprzestać na sprężynach -35/-35 i jakichś dobrych seryjnuyh gazówkach?


[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2016-02-07 11:16:15 ]

[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2016-02-07 11:17:19 ]
  
 
oleje do amorow jak najbardziej sa dostepne i to w roznych gestosciach od 0W do przynajmniej 15W
  
 
Ok. Tylko co lepiej zda egzamin? Olejowy z gęstym olejem czy markowy gazowy? A sprężyny ciąć czy szukać krótszych?
  
 
Cytat:
2016-02-07 23:24:27, szymon1977 pisze:
Ok. Tylko co lepiej zda egzamin? Olejowy z gęstym olejem czy markowy gazowy? A sprężyny ciąć czy szukać krótszych?



Co to za auto?
  
 
Micra k10
  
 
Cytat:
2016-02-12 00:40:13, szymon1977 pisze:
Micra k10



Osobiście nie ciachał bym sprężyn.
Zakup sobie sprężyny nawet jakieś TA za 3,5 paki. Co do amortyzatorów, to warto podpytać tu: www.blonski.com.pl, gość naprawdę wie co robi. Tylko czy będzie się Tobie opłacało... wysyłka itp.
  
 
TA Technix 479 ojro włala
  
 
Cytat:
2016-02-12 12:22:19, Piatka pisze:
TA Technix 479 ojro włala



To gówno TA jest dobre na półkę, wytrzymują 8000 i kaput... szkoda kasy na takie amorki.
  
 
przejechałem 40 tys km na MTS, komplet sprężyna i amortyzator, jakość porównywalna z TA. Poza niewielkimi śladami korozji wynikającymi z eksploatacji nie stwierdziłem zużycia się lub pogorszenia działania któregoś z elementów zestawu, wiec nie wiem skąd te 8000 km. Jeśli ktoś szuka taniego zawiasu to polecam, nie jest to bil czy eibach ale lepsze to niż nietrzymający seryjny kilkunastoletni amorek
  
 
TA/MTS miałem w dwóch samochodach - komplet przód i tył.
W pierwszym zrobiłem 30tyś km, wszystko grało.
W drugim samochodzie jeden amorek puścił po +-10tyś km (pozostałe 3 dobre). Wymieniłem parę i już nie było problemu. Zrobiłem na nich ze 40tyś km.

Także jak się trafi to amorki są ok za tą cenę a jak się nie trafi to amorek potrafi wylać po kilku tysiącach. Na dwóch kompletach amorów jedna sztuka w moim przypadku wylała się bardzo szybko a pozostałe 7 (6) dawało radę
  
 
Te przebiegi to spokojna jazda z tuningowanym cukiereczkiem z omijaniem dziur i kałuż, czy normalna jazda, czasem ostra, a czasem upalanie?
  
 
w moim przypadku auto nie brało udziału w żadnej imprezie sportowej, cukiereczkiem tuningowym bym też nie nazwał. jeździłem samochodem na co dzień dziury omijane te które znałem jeżdżąc po mieście, szkoda było opon i felg narażać na uszkodzenia ale zdarzyło się ładować po dziurach. czyli normalna jazda + czasem ostra
  
 
40tyś na amortyzatory to chyba nie za dużo... nie wiem może się mylę ale ja bym czegoś takiego nie wsadził...
  
 
Cytat:
2016-02-16 08:25:32, pwr79 pisze:
40tyś na amortyzatory to chyba nie za dużo... nie wiem może się mylę ale ja bym czegoś takiego nie wsadził...



oczywiście pod warunkiem ze wymieniasz je na inne bo nadają się do śmietnika ja przedstawiłem swoje odczucia po przejechaniu 40 tysi potem auto sprzedałem z tym zestawem amorków i spreżyn
  
 
Ale czego oczekiwac od zestawu za 479 zł ? Ile km pokona micra rocznie?
IMHO lepsze to od hipolsztajna,
  
 
Cytat:
2016-02-16 17:44:11, Junit pisze:
oczywiście pod warunkiem ze wymieniasz je na inne bo nadają się do śmietnika ja przedstawiłem swoje odczucia po przejechaniu 40 tysi potem auto sprzedałem z tym zestawem amorków i spreżyn



Zgadza się, wszystko zależy ile to ma robić rocznie... w moim przypadku po 2 latach odkładał bym powoli na trzeci zestaw