Łada 21061 "81-Mech-reaktywacja- Emdeszek - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
Łada pojeździ trochę na tych alufelgach. Przywiązałem się do nich.



Tylko opony w dobrą stronę załóż - nie tak jak na zdjęciu
  
 
Cytat:
2016-09-27 08:04:34, Kamil_H pisze:
Tylko opony w dobrą stronę załóż - nie tak jak na zdjęciu



Zanim on założy te kola do jazdy, to guma na oponach będzie jak kamień ze starości.
  
 
Cytat:
SzokoLada pisze: Zanim .....



  
 
???

Wielki słownik ortograficzny:
wcześniej niż
  
 
niektóre projekty potrzebują czasu
żeby dojrzeć, zostać przetrawione, czasem kilka razy ....
  
 
Zaraz, zaraz. Przecież nigdzie nie pisałem, że postawię to auto w ciągu połowy roku "na nogi". Więc nie rozumiem jaki cel ma wasza dyskusja na temat długości projektu. Tyczy się to kilku ostatnich postów.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
celu może nie ma ale jest podtekst
  
 
Cytat:
2016-09-29 21:36:32, morphio pisze:
celu może nie ma ale jest podtekst



LUBIĘ TO
  
 
A jak z piecem? Chodzi juz na Pb?
Kopułka wymieniona?

Klosze to na sam koniec Ci sie przydadza, sam mam wyblakłe.
Hamule ruszył? Przewody silikonowe?
Coś za skromnie opisaleś jak na Twoje mozliwości
  
 
Cytat:
2016-09-29 06:09:45, emde pisze:
Zaraz, zaraz. Przecież nigdzie nie pisałem, że postawię to auto w ciągu połowy roku "na nogi". Więc nie rozumiem jaki cel ma wasza dyskusja na temat długości projektu. Tyczy się to kilku ostatnich postów.



Nie no, jasne, ale wiesz... Trzeba działać szybciej niż czas połowiczego rozpadu.
  
 
"Gniję" Ładę za moje pieniądze. Ubywa ci przez to kasy w portfelu ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2016-10-02 19:58:28, emde pisze:
"Gniję" Ładę za moje pieniądze. Ubywa ci przez to kasy w portfelu ?


I to jest k... meritum sprawy Fura jest Emdego, może ją nawet dać myszom do opier...nia nam nic do tego.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
A na dodatek takich rozgrzebanych przez lata "projektów" jest na forum multum (nie pomijając również mojego złoma, tyle tylko że on jeździ) a wszyscy się przypier... do Michała

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
A ja mogę powiedzieć, dlaczego tak jest. Prosta sprawa. A polega to na tym, że Michał każdego zachęca do prowadzenia wątku, dodawania zdjęć i td. Natomiast jak to również zaczęło jego dotyczyć, schował głowę do piachu i cicho siedzi.
  
 
Panowie. Łada Michała jest samochodem wymagającym setek, jak nie więcej godzin prac, co sami zauważyliście. Wiadomo, że do takiego tematu trzeba się przygotować - zebrać fundusze i części, nawiązać kontakty z ludźmi którzy wykonają za nas część roboty i zrobią to rzetelnie, a z tym jest najciężej. Emde zamierza nauczyć się szeroko rozumianej mechaniki oraz asysty przy pracach blacharsko-lakierniczych podczas naprawy Ładnej.
Aktualne "dłubanie" i "ożywianie" tego samochodu będącego teraz niejeżdżacym pomnikiem mchu utrudnia miejsce jego postoju - garaż znajdujący się spory kawałek od domu Michała. Życie prywatne, praca, zdarzenia losowe itd. często skutecznie zabierają czas na hobby. A jak się nie ma czasu na motoryzację, to trzeba mieć na nią pieniądze. Odpocząć też trzeba mieć czas. Ot co.

Biorąc pod uwagę powyższe, znając Michała już kilka lat i Jego możliwości widzę i wiem że stara się znaleźć równowagę między obowiązkami a hobby.
Ile każdy z Nas ma planów i chęci na różne tematy ale z czegoś zawsze trzeba rezygnować. Życie.

Nie Nam komentować postęp prac lub jego brak. W końcu i tak ją zrobi, przecież chyba nikt tutaj nie wyobraża sobie Michała bez własnej Łady

Pozdrawiam dopingując.
  
 
Każdy ma tutaj rację. Ale czy ciężko Michałowi co kolwiek tutaj napisać, wrzucić fotę? Nawet zwyczajne: byłem w garażu, przywitała mnie Łada, a ja ją, posiedziałem, pomyślałem i wróciłem do domu. Albo: kupiłem książkę o budowie łady, siedzę, czytam, a tam czarna magia. Ale nic, nie poddaje się, czytam dalej, bo muszę ogarnąć swoje marzenia. Niestety, nie przeczytamy nic podobnego.

Wracając do wypowiedzi Andrzeja, to przypominam tobie, jak to ty pisałeś, jaki to gruz, złom, bezsens napraw. Znów ja pisałem, że trudno będzie, ale nie ma tragedii, gorsze auta przewracano do życia. Teraz piszesz, lajcik, bez problemu zrobisz to.... Skąd ta nagła zmiana zdania?

Michał, z tego co już go poznałem, jest takim człowiekiem, który potrzebuje kopa, bo sam nie chętnie ruszy dupy. Stąd też te nasze "hejty". Ja też mam kawałek od domu swój garaż, mało czasu, brak kasy i inne powody, ale jednak wyjechało z mojego garażu kilka skończonych projektów i nikt mi nie powie, że coś tam. Postawiłem w garażu koze, potem dużo lepszy piec, żeby było lepiej robić w zimie. Jeżeli są chęci, to dużo można zrobić. A Michałowi wyraźnie tego właśnie brakuje.
  
 
Z Ładami jest jak z racją, a z racją jest jak z dziurą w dupie - każdy ma swoją.

Mam czas, ochotę, warunki i fundusze to robię, nie spełniam któregoś z warunków to nie robię.
Obecnie roboty i obowiązków mam w huj a będę miał jeszcze więcej więc chętnie kupię czas wolny.

Emde, stay beautiful
  
 
Cytat:
2016-10-02 19:58:28, emde pisze:
"Gniję" Ładę za moje pieniądze. Ubywa ci przez to kasy w portfelu ?



Jeśli to było do mnie to zapewniam, że mam w pupce co zrobidz z tą Ladą. Podśmiechuję się tylko, ale tak po koleżeńsku.
  
 
To do dobrze, że po koleżeńsku. Już myślałem, że wcielasz w życie waszą pyrowską przypadłość - zaglądanie innym do portfela, samemu nic nie wydając.

Dobra, żeby nie było, że pitu pitu, kupiłem tłoczki.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Minęły już dwa miesiące od ostatniego wpisu. Czas na mały update coby wątek nie spadł na drugą stronę forum.

Walały mi się po mieszkaniu nowe klosze tylnych lamp to wziąłem i zamontowałem.

Stary klosz po demontażu. Rozpadł się na dwie części przy odkręcaniu. Dosłownie:



Założyłem nowe:



Co więcej ? Na razie nic ciekawego. Odkładam fundusze. Od czasu do czasu wpadam do garażu, posiedzę chwilę w Ładzie, przepalę ale nic konkretnego do marca na pewno nie będzie się działo. Ruszamy pod koniec marca/w kwietniu. Mam nadzieję, że teraz już konkretnie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3