Łada 21061 "81-Mech-reaktywacja- Emdeszek - Strona 8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzięki Andrzeju, zawsze można na ciebie liczyć.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Reanimacja trwa. Kupiłem wczoraj pompę sprzęgła. I teraz prośba, poratuje ktoś linkiem do rosyjskojęzycznych (ew. ukraińskich) poradników dot. wymiany ? Może być filmik lub fotorelacja, zrozumiem tekst w cyrylicy.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
A nie masz książki?
  
 
Książkę mam, jest to jakoś tam nawet sensownie opisane ale wolałbym zobaczyć jeszcze dokładniejsze fotki / filmik. No chyba, że nie da się tego sp...ić tak jak piasty to biorę się na dniach za robotę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2017-04-27 19:22:41, emde pisze:
Książkę mam, jest to jakoś tam nawet sensownie opisane ale wolałbym zobaczyć jeszcze dokładniejsze fotki / filmik. No chyba, że nie da się tego sp...ić tak jak piasty to biorę się na dniach za robotę.



Spierdolić to można nawet wymianę filtra powietrza więc bym się tak nie rozpędzał
  
 
Dasz radę na samej książce
  
 
Dobrzy ludzie. Poleci ktoś jakiś solidny sklep internetowy, chodzi dokładnie o zestaw (skrzynkę) kluczy płaskich i oczkowych ? Tak, żeby można było z czystym sumieniem i podejść do Łady i grzebać. Niestety ten, który mam jest mocno niekompletny. Myślę, że za 250-300 zł to będzie już coś w miarę sensownego. Ktoś, coś ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Dobra, mały update. Jakieś tam sensowne klucze zdobyłem.

Kupiłem taką pompę sprzęgła:



Mam nadzieję, że odpowiednia. Znalazłem też taki filmik:

>> Главный цилиндр сцепления - обмен <<

...i o ile sama wymiana wydaje się raczej nieskomplikowana nie rozumiem jednej rzeczy z wiązanej z odpowietrzeniem. Jeznacki pisze: "jeżeli (pęcherzyki powietrza nadal wydobywają się z rurki, to (...) możliwe jest także przedostawania się powietrza przez wadliwe pierścienie uszczelniające tłoków pompy lub cylindra wyprzęgającego." Wszystko ok, tylko kiedy można tak stwierdzić ? Zakładając, że rurki, przewody założę poprawnie.

Miałem zabrać się za to już zaraz po przyjeździe z Czech ale wolę podpytać to i owo wcześniej, nie chcę się niepotrzebnie zniechęcać na starcie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Odpowietrzasz na silowniku, przymocowanym do dzwonu skrzynki biegów. Kup wezyk z zaworkiem do odpowietrzania hamulcow. Wlej plyn i odpowietrzaj. Zobaczysz czy sa pecherzyki czy nie. Silownik sprawny? nie cieknie?
  
 
Cytat:
2017-05-25 19:04:47, emde pisze:
Jeznacki pisze: "jeżeli (pęcherzyki powietrza nadal wydobywają się z rurki, to (...) możliwe jest także przedostawania się powietrza przez wadliwe pierścienie uszczelniające tłoków pompy lub cylindra wyprzęgającego." Wszystko ok, tylko kiedy można tak stwierdzić ? Zakładając, że rurki, przewody założę poprawnie. Miałem zabrać się za to już zaraz po przyjeździe z Czech ale wolę podpytać to i owo wcześniej, nie chcę się niepotrzebnie zniechęcać na starcie.



Jeżeli tak jak pisał Glod siłownik przymocowany do dzwona, popychający "łapę" od sprzęgła będzie ciec/mieć zajechane gumki może podsysać powietrze podczas cofania się. Wtedy w płynie ciągle będą pojawiać się bąble. Tak ja to rozumiem.
  
 
Bardzo dobrze rozumiecie.
  
 
A i michał uważaj przy wymianie. Ja pamiętam wymieniałem w błękitnej pompę, wysprzęglik i przewód elastyczny. Gdyby coś przewód stalowy będziesz musiał zamówić. Dorobić się nie da miedzianego bo są zupelnie inne końcówki i trzeba zamawiać kpl.
  
 
Coś tam się zadziało w sobotę...

Pompa, wylatuje stara...



...i wchodzi nowa.



Sama wymiana bez większych problemów ( prace pod nadzorem Wojtka ) choć wcześniej nie wiedziałem, że trzeba (lub przynajmniej warto ?) zdjąć kapturek i zalać pompę płynem. Tak też zostało zrobione.

Pomajstrowałem trochę przy odpowietrzniku. Generalnie jest progres bo sprzęgło chodzi teraz, nie wpada już w podłogę zostając w takiej pozycji.. Luźno bo luźno ale pracuje. Rozumiem, że muszę teraz powalczyć dłużej z samym wysprzęglikiem... Doradzono mi aby zapytał się tutaj czy jest jakiś sensowny sposób na odgięcie (przesunięcie) łapy sprzęgła od góry, spod maski (niestety nie dysponuję jeszcze kanałem). Czy podnośnik, kobyłki i pojechał ?

Kurczę, właśnie przypomniałem sobie, że muszę kupić kobyłki.

Generalnie nabrałem chęci do prac bo stwierdziłem, że nie taki diabeł (Łada) straszny. Tempo prac powinno się więc wkrótce zwiększyć.

PS Dzięki za wszelkie dotychczasowe wskazówki.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Nie wiem co Cie zmobilizowało, ale oby tak dalej.
Nie masz kobyłki? weż cegłe co kolwiek postaw pod koło i będzie wyżej. Rozumiem, że chcesz wyregulować położenie łapy na szpilce siłownika, zrobisz to z pozycji leżącej. Jest nakrętka i kontra, aha jeszcze nagwintowana szpilka lubi się też kręcić więc warto złapać ją morsem lub czym kolwiek, by można było ustawić moment "brania".
  
 
I jak tam, dasz rade dojechać na zlot "szóstką"? W sumie wystarczy ci zrobić hamulce i pospawać podłogę. Silnik pali, sprzęgło jest, swiatla i elektryka działa, koła z oponami są to możesz umobilnić ładziankę.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzej, myślę że to jest możliwe, ale niemożliwe. Michał do tej pory zmienił jedno koło.
  
 
Cytat:
Rozumiem, że chcesz wyregulować położenie łapy na szpilce siłownika, zrobisz to z pozycji leżącej. Jest nakrętka i kontra (...)


Zamówię kobyłki i zrobię tak jak piszesz. Z góry nie ma prawie wcale dojścia.

Jutro walczę z Ładą dalej. W niedzielę też. Zobaczę jak będzie szła praca. Motywacja jest teraz spora.



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2017-06-02 21:54:17, emde pisze:
Zamówię kobyłki i zrobię tak jak piszesz. Z góry nie ma prawie wcale dojścia. Jutro walczę z Ładą dalej. W niedzielę też. Zobaczę jak będzie szła praca. Motywacja jest teraz spora.



Kobyłki fajna rzecz. Ale z braku laku to i kilka szerokich desek można użyć, podłożyć pod uniesione koło.
  
 
I potem mam wejść pod auto i modlić się, żeby to wszystko nie zawaliło się na mnie ?

Bez przesady. Jak już coś robić to robić profi, nie bawić się w półśrodki. Tym bardziej, że tu chodzi po prostu o bezpieczeństwo.

Postanowiłem, że zrobię kanał u siebie. Dopiero teraz dostrzegłem jak rdzo jest potrzebny przy odbudowie auta. Ale nie w tym roku.

PS Dziś po pracy powinna pojawić się jakaś mała fotorelacja.



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Dobra, obiecałem mała fotorelację z weekendowych prac.

Dużo tego nie było ale trochę się działo.

Jako, że nie zamawiałem jeszcze kobyłek skupiłem się na innych rzeczach.

Postanowiłem sprawdzić poziom płynu hamulcowego w nowym zbiorniczku...

Wtem:



"Emde, nie tak mocno. To nie siłownia." :p

Na szczęście nie wyrzuciłem starego więc znowu wjedzie na pokład.



Posprawdzałem oświetlenie w aucie, wyczyściłem zaśniedziałe styki itd.



Wypolerowałem zderzaki. Chromy to będzie mocny punkt tego auta !

Zacząłem też usuwać luźne kawałki podłogi. Słabo mi się robi gdy widzę stan podłogi. No cóż...

Generalnie pojawił się też dość odważny pomysł... ale o tym w następnym poście. Praca trwa...

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3