Łada Ładna 21072 by Chomik 89

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem na ŁKP i chciałem chciałem wam przedstawić moją Ładę 2107.
Pierwotnie szukałem Fiata 125p, jednak ograniczone fundusze pozwalały mi na zakup tylko i wyłącznie egzemplarza składającego się z rdzy
Na Ładną trafiłem przypadkiem przeglądając ogłoszenia- Pomyślałem, a dlaczego nie Łada?
Pojechałem, obejrzałem, kupiłem z garażem części
Od maja 2015 Łada jest w moich rękach i powoli przy niej "dłubię".

Na forum będę prezentował postęp prac, oraz dzielił się z Wami osiągnięciami

Ładna w dniu zakupu wyposażona była w silnik 1200cc (58KM), wnętrze z 2105 i parę ognisk korozji do zrobienia. Docelowo, chcę włożyć oryginalny silnik 1300 oraz wnętrze z 2107, a także ogarnąć blacharkę.

Latem 2015 udało mi się ogarnąć silnik 1300 (po remoncie, została głowica do złożenia i zamontowania) oraz skrzynię biegów (po remoncie).

Teraz samochód zimuje pod wiatą i czeka na ciepłą wiosnę


Założyłem również profil na FB, chętnych zapraszam do oglądania

FB Łada "Ładna" 2107








Powoli będę zamieszczał więcej zdjęć (Silnik oraz skrzynia).


[ wiadomość edytowana przez: Chomik89 dnia 2016-03-04 17:20:18 ]
  
 
ciekawy egzemplarz nam tu pokazałeś chomiku
buda 7ki ze zderzakami i wnętrzem 5ki, lampy z 7ki a tylna klapa i lusterka z 5ki
tak jakaby jakiś pan Franek sobie go poskładał z tego co przez lata nazbierał
czy się mylę i takie mieszańce wychodziły z fabryki ?

powodzenia
  
 
Cześć kolego!

Jakoś wydaje mi się ze jest to tzw Juniorka czyli 21051 z rynku niemieckiego. Jedyne co posiadasz
z modelu 07 to przedni pas oraz maskę

Witamy na forum
  
 
Wiem wiem... Trochę "skundlona" jest niestety. Na tabliczce jest to model 21072. Możliwe, że ktoś wcześniej miał 2105, rozbił ją, kupił budę 2107 i poskładał w całość (Moim zdaniem).
Oryginalny silnik 1300 dostałem od poprzedniego właściciela i zdecydowałem się na jego remont. Silnik musiał być świeżo po remoncie, ponieważ progów nie było (tłoki I szlif), jednak "mechanik" się nie postarał przy składaniu...




Lampy i wnętrze na pewno będę wymieniał. Zderzaki i klapę bagażnika zostawię bo wyglądają lepiej niż z 2107
  
 
Cytat:
Chomik89 pisze: ... jednak "mechanik" się nie postarał przy składaniu...


generalnie, jeśli koleś go nie pałował to miał prawo pojeździć
  
 
Dużo o modelu jaki posiadasz (05/07) mogą powiedzieć boczki drzwi. Mogą ale nie muszą. Wrzuć fotkę jeśli dasz radę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Krótko i na temat. Po co robić wywody? 05, 07? Podaj numer nadwozia, to ci powiem jaka to jest.
  
 
Cytat:
2016-03-04 21:33:19, SzokoLada pisze:
Krótko i na temat. Po co robić wywody? 05, 07? Podaj numer nadwozia, to ci powiem jaka to jest.



Xta210720j0393064 Proszę
  
 
czyli 2107 bynajmniej skorupa
  
 
Czyli ta buda jest w zestawieniu jako 21072
  
 
Boczki też mam z 2105 Czy orientuje się ktoś czy i jak mozna to gdzie dostać nowe poszycia siedzeń przód i tył ?
  
 
Zapomnij. Tylko używka.
  
 
Czyli poszukiwanie tapicera.

Podsyłam kilka zdjęć wnętrza, które zrobiłem w weekend.
Wnętrze niestety jest w całości z 2105.




Zamontowane boczki prezentują się całkiem nieźle (będę rozważał ich zostawienie )


W weekend miałem też święta w marcu - Od kolegi Ciumcioka otrzymałem wykładzinę oraz kilka elementów wnętrza.



Oraz fotele z boczkami od Andrys20




Wykładzina do prania, fotele do ogarnięcia. W niedługim czasie otrzymam pozostałe elementy wnętrza. Wiosna zapowiada się ciekawie
  
 
Aaa!!! Felgi z Miaty i winylowy dach!
Fajna Łada.
  
 
Fajna. Kiedyś widziałem ją nawet na żywo w Łodzi, z kilkoma młodzieńcami na pokładzie. Z tego co pamiętam to albo przewinęła się kiedyś na forum albo na którymś z portali ogłoszeniowych. Kojarzę, że właściciel twierdził, że to 2105 tylko zmienił front na siódemkowy bo mu bardziej odpowiadał.
  
 
Cytat:
2016-03-06 20:14:52, felype pisze:
Fajna. Kiedyś widziałem ją nawet na żywo w Łodzi, z kilkoma młodzieńcami na pokładzie. Z tego co pamiętam to albo przewinęła się kiedyś na forum albo na którymś z portali ogłoszeniowych. Kojarzę, że właściciel twierdził, że to 2105 tylko zmienił front na siódemkowy bo mu bardziej odpowiadał.


Forum nie przekopywałem, żeby ją znaleźć ale w maju 2015 na pewno na OLX się przewinęła. Też słyszałem wersję o ładniejszym przodzie

Chciałbym nią wyjechać na ulice w tym roku. Mam nadzieję ze do wakacji się uda



[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2016-03-06 21:34:46 ]
  
 
Może cały przód do grodzi jest nowy z 20172? Bo dalej do tyło to już tylko 2015. Aha - zderzak przód tez 2105.
  
 
Z numeru nadwozia wynika jedno, jest to 072. Ale może to być szczep, na budzie 05. Podsufitka typowo 2105, a mało kto by taką montował. Zresztą dywaniki też 05. Inaczej, cała kabina jest 05. Możliwe, bo tak kiedyś robiono, że papiery jedne, a auto inne, bo i tak mało kto to odróżnia. Mój kolega miał 2101 na papierach 2106. Takie były czasy.
  
 
Cytat:
2016-03-07 12:29:35, SzokoLada pisze:
Z numeru nadwozia wynika jedno, jest to 072. Ale może to być szczep, na budzie 05. Podsufitka typowo 2105, a mało kto by taką montował. Zresztą dywaniki też 05. Inaczej, cała kabina jest 05. Możliwe, bo tak kiedyś robiono, że papiery jedne, a auto inne, bo i tak mało kto to odróżnia. Mój kolega miał 2101 na papierach 2106. Takie były czasy.



A jak wygląda podsufitka z 2107? Ma ktoś może zdjęcie?
  
 
Podsufitka w 2107 jest cała z tworzywa. Z lampą na środku a nie na słupkach bocznych.
A poza tym to to obejrzyj dokładnie okolice pola numerycznego czy ktos nie zrobił jakiegoś przeszczepu

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986