Zlot w Estonii , LADA EESTI CLUB

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie, tak jak w temacie , jedziemy z Edmeszkiem oraz wstępnie Cezarym i moim kolega spod Pruszkowa do Estonii na zlot Ład w dniu 29-31 lipca , jest to pierwszy w historii wyjazd Lada Klub Polska do kraju byłego Związku Radzieckiego , zaproszenie dostaliśmy od znajomego Michała (EMDE) Olaviego Seli przedstawiciela i właściciela Łady z EEStI Lada Club. Planujemy jechać w 4 osoby może dokoptuje się kolega Michała (EMDE) , jedno jest pewne czeka Nas fajna przygoda i fajny wyjazd w Ładowskim klimacie
Myślę ,że mimo wysokiego kursu ojro (euro) koszt wyjazdu wyjdzie Nas stosunkowo niedrogo ,jesli faktycznie jechałby komplet osób ,wstępnie jedziemy Hondą Michała chyba że Cezary84 z Mińska ogarnie swoją Babcię Władzię
Pozdrawiam z Ładowskim pozdrowieniem i zapraszam do dyskusji
Estonia

[ wiadomość edytowana przez: michalwlo dnia 2016-04-02 21:36:14 ]
  
 
Z tym moim kolegą to trochę inaczej zrozumiałeś - namawiam go, żeby jechał swoją Ładą, nie u nas. 5 osób to już niestety mało komfortowa podróż, szczególnie dla osób z tyłu i przy tak dużej odległości. Fajnie byłoby pojechać na dwie bryczki. Jest szansa, że się to uda.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No to w drogę ! Jedziemy we trzech: Cezary, Mateusz i ja. Mateusz będzie miał "niespodziankę" (dla siebie) ale o tym może już po powrocie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
zaginęli w akcji???
  
 
Emde poszedł wywołać zdjęcia. Ponoć jest ich tyle, że do dziś nie skończyli drukować. Chłopak siedzi i czeka, bo nie wypada nie zdać fotorelacji że zlotu. Kto jak kto, ale Emde bez fotek tutaj się nie pokaże.
  
 
Zapowiedziana niespodzianka. Kupiona w Finlandii:



Fajny Poldek, spryskiwacze reflektorów i takie tam bajery.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Oj fajny fajny. Tylko Lada cierpi:




No i kilka fotek, pochwalę się :










Może uda się w końcu spotkać z Michałem i skompletować zdjęcia z wyprawy. Panie Michale?
Zrobimy relację i nikt nie będzie już narzekał, że cisza.
  
 
dobrze wygląda! gratuluję zakupu
  
 
Dobra, w myśl zasady - lepiej późno niż wcale...

>> Fotki ze zlotu <<

Najważniejsze, że wyrobiłem się w tym roku.



Reasumując: naprawdę warto było pojechać ! Fajna, nieco egzotyczna, odskocznia od czeskich i węgierskich zlotów. Nieco bardziej kameralnie ale tak samo sympatycznie. Jadąc od strony Polski mijamy dodatkowo Litwę i Łotwę także jeśli ktoś zerknie na mapę i trochę pogłówkuje to przy kilku dniach wolnego wychodzi całkiem interesująca wycieczka. Sama Estonia bardzo ładna, czuć już tego "ducha" Skandynawii. Język niezrozumiały ale z młodymi człowiek dogada się bez problemu po angielsku, ze starszymi po rosyjsku (tak zrobiliśmy w drodze powrotnej na stacji). Warto zahaczyć także o Rygę lub Tallin a najlepiej o obydwa miasta. W Rydze miniaturka naszego Pałacu Kultury:



Do następnego !

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Fajne zdjęcie. Ja się tam nie znam, ale radzieckie PGR-y to chyba kołchozy się nazywały.
Fajnie, żeby w tym roku Nas się zebrało tylu w Polsce. Może i delegacja z Estonii większa przyjedzie.
  
 
Cytat:
2017-01-02 09:52:57, Nowy_ pisze:
Fajne zdjęcie. Ja się tam nie znam, ale radzieckie PGR-y to chyba kołchozy się nazywały.



Masz racje. Kołchoz/sowchoz (jest mała różnica). Jako ciekawostkę podam, że kołchozy wciąż występują (lub występowały do niedawna) u naszych sąsiadów, na Białorusi.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3