Kultowe Autobusy PRL

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ruszyła nowa seria De Agostini Kultowe Autobusy PRL'u.

Kultowe Autobusy PRL
  
 
Prawdopodobnie jest to testowa seria 4 numerow, poniewaz na Slasku nikt nic o niej nie wie, saloniki Ruchu i Kolportera nie maja tej pozycji w swoich systemach. Tak samo siec salonow Empik.

Jesli ktos trafil w okolicach wiekszych miast Slaska prosze o informacje.

Pozdrowki!
 
 
Pewnie rzucą jutro, cierpliwości.
  
 
Nr.1 AUTOSAN H9-03

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
http://www.deagostini.com/pl/kolekcja/kultowe-autobusy/info.html

ILE KOSZTUJĄ KOLEJNE NUMERY?

Nr 1 - 9,99 zł w kiosku i w prenumeracie
Nr 2 - 19,99 zł w kiosku i w prenumeracie
Nr 3 i kolejne - 39,99 zł w kiosku, w prenumeracie 36,99 zł.


...ale poszybowali z cenami... 39,99zł - normalnie jak za "numer specjalny" w KAP


...jak dla mnie to za dużo, jak na modele w 1:72
Oczywiście to moja prywatna opinia

te 3 dychy bym jeszcze dał, ale 4 (bez grosza) już nie
  
 
Cytat:
2016-04-07 00:43:57, Historyk1985 pisze:
http://www.deagostini.com/pl/kolekcja/kultowe-autobusy/info.html ILE KOSZTUJĄ KOLEJNE NUMERY? Nr 1 - 9,99 zł w kiosku i w prenumeracie Nr 2 - 19,99 zł w kiosku i w prenumeracie Nr 3 i kolejne - 39,99 zł w kiosku, w prenumeracie 36,99 zł. ...ale poszybowali z cenami... 39,99zł - normalnie jak za "numer specjalny" w KAP ...jak dla mnie to za dużo, jak na modele w 1:72 Oczywiście to moja prywatna opinia te 3 dychy bym jeszcze dał, ale 4 (bez grosza) już nie


W porównaniu do modeli Atlasa gdzie koszt to ok 80zł, to prawdziwa okazja
  
 
Jest to wydanie testowe, czy w końcu normalna wersja ?
Chętnie bym kupił tego Autosana
Na fanpage Dea nie zamieściło posta co do nowej kolekcji.
Nie wiem jak traktować tą nowinę. Może ktoś widział Autosana w Częstochowie?
Nie chcę objeżdżać całego miasta i tracić pieniędzy na paliwo i karty parkingowe
  
 
Cytat:
2016-04-07 14:06:03, mentos92 pisze:
Jest to wydanie testowe, czy w końcu normalna wersja ? Chętnie bym kupił tego Autosana Na fanpage Dea nie zamieściło posta co do nowej kolekcji. Nie wiem jak traktować tą nowinę. Może ktoś widział Autosana w Częstochowie? Nie chcę objeżdżać całego miasta i tracić pieniędzy na paliwo i karty parkingowe



Tak jak w przypadku Malucha To test Niestety u mnie nigdzie się nie pojawił... zamówiłem prenumeratę, może kiedyś przyślą
A może nawet dostanę te pierwsze numery za darmo
W przypadku złotej kolekcji i innych chyba tak było
  
 
Ja tez zamowilem prenumerate z ciekawosci i na probe czy cokolwiek przyjdzie. Na maila dostalem podtwierdzenie od DeA. Chyba bylo cos takiego ze pierwsze 4 testowe byly za darmo bo przysylali informacje wstrzymuja serie.

poldon82 - jesli bys dostal jakies info od DeA w sprawie autobusow lub gdyby Ci wyslali daj znac!

Pozdrowki!
 
 
W Warszawie w Empiku nie ma i nie było.

Również zamówiłem prenumeratę, wydaje mi się że to test, albo wyciekła im strona
  
 
Raczej test bo saloniki Ruch, Kolporter i Empik nie maja w swoich systemach informacji o tej kolekcji, sprzedawcy ciekawi i zdziwieni jak pokazuje im na telefonie stronke DeA z autobusami.

Kolega msch00 z Miniatury zadal pytanie czy to seria testowa czy pelna i dostal w odpowiedzi:

---------------------------------

Szanowny Panie,

dziękujemy serdecznie za Pana wiadomość. Kolekcja autobusów będzie pełnym wydaniem.
Niestety nie dysponujemy jeszcze informacją o planowanej liczbie numerów.

W przypadku dalszych pytań jesteśmy do Pańskiej dyspozycji.

Z poważaniem
Biuro Obsługi Klienta Kultowe Autobusy PRL-u

---------------------------------

Zobaczymy, nie ma juz co gdybac i sie nakrecac bo i tak seria ruszy w Polske jak nie teraz to za pare miesiecy. Tak samo bylo z ZK i KWP.


[ wiadomość edytowana przez: Skuderia dnia 2016-04-07 17:46:26 ]
 
 
Ja tak bez przekonania zajrzałem jeszcze dzisiaj do dwóch kiosków, których wczoraj nie odwiedziłem i oczywiście nic nie było. Ale powiem wam, że całkiem możliwe, że będzie, bo... nie wytrzymałem napięcia i kupiłem na allegro... A ja mam szczęście do takich rzeczy. Zacząłem snuć czarne myśli, że na teście się skończy(chociaż w to wątpię) i potem trzeba będzie dać nie 32 zł, a 100, no i stało się.
  
 
Założyłem prenumerata autobusów. Dostałem potwierdzenie zamówienia i zobaczymy co będzie z serią
  
 
Pewnie będzie tak samo jak z maluchem z przyczepą do złożenia . Nigdzie nie można było dostać

[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2016-04-08 11:33:35 ]
  
 
Cytat:
2016-04-07 15:37:07, Skuderia pisze:
Ja tez zamowilem prenumerate z ciekawosci i na probe czy cokolwiek przyjdzie. Na maila dostalem podtwierdzenie od DeA. Chyba bylo cos takiego ze pierwsze 4 testowe byly za darmo bo przysylali informacje wstrzymuja serie. poldon82 - jesli bys dostal jakies info od DeA w sprawie autobusow lub gdyby Ci wyslali daj znac! Pozdrowki!


Dostałem odpowiedź w sprawie malucha (minęły 4 tygodnie a paczki nie ma), informują że wyślą 4 numery w jednej paczce ale jeszcze nie wiedzą kiedy (czekali aż wszystkie 4 pojawią się w kiosku), z Autosanem i pozostałymi autobusami pewnie będzie podobnie... czyli dostaniemy je na przełomie maja/czerwca
  
 
Na sąsiednim forum pojawiła się informacja jakoby udało się ustalić, że to na 100% seria testowa.
  
 
Ciekawi mnie to czy bedziemy musieli placic czy posla to w formie reklamy/promocji swojejgo nowego produktu jakim jest kolekcja autobusow. Poczekamy, zobaczymy, nie ma juz co gdybac.

Koledzy Piotrekbe i Kędzior z sasiedniego forum napisali że:

Piotrekbe - Kultowe Autobusy PRL dostępne są w Kujawsko - Pomorskim, Podkarpackim i Podlaskim.

Kędzior - Na moją prośbę znajoma prowadząca kiosk sprawdziła w łódzkim oddziale RUCH i ustaliła, że jest to na 100% seria testowa.

Czyli mamy podtwierdzona informacje - seria testowa. Watpliwosi chyba juz do konca rozwiane.

[ wiadomość edytowana przez: Skuderia dnia 2016-04-08 17:10:56 ]
 
 
Potwierdzam informacje od przedmówców.

W np. kiosku patronackim (którego adres był na stronie KAP) w Dobrodzieniu (woj. Opolskie) o tych autobusach ni widu ni słychu...

Co do ceny. Jak dla mnie 4 dychy to za dużo. Nie mam fabryki pieniędzy niestety. Cena 25 - 30zł to jest jeszcze dla mnie znośna, ale 4 dychy to zapora, jeśli miałbym płacić co 2 tygodnie...

...tym bardziej, że koszty produkcji takiego modelika nie są aż tak wielkie. DeA ma spore przebicie, jeśli chodzi o zysk na każdym modelu - kiedyś to było omawiane na jednym forum, ile kosztuje ich taki jeden modelik - tak, że nie chcę pisać to samo od nowa...

...a 80zł - Niech sobie zażądają i 150zł Jak są tacy, którzy gotowi dać tyle... No ja się do nich nie zaliczam

Oni się chyba rozwydrzyli tak po "macaniu rynku" rosnącymi cenami kolejnych numerów specjalnych KAP. Sprawdzają ile jeszcze mogą podnieść ceny, żeby ludzie byli gotowi kupić model... Skoro brali Ikarusa 260 w takiej cenie w KAP, to tutaj czymś normalnym jest dla nich za "regularny" numer.
"I tak to wezmą, więc po co chcieć 30zł, jak można po 40zł sprzedawać"

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2016-04-08 18:38:40 ]
  
 
A ja zamówiłem prenumeratę. Jeśli to seria testowa, to zapewne coś się dostanie za darmo. Podobno u mnie był rzut, ale wszystko wykupili, zanim zdążyłem się o tym dowiedzieć.
  
 
Cytat:
2016-04-08 18:37:34, Historyk1985 pisze:
Oni się chyba rozwydrzyli tak po "macaniu rynku" rosnącymi cenami kolejnych numerów specjalnych KAP. Sprawdzają ile jeszcze mogą podnieść ceny, żeby ludzie byli gotowi kupić model... Skoro brali Ikarusa 260 w takiej cenie w KAP, to tutaj czymś normalnym jest dla nich za "regularny" numer. "I tak to wezmą, więc po co chcieć 30zł, jak można po 40zł sprzedawać" [ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2016-04-08 18:38:40 ]



Bo właśnie te "wydania specjalne" to takie badanie rynku, dlatego należy nie kupować takich modeli jak Maluch pomoc drogowa, czy Wawka z domalowanym krzyżem bo niedługo zażądają za normalne numery takiej ceny Niech lezą w kiosku, raz, dwa razy poniosą straty to się drugi raz zastanowią nad ceną