Kultowe Autobusy PRL - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Maluch to inna grupa docelowa.
  
 
Mam pytanie. Orientuje się ktoś, czy jak kolekcja będzie już oficjalnie w całym kraju, to ten autosan będzie w takiej samej cenie, czyli za niecałe 10zł?
  
 
Takich rzeczy to nawet ludzie z polskiego DeA nie wiedzą, wszystko zależy od tego jakie decyzje podejmą ludzie wyżej. Dowiemy się jak kolekcja wystartuje.
  
 
maciejas98 - pierwszy numer zawsze jest tani, bo to forma zachety klienta do zakupu. Jego cena raczej sie nie zmieni.

Nie przesadzalbym z twierdzeniem ze nawet DeA niewie co i jak. Oni doskonale wiedza, tylko jak to z kazda ich kolekcja bywa, maja jeszcze pewnie watpliwosci, pomysly i balagan zwiazany ze startem na rynku nowej kolekcji. Autobusy predzej czy pozniej pojawia sie w naszych kioskach.

Mam pomysl zeby watek tymczasowo zamknac poki kolekcja niewystartuje juz na stale.
 
 
Muzeum Polska na Kołach ma teraz konkurs z Autosanem do wygrania, skoro dostali model, to pewnie na nowy rok wystartuje nowa kolekcja.
  
 
Fajny temat
  
 
W czechach po 2,5 roku przerwy od serii testowej wystartowali z oficjalną serią ZKAME, więc na Autobusy możemy czekać jeszcze przeszło półtora roku, oni zaś jedynie musieli dobrać modele i przetłumaczyć gazetki, u nas muszą do autobusów chyba stworzyć nowe modele (nie wiem czy 1:72 to popularny temat modelarski), napisać gazetki od początku plus znaleźć do tego materiały (zdjęcia i odniesienia do filmów lub polski).
: ) Cierpliwości w nowym roku.
  
 
Wszędzie odpisują, że nie wznowią kolekcji Kultowych autobusów PRL. Odpusują tak i na fb i w prywatnych e-mail. Już nie liczę na tą serię.
  
 
Seria próbna była dopiero w lipcu, tak szybko z oficjalną serią jeszcze nigdy nie startowali więc trzeba poczekać, pozatym, na serwerze wciąż mają pliki tej kolekcji, a jakby to był skasowany projekt, to i nie trzymaliby grafik na stronie.
  
 
HAH! I co k###a!? Nie mówiłem że będzie? Jest! Wy to sobie zapamiętajcie, że jak ja coś na forum napiszę, to tak będzie i już!
2h temu maila dostałem że seria startuje 18 kwietnia. Strona www już jest.
  
 
Nie podniecaj sie tak bo nam całe forum śmietaną upierniczysz

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Zmiany na stronie, pojawiło się okno na reklamę tv, pewnie w tygodniu się pojawi.
Usunęli informację o magnesach na lodówkę.
  
 
Reklama pojawiła się na YT, ale nic nowego nie wnosi.
  
 
Ten brytyjski piętrus jakoś mało komunistycznie wygląda, reklamuje herbatę i śmiga na victoria station, czuć klimat PRLu jak...
  
 
I jak chłopaki, ktoś już ma?

Dziś 1 numer w kioskach, po pracy na pewno zajrzę, mam nadzieję, że nie wykupią ...
  
 
Ja co prawda miałem już z serii testowej, ale wiadomo, że jest okazja i warto kupić, więc wybrałem się do Empiku i przed chwilą wróciłem. Na tę godzinę wystawione było kilkanaście sztuk. Ja chciałem kupić dwie i kupiłem, ale praktycznie każdy posiadał wadę w postaci paska nad listwą z boku. Najbardziej jest to widoczne na lewym boku. Wybrałem dwa, na jednym jest to prawie niewidoczne, na drugim już trochę bardziej. Nie wiem co to jest, bo na razie tego nie rozpakowuję, może to kwestia do przetarcia czymś( np. ślad po jakimś zabezpieczeniu przy malowaniu listwy), a może wada lakieru w tym miejscu. Zwróćcie na to uwagę. Tak poza tym w miarę to wygląda, Jakiś tam miał krzywe światła, jakiś żółte zabrudzenia na białym lakierze, a inny dziwne pękniecie lakieru(no, chyba nie zinc pest...). No cóż, zaczęło się...

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2018-04-18 13:58:08 ]
  
 
Mógłby się ktoś odnieść do tego, że te pasy nad listwami, to pasy odblaskowe? Sprawa pierwsza, to czy coś takiego rzeczywiście było w tym czasie chociażby na tym Autosanie stosowane. Sprawa druga, że na żadnym z kilkunastu przejrzanych modeli te pasy nie byłyby dobrze wykonane. Bardzo duża różnica między prawym, a lewym bokiem w widoczności, jeśli w ogóle na prawym boku ten pas na modeliku był.
  
 
To spartolone maskowanie podczas malowania, a nie pasy odblaskowe
  
 
Ja tak twierdzę od początku, ale skoro pojawiają się takie głosy, to się wolę tak na wszelki wypadek dopytać, żeby się jednak nie zdziwić. Jak napisałem zresztą wyżej, gdyby to były jakieś pasy, to i tak byłyby źle wykonane.
  
 
Tak ogólnie to jakoś ten modelik na mnie super wrażenia nie zrobił.
Włazy na dachu - przezroczyste - SUPER, ale z tego, co mi wiadomo, to były one KWADRATOWE (wymiar: 80 cm x 80 cm), a w modeliku wydają się być prostokątne...

Dach też jako całokształt wydaje mi się jakby dziwny - nie wiem, ale "coś mi nie gra". Może to tylko wrażenie... Czy nie ma za małej różnicy między przednim daszkiem, a resztą? Czy ten "uskok" nie powinien być minimalnie większy?

Największa wada tej serii to dla mnie niestety cena. 40zł dla mnie za drogo (kolejne "normalne" numery - nie promocyjne), jak za takie modele w takiej skali i w takim wykonaniu - możecie się ze mną zgadzać, lub nie, ale ja tej serii nie kupię...
Dla porównania w tej samej mniej więcej cenie wydany został przez firmę DAFFI plastikowy model Jelcza "Ogórka" MEX 272 - też około 40zł, ale skala to 1:43 - jest wielki i ładnie wykonany.

Można? Można!

Dlatego, jak mam np wybierać autobus w skali 1:72 i poczekać na ewentualne kolejne w 1:43 za taką samą cenę, to wybiorę DAFFI, a nie DeA...

Fakt, że za 1-szy numer w promocyjnej cenie, to jeszcze się skusiłem. Może jeszcze się skuszę ewentualnie na jakieś inne Autosany H9-tki, albo jeśli wydadzą Jelcza "lukspeerkę", ale raczej większość autobusów z tej serii mnie nie zainteresuje...

I jeszcze na jedno zwróćcie uwagę - producent tego modelika Autosana...
To już nie jest oficjalnie podpisane IXO/IST, ale Bangladesz i bez loga żadnego producenta...