Kultowe Autobusy PRL - Strona 8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Różnice pomiędzy modelami Skody i Jelcza:
- znaczek na grillu
- inny układ okien dachowych/wywietrzników
- malowanie
  
 
Aktualizacja w kolekcji autobusów:

12. KASSBOHRER-SETRA-S8


13. VOLVO B616
  
 
Kultowo się zrobiło. Ja tam jednak wierzę, że idą gotowce, resztki z innych kolekcji itp.(można sobie wymyślać co tam jeszcze), ale na te prawdziwe modele z serii jeszcze przyjdzie czas. Z drugiej strony było kilka kolekcji DeA, których ukazywanie się co tydzień poprzedzało ich zakończenie. Oby tylko chodziło o końcówkę "kultowych" modeli PRL-u i fakt, że nadchodzą kultowe i trzeba robić im szybko miejsce (nieaktualne, daty zmienione). Zresztą ja akurat tez czekam na to, kiedy w tych resztkach pojawią się Ikarusy. A na razie na Stara, bo ostatnie co kupiłem, to była Skoda-Karosa(dwa Ikarusy miałem wcześniej już).

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2018-08-03 16:20:06 ]

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2018-08-04 01:19:06 ]
  
 
To nie są gotowce, to są nowe modele produkowane w Bangladeszu i różnią się szczegółami od tych już wydanych (made in China).
  
 
Słyszałem o tym, chociaż nie wiem jak to tam dokładnie wygląda. Czyli, czy wszystko rzeczywiście od nowa, czy przy korzystaniu z dokumentacji np., a może przynajmniej częściowo z form. Na pewno ciężko uwierzyć, że to jest robione na potrzeby Kultowych Autobusów PRL-u. Jeśli by tak było, to ja się poddaję.
  
 
Myślę że po prostu znaleźli najtańszego producenta i przesłali mu gotową dokumentację oraz wzorzec modelu bez zmiany lakierowania, jedynie pozbyli się niektórych oznaczeń i tablic rejestracyjnych.

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2018-08-04 07:44:48 ]
  
 
W rosji też ukazał się ZIS jako pierwszy numer ich kolekcji, ale na razie seria testowa więc link do strony nie dam bo nie mam, ale skalę u nich dali 1:43, i jak to bywa u ruskich, pewnie dadzą tylko busy ze związku radzieckiego, a nie mieszankę wedlowską jak u nas.
A że skala u nich większa, to i malowanie lepsze mają z cyrylicami po każdej stronie.
  
 
Jak dla mnie totalna kicha z tą kolekcją. Znane nam z tematu KAP pojęcie "wypełniaczy kolekcji"...

Ta skala 1:43 w Rosji... Ten Jelcz "Ogórek" MEX 272 z Daffi w 1:43 - widać jednak jakieś cienie nadziei... Może ktoś za parę lat pójdzie po rozum do głowy zaserwuje nam taką kolekcję o której marzę (czyli kultowe autobusy PRL w 1:43 i to takie, które serio były popularne w Polsce)
  
 
Pardon za pomyłkę na temat Zisa w 1:43 w rosyjskiej kolekcji testowej, model ten był jedynie dodatkiem do prenumeraty aut ZSRR w skali 1:24.
  
 
Mała prezentacja Stara N52 mojego autorstwa. Można oczywiście rozpowszechniać.

STAR N52



[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2019-02-07 02:23:38 ]
  
 
Aktualizacja w kolekcji autobusów:

14. HENSCHEL HS 100N - 17.10.2018 r.

15. JELCZ PR 110U - 31.10.2018 r.
  
 
No, i tego się dało przemalować, żeby się drugi raz sprzedał. Szkoda, że takiego Ikarusa 66 się nie dało. Chociaż mam z Atlasa , to zaoszczędziłem. Tak jakby.
Oczywiście wszystko zależy od punktu siedzenia. Dla mnie malowanie ok, bo jedynie to chyba może mnie skusić teraz na ten model(rozważam jeszcze), ale czy dla kogoś kto zaczął zbierać, to jest tym wymarzonym (np. pod kątem PRL-u) ... Pewnie zdania podzielone zależnie od wieku.
Za dużo tam nie widać, może jest tam coś jeszcze innego niż inne emblematy...
  
 
...mnie to on podpada pod JELCZA 120M... pierwsze egzemplarze.
  
 
Czy ktoś z kolegów otrzymał już przesyłkę ze Starem i IFĄ?
Bo nie wiem czy poczta ma obsuwę czy DeA 😏
  
 
15 sierpnia reklamowałem jelcza/skodę i ikarusa, po miesiącu napisałem im że paczka do mnie nie dotarła to napisali że wyślą kolejną, a tu dzisiaj zamiast paczki dostałem list z kopią rachunku do zapłaty. Ktoś wie jaki to ma sens ekonomiczny żeby rachunek który już został opłacony wysłać ponownie i modele osobno w innej paczce? DeA już wcześniej coś takiego praktykowało?
  
 
Kolejna aktualizacja w kolekcji autobusów:

16. MERCEDES BENZ O 3500 - 12 grudnia 2018 r.

17. FIAT 306/3 - 27 grudnia 2018 r.

18. TATRA T 500 HB - 9 stycznia 2019 r.
  
 
Hm, , co do tej aktualizacji, to zastanawiałem się, czy kupować żółtego Jelcza, ale w sumie na jeden autobus do końca roku(a nawet dalej) można sobie pozwolić, więc chyba kupię... Reszta po prostu nie ten target. Bo jedno to kasa, a drugie miejsce na półce. Chociaż nie powiem, Mercedes czy Fiat wydają się fajnymi modelami z tego co widać po tych zapowiedziach, bo się nie zagłębiam dalej... Tylko jakby ta nazwa kolekcji była inna... No cóż, reklama dźwignią handlu.
  
 
Po ile aktualnie chodzi numer?
  
 
Cytat:
2018-10-19 13:00:34, Anessour pisze:
Po ile aktualnie chodzi numer?

Nr 1 - 9,99 zł w kiosku i w prenumeracie
Nr 2 - 19,99 zł w kiosku i w prenumeracie
Nr 3 i kolejne - 39,99 zł w kiosku, w prenumeracie 36,99 zł.
  
 
Czy ktoś mógłby napisać coś więcej na temat kultowości i PRL-u w związku z Fiatem 306/3?
Wiem, że Fiat 306 jeździł chociażby w Orbisie, ale jaki to był dokładnie model, czy modele, czy jeździły gdzieś jeszcze? Ciężko znaleźć coś na ten temat. Jak pisałem wcześniej ten model mi się podoba. Staram się jednak trzymać tematycznie PRL-u, ujdzie kolor, jakieś drobne różnice, ale gdzieś będzie granica, i nie wiem czy tu jest przekroczona, czy nie.

@Piotr1-60
Wiem, że w innym miejscu pisałeś o skróconej wersji w Orbisie, może Ty wiesz coś jeszcze?