Toyota Corolla Verso D4D Manualna skrzynia biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Posiadam Toyotę Corolle Verso 2.0 D4D 2005 r. Mam pytanie do speców czy w tych modelach opłaca się naprawa skrzyni biegów. Od pewnego czasu przy zmianie biegu pojawiał się delikatny stuk tak jak by był jakiś lekki luz gdzieś na mechanizmach. Działo się to raczej po dłuższej jeździe czyli tak jakby bo rozgrzaniu się skrzyni. Natomiast parę miesięcy później pojawił się szum coś jak by zużyte łożysko koła. Wymieniłem oby dwa łożyska nic nie pomogło. Po ostatniej trasie wyje tak głośno że ciężko w samochodzie wytrzymać. Najgorzej między 60-80 km/h przy 90 jakby cichnie. Bardziej to słychać od strony kierowcy, czyli skrzyni. Sama skrzynia działa precyzyjnie nie wybija biegów jest jakby okay. Mechanik mój powiedział żebym rozglądał się za używaną skrzynią. Pytanie moje brzmi czy warto to naprawiać czy faktycznie poszukać innej używki ?

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2016-05-02 16:46:21, Sebastyano pisze:
Witam Posiadam Toyotę Corolle Verso 2.0 D4D 2005 r. Mam pytanie do speców czy w tych modelach opłaca się naprawa skrzyni biegów. Od pewnego czasu przy zmianie biegu pojawiał się delikatny stuk tak jak by był jakiś lekki luz gdzieś na mechanizmach. Działo się to raczej po dłuższej jeździe czyli tak jakby bo rozgrzaniu się skrzyni. Natomiast parę miesięcy później pojawił się szum coś jak by zużyte łożysko koła. Wymieniłem oby dwa łożyska nic nie pomogło. Po ostatniej trasie wyje tak głośno że ciężko w samochodzie wytrzymać. Najgorzej między 60-80 km/h przy 90 jakby cichnie. Bardziej to słychać od strony kierowcy, czyli skrzyni. Sama skrzynia działa precyzyjnie nie wybija biegów jest jakby okay. Mechanik mój powiedział żebym rozglądał się za używaną skrzynią. Pytanie moje brzmi czy warto to naprawiać czy faktycznie poszukać innej używki ? Pozdrawiam



Witam

Panowie kolejny problem lub nadal nie rozwiązany poprzedni. Może teraz ktoś coś ? A więc wymieniłem skrzynię biegów, po zmianie faktycznie zrobiło się ciszej ale tylko troszkę. Wymieniłem jeszcze raz łożyska kół oraz łożysko podstawy. Nadal pozostaje okropnie głośny dzwięk od strony kierowcy jakby strasznie zużyte łożysko. Mechanik rozkłada ręce. Bardziej jest to słyszalne na zewnątrz. Np. gdy jadę koło ściany słychać dudnienie. Teraz pytanie co to ? Zostały mi jeszcze przeguby zewnętrzne lub ? Co ?

Pozdrawiam