Diagnostyka bluetooth espero

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako że czasy się zmieniają a technologia idzie do przodu chciałem sobie sprawić jakiś tani interfejs do diagnostyki błędów do esperaka. I tutaj pojawia się pytanie czy zestaw ELM 327 plus przejściówka na kostkę daewoo 12 pin będzie działać z ECU w samochodzie? Wiem temat był już walkowany na forum ale nie wyczytałem z tego nic konkretnego. Chodzi mi o diagnostykę pod kątem czytania błędów i ew. ich kasowania. Wiem mógłbym użyć drucika i liczyć kontrolki ale tym nie wykasuje błędu. No i jeszcze jak wyglądałaby sytuacja z softem do takiej imprezy. Czy jest możliwość zczytywania błędów jakimś programem pod androida ?
  
 
tak, istnieją takie programy na telefon, sam korzystam czasem z niego.

Na plus: Możliwość odczytu błędów głównych (tylko silnik), kasowania ich, pomiary prędkości i większości parametrów takich jak: obroty, temperatura, ciśnienie zasysanego powietrza, oraz mnóstwo niepotrzebnych informacji.
Do minusów: brak możliwości wniknięcia głębiej w dane, czyli nie wejdziesz w moduł ABS, immo, airbag, nie wykonasz żadnych testów wyjściowych, odczyt błędów bardzo poglądowy i mało jasny.
Jednym słowem fajna zabawka która nudzi się po kilku dniach...
  
 
Cytat:
2016-07-01 09:33:04, syndoktora pisze:
tak, istnieją takie programy na telefon, sam korzystam czasem z niego. Na plus: Możliwość odczytu błędów głównych (tylko silnik), kasowania ich, pomiary prędkości i większości parametrów takich jak: obroty, temperatura, ciśnienie zasysanego powietrza, oraz mnóstwo niepotrzebnych informacji. Do minusów: brak możliwości wniknięcia głębiej w dane, czyli nie wejdziesz w moduł ABS, immo, airbag, nie wykonasz żadnych testów wyjściowych, odczyt błędów bardzo poglądowy i mało jasny. Jednym słowem fajna zabawka która nudzi się po kilku dniach...



Masz taki program który działa z Espero, czy z innymi samochodami? do ABS, Immo itp. i tak zwykłym kabelkowym interfejsem się nie dojdzie, więc nie ma się co dziwić, że po bluetooth nie idzie.

Pozdrawiam
  
 
Bardziej mnie interesowało coś pod kątem czytania i kasowania błędów codziennych, bez abs czy innych wodotrysków, elm mam ale kabelka nie i jak już miałem po niego jechać to babka w sklepie powiedziała że to nie pójdzie tak więc cały projekt zawiesiłem. Ale z tego co czytam powinno spełnić moje oczekiwania więc chyba tam pojadę i zabiore im ten kabel
  
 
Cytat:
2016-07-05 20:01:02, pieczer pisze:
Bardziej mnie interesowało coś pod kątem czytania i kasowania błędów codziennych, bez abs czy innych wodotrysków, elm mam ale kabelka nie i jak już miałem po niego jechać to babka w sklepie powiedziała że to nie pójdzie tak więc cały projekt zawiesiłem. Ale z tego co czytam powinno spełnić moje oczekiwania więc chyba tam pojadę i zabiore im ten kabel


Większym problemem niż kabel jest soft. Odczytasz błędy bez problemu, ale czy je skasujesz, to nie wątpię - przynajmniej mi się nie udało żadnym softem.

Pozdrawiam
  
 
No i stało się że nie działa. Na razie nie jestem w stanie znalezc programu na androida żeby zczytac błędy. Komunikację wykrywa i przesyła jakies dane ale sprawdzić błędów nie jestem w stanie