Czyszczenie klimatyzacji - jaki koszt?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jaki może być koszt czyszczenia klimatyzacji? Chodzi o auto peugeot 407. Posiadam to auto od niedawna. Jak często należy czyścić klimatyzację? Raz w roku wystarczy?
  
 
Układ klimatyzacji należy dezynfekować raz w roku.
Polega to na ozonowaniu wnętrza przy włączonej klimie.
koszt to ok. 50 zł czas w zależności od wydajności ozonatora od 0,5 do 1 godz.

Pamiętaj, by zrobić również uzupełnienie układu i wymianę oleju w sprężarce.
  
 
Wszystko tak na dobrą sprawę zależy od tego w jakim stanie faktycznym jest klimatyzacja,jeżeli będzie wymagać tylko nabicia i odgrzybienia to jest to koszt około 120zł w zależności jeszcze od modelu samochodu.
  
 
U mnie to było 70 zł za pełne ozonowanie maszyną. OD tego czasu smrodu nie ma, teraz na wiosnę pewnie jeszcze podjadę.
  
 
To zależy od samochodu oraz danego serwisu, mnie czyszczenie i nabijanie klimy kosztuje 110zł i robię to 2-3 razy w roku. Nawet jeżeli nie używamy klimatyzacji na co dzień to warto o nią zadbać aby potem nie generować potencjalnych kosztów naprawy podzespołów.
  
 
Cytat:
2017-02-28 10:22:28, timson pisze:
U mnie to było 70 zł za pełne ozonowanie maszyną. OD tego czasu smrodu nie ma, teraz na wiosnę pewnie jeszcze podjadę.




Ozonowanie zniszczy każdy smród. Ceny różne, zależy od miejsca.
  
 
Mając Forda musicie skorzystac z akcji klimatyzacji, za 99 zł mozecie miec sprawdzone podzespoly, ogledziny uszkodzen, a nawet sprawdzenie wydajnosci czy pomiar temperatury promocja dotyczy kazdego wieku i modelu auta
 
 
To zależy od warsztatu ale generalnie koszta wahają się w granicach 50-120zł. Warto dodać, że powinno się takie czyszczenie wykonywać raz do roku.
  
 
Zdecydowanie czyszczenie klimatyzacji raz w roku to podstawa. Nie wyobrażam sobie podróży na wakacje samochodem, bo latanie jest jednak nie dla mnie z zepsutą klimą. Sama regularnie jeżdżę na przeglądy do Serwisu Mercedesa w Warszawie, więc przy okazji i klimatyzację mam regularnie serwisowaną.
  
 
Zdecydowanie czyszczenie klimy to podstawa. Lepiej wydać stòwke ale żeby wszystko było dobrze
  
 
Koszt zależy od serwisu do którego się udamy, ja za nabicie oraz odgrzybianie układu klimatyzacji zapłaciłem 120zł, inna spawa że zależne jest to również od modelu samochodu, tego ile gazu zostało nabitego, pojemności.
  
 
Nie pamiętam ile płaciłem za czyszczenie klimatyzacji, ale musiał być to niewielki koszt, bo nie odczułem tego w moim portfelu.
  
 
Dobry serwis to i dobrze wyczyści i napełni za niewielką cenę
  
 
Tak, raz w roku trzeba zrobić przegląd klimatyzacji.Wypadałoby ją odgrzybić i wymienić filtr. Ceny sa zależne od tego co będziesz robił... Sam przegląd kosztuje niewiele.
  
 
Oczywiście, że ceny są zależne od tego jaki pakiet serwisu klimatyzacji wchodzi w grę, standardowe nabicie i odgrzybienie kosztuje około 150zł w zależności też od serwisu i modelu auta.
  
 
Wczoraj to zrobiłem, by mieć juz na lato, choć trochę czasu - kosz 200 zł
  
 
Nie za wcześnie? Akurat serwis klimatyzacji zostawiłbym sobie na później czyli mniej więcej w okolicach marzec góra początek kwietnia,w styczniu moim zdaniem to jednak zdecydowanie za wcześnie.
  
 
Ja czyszczę raz do roku i jest OK
  
 
Czyszczenie a nabijanie to dwie osobne kwestie, ja polecam je ze sob a połączyć tak aby wybrać już kompleksową usługę, wówczas cenowo w pakiecie też wychodzi to tanie, ale wiadomo że to kwestia znalezienia dobrego serwisu.
  
 
Ja czyszczę raz w roku i koszt od 200 zł do 250 zł