Przeprowadzenie wiązki do drzwi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie jak? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej harmonijki do Łady a tym bardziej Nivy. Znalazłem osłony od Mercedesa W210: duży przekrój więc wszystkie wtyki przejdą, krótkie więc powinny się zmieścić pomiędzy drzwiami a budą. A tu zonk - po ściśnięciu za grube.
Pytanie: macie jakiś konkretny patent na przeprowadzenie wiązki do drzwi? Bo już cała instalacja pod centralny zrobiona, boczki pod głośniki właśnie robię, a bez poprowadzenia kabli do drzwi cała robota na marne...
  
 

  
 
Prace w toku


Będą oczywiście czarne matowe - to na razie 2 szlify i warstwy podkładu.
  
 
A to już efekt prawie końcowy - prawie bo jeszcze kieszonki na drzwiach dojdą.



Kable zrobiłem tak:
- użyłem izolacji zewnętrznej kabla YTKSY bodajże 20 parowego
- wszystkie przewody czyli głośnikowe i od siłowników zamka centralnego wciągnąłem do tej izolacji
- użyłem przelotek/zaślepek w wymiarze 16/22 mm(można było użyć z powodzeniem 12/18 mm)


Obudowy głośników średnio-niskotonowych zrobione z MDF 2x30mm i 1x16mm sklejone i skręcone. Całość pokryta szpachlą samochodową, 2 warstwy podkładu i 2 warstwy lakieru akrylowego - obowiązkowo szlify pomiędzy warstwami. Ramka z siatką kupiona na giełdzie WOLUMEN. Wiem, wygląda jak klocek, ale jak dojdą kieszonki to całość będzie spójna. Obudowy głośników wysokotonowych wykonane z... dekli od spray'ów, wzmocnione od wewnątrz klejem na gorąco. Same głośniki to zestaw HERTZ DSK165 v2 ze zwrotnicami. Jeszcze tylko jakiś filtr na zasilanie radia, bo trochę słychać świece.