Skaczace ladowanie w 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jezdzilem sobie normalnie, az tu nagle wsiadam i mi ladowanie skacze... na wolnych obrotach pracuje okej jak jade to skacze niemilosiernie.... co to moze byc?
  
 
zapewne regulator napiecia
  
 
i co m am z nim zrobic i gdzie on jest?;D
  
 
Jeżeli masz oryginał to jest on przykręcony do alternatora. Musisz kupić nowy i wymienić - proste
  
 
Eeeee!!
Panowie, nie wymieniac odrazu!
JA bym zaczal od sprawdzenia paska klinowego, to raz, dwa od stanu kola na alterze.
A trzy, wyciagnal bym szczotki z niego.
Jesli dostaje obrotow, a szczotki juz zuzyte, to moga byc takie objawy.
Ja tak mialem w tym alterze, ktory kupilem w drodze do sulejowa(dzieki Eszgye ) bylo OK, i nagle zaczelo starsznie skakac ladowanie - okazalo sie ze szczotek to juz prawie nie bylo - wyciagnolem regler(jakis dziwny nie spotkalem sie nigdy w ladzie z takim) i okazalo sie ze szczotki ma zjechane - poniewaz jego konstrukcja nie pozwalala na wymiane szczotek(szczotkotrzymacza ze szczotkami) wiec lutownica i przelutowalem szcoztki na nowe.

ALE - moze i to byc pogrzebany regler, obroty rosna, wiekszy pobor pradu = mniejsze wskazanie poziomu ladowania.
Wzglednie moze paseek byc do wymiany, tak mialem z kumplem i jego 2106.
  
 
Cytat:
2005-05-11 23:03:24, kangurek pisze:
jezdzilem sobie normalnie, az tu nagle wsiadam i mi ladowanie skacze... na wolnych obrotach pracuje okej jak jade to skacze niemilosiernie.... co to moze byc?


Kilka dni temu mialem dokladnie takie sme obiawy. W czasie jazdy zsunolo się przewód z szybkozloncza na regulatorze napiecia. Jak sie go zalozyło ponownie bylo wszystko OK. Niekoniecznie musiał sie uszkodzić regulator moze właśnie ten przewód nie kontaktuje albo tak jak pisze Fleszer sztotki się konczą. W porzednim moim regulatorze sztoki były nowe ale nie kontaktowały prawidłowo.
  
 
a oto ciekawostka. od niedawna moja Lada tak ma:

ladowanie

spotkalo to juz kogos? sytuacja ma miejsce tylko przy wlaczonym kierunkowskazie (obojetnie ktorym). na razie autko jezdzi wiec nie ruszam tego
  
 
To masz super stabilnie bo u mnie to wychodzi z zielonego na czerwone jak kierunek włącze , chyba musze troche poczyścic instalacje bo mam za duze straty prądu na kierunkach.
  
 
Cytat:
a oto ciekawostka. od niedawna moja Lada tak ma:

ladowanie

spotkalo to juz kogos? sytuacja ma miejsce tylko przy wlaczonym kierunkowskazie (obojetnie ktorym). na razie autko jezdzi wiec nie ruszam tego



U mnie jest tak samo i jezdze tak juz uuuuuuu ale tez jestem ciekawy co moze byc przyczyna takich spadków ładowania, ale czuje ze regulator
  
 
Cytat:
2006-06-13 14:50:11, kolba20ZGIERZ pisze:
U mnie jest tak samo i jezdze tak juz uuuuuuu ale tez jestem ciekawy co moze byc przyczyna takich spadków ładowania, ale czuje ze regulator


Ładowanie masz takie samo, poprostu pobór pradu jest większy przy właczonych kierunkach. Wszystko jest wporzo.
  
 
umnie jest tak odkad pamietam.. prawdopodobnie słaba masa .. i moze utlenione styki na przerywaczu - przekazniku .
  
 
U mnie to samo. Wycieraczki, kierunki to skacze mi jak chce od czerwonego do maxa.
Widac tez w nocy jak miga kontrolka akumulatora ale tak słabo

Ostatnio wymienilem szczotki i regulator i nadal tak jest
  
 
zalezy jak bardzo skacze - u mnie latalo na boki az milo, pomoglo przelutowanie wszystkich stykow w elektrowni (skrzynce bezpiecznikow), ale to samara, nie wiem jak w klasykach
  
 
Cytat:
2005-05-11 23:03:24, kangurek pisze:
jezdzilem sobie normalnie, az tu nagle wsiadam i mi ladowanie skacze... na wolnych obrotach pracuje okej jak jade to skacze niemilosiernie.... co to moze byc?

obluzowana kontra nakretka na tym precie plusowym w alternatorze.
  
 
Hmmm, nie myślisz że kolega przez 12 lat naprawił już auto?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986