Gdzie szukać klasyka???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy! Poradźcie proszę. Chciałbym kupić 2103 lub 2106 w bardzo dobrym stanie. U nas oferta ograniczona. Gdzie szukać? Czechy, Niemcy? Czy z ogłoszeń, czy może na zlotach są jakieś atrakcyjne oferty? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  
 
Bywaja Ladne egzemplarze w Pl, lecz cena tez jest konkretna.

W chwili obecnej 03 to chyba najdrozszy model zaraz po Bohse


Na Cz/Sk ceny w miare przystepne, a i egzemplarze trafiaja sie w dobrej kondyncji. Oczywiscie za cukierek trzeba zaplacic byla swego czasu granatowa 03 za 350 000kC czyli jakies 56k PLN i smiali sie koledzy z LadaKlubCS kto to kupi. No i tu nasi sasiedzi trzymaja na piedestale modele 01/02/03/06

O Hu mozna pomyslec poniewaz tu panuje moda na glownie 7.

Kopalnia pieknych, naprawde perełek jest niejaki Mario z Bułgarii. Wystawia swoje fury na mobile.de i jest w czym wybierac. Za granica 06 znajdziesz z silnikiem 1.6 u nas 1.5.....
Wybór ciężki, a i dostepność np. blach powoli staje sie problemem.

Kto szuka ten znajdzie

  
 
Dzięki Kolego. W Polsce chyba jednak kiepski wybór. śledzę rynek od jakiegoś czasu i susza, faktem jest , że jak coś ciekawego się pojawi to musi być szybka decyzja, bo zaraz znika. Węgry są kuszące, ale niedostępne językowo. Pozostają Czechy- znacie jakieś portale z ogłoszeniami, czy może uderzyć w jakieś targi czy zloty- wszelkie podpowiedzi mile widziane, a nawet pożądane! Dzięki za podpowiedzi.
  
 
Targów nie ma, albo nie wiem nic o nich.

Zlot jest w Czechach, (o Sk nic mi nie wiadomo, może ktoś coś wie?) zazwyczaj w Maju - Mnichovo Hradiste Letiste jeśli dobrze pamiętam.
Czesi mają też małe spoty, które dosyć często organizują ale to w obrębie swojego "kraju" czyli coś jak nasze województwa. Znajdziesz u naszych sąsiadów na ich Forum - " LADAklub - Fórum ". Załóż sobie tam konto, w dziale Koupím napisz "Hledam 2103 - 2106"

Na necie znajdziesz dużo wyszukiwarek zagranicznych począwszy od autoscout..... i tak dalej, cała masa tego. Jeśli chcesz przywieźć samochód z Cz- minimum 2 dni w zapasie potrzebujesz na załatwienie formalności no i ... szykuj się bo od nowego roku dopadnie nas kolejna opłata za klasyczne samochody sprowadzane z za granicy. Licz się z wydatkiem 10k PLN jak nic, jeśli chcesz dobry egzemplarz odnaleźć. No i taka dodatkowa informacja - Czesi niezbyt lubią Polaków, tak więc jak bedziesz kontaktować się za pomocą emaila najlepiej aby końcówka nie miała pl, tak z własnego doświadczenia, na gmail.com odpisują a na pl jakoś nie. Wypróbowane i sprawdzone.

  
 
Nie lubią nas...? Mocno im się dziwię, ale trudno.
  
 
jeśli szukasz Łady w bardzo dobrym stanie to w Polsce zbyt wielkiego wyboru nie ma,
http://www.gieldaklasykow.pl/lada-2106-1981-11999-pln-zakopane/
w linku masz niezły egzemplarz, mechanicznie bardzo dobry, jest wielkim atutem jest to że jest nieremontowana - aczkolwiek wiążę się to z pewnymi śladami użytkowania (niewiekie i do zaakceptowania - ogarnięcia), wnętrze bardzo ładne.

kluczowe w poszukiwaniach jest określenie budżetu - patrzyłem z ciekawości na mobile.de i autoscout ale tam ceny za dobrze wyglądające auta to powyżej 10-12 tys pln a jeszcze trzeba przywieźć, opłacić itp.

trzeba szukać wszędzie - ja znalazłem auto na Śląsku i gdyby nie to że urzekła mnie 2101 to pewnie wziąłbym tą z Zakopanego

  
 
Rozumiem, że oglądałeś tę w Zakopcu. Napisz proszę bardziej szczegółowo na temat wad, które udało Ci się znaleźć, weryfikowałeś jak rozumiem zarówno blachę jak i mechanikę.
  
 
Mechanicznie Łada jest w stanie idealnym - nie można po prostu jej nic zarzucić, do tego zadbana komora silnika, wymienione kable - ogólnie stan oryginalny i porządek pod maską

Wnętrze - stan w zasadzie idealny + bardzo ciekawe współczesne radio - ale takie w klimacie i nie rzucające się w oczy

Blacha / Lakier - auto nigdy nie było remontowane więc widać na nim ślady użytkowania, sama blacha jest w bardzo dobrym stanie, ale:
- jest mała wgniotka na czubku przedniego błotnika - zabezpieczona
- tylny blotnik był malowany przez pierwszego właściciela - małe wpylenie bo zarysował o słupek lub coś w tym rodzaju
- maska ma po jednej stronie wgniecenia bez uszkodzenia lakieru (trochę psuje efekt)
- dolna część przedniego błotnika po stronie kierowcy ma ślady korozji (sam dół i chyba da się to ogarnąć małą łatką i dobraniem lakieru w tym samym odcieniu,

auto zdecydowanie ma klimat, warto je utrzymać w oryginalnej kondycji i cieszyć się jazdą - bo według zapewnień jest w 100% sprawne - właściciel nic nie ukrywa i chętnie opowie o aucie - warto zadzwonić

ja wybrałem 2101 i gdyby nie to - zapewne kupiłbym tą z Zakopanego

pozdrawiam
Tomek
  
 
Dzięki Kolego. Chyba wybiorę się do Zakopanego.
  
 
Ciekawa sprawa, nie kończyłem nic w kierunku mechaniczno-transportowym, ale gdy auto dymi na niebiesko nie oznacza to stanu idealnego:

lada 2106 zakopane

Gdzieś olej ucieka

[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2016-11-16 07:27:18 ]
  
 
Link nie robi. Jak zweryfikować to dymienie?
  
 
No to bez bezposredniego:

https://m.youtube.com/watch?v=DQcDD5wMVy4

Jak zdiagnozujesz? Noga na gaz i ktos patrzy. Albo uszczelniacze zaworowe albo koniec pierscieni - innej drogi oleju do komory spalania nie ma, no jeszcze prowadnice zaworowe. Zobacz sobie na filmie - jak wyjezdza z parkingu jest niebieski dym widać. Jak pojedziesz weź manometr i sprawdzisz w jakiej kondycji jest silnik
  
 
Dzięki, ale chyba wezmę ze sobą kogoś ogarniętego, za prosty jestem na takie ekspertyzy, ale jeszcze raz dziękuję za wszystkie uwagi i podpowiedzi.
  
 
Zero filozofii.

Manometr kupisz za zlotych 50 i bedziesz mial juz go do konca zywotnosci. Klucz do swiec i sprawdzasz. Zawsze jest to karta przetargowa przy zakupie.

Ale w końcu to stan idealny, więc nie ma się co przejmować

Zycze szczescia w poszukiwaniach!
  
 
Cytat:
2016-11-17 08:07:09, glod pisze:
Zero filozofii. Manometr kupisz za zlotych 50 i bedziesz mial juz go do konca zywotnosci. Klucz do swiec i sprawdzasz. Zawsze jest to karta przetargowa przy zakupie. Ale w końcu to stan idealny, więc nie ma się co przejmować Zycze szczescia w poszukiwaniach!



To nie będzie żadna karta przetargowa przy zakupie tego egzemplarza. Właściciel ma swoją cenę minimalną i nie sprzeda poniżej tej kwoty. Nie jestem też przekonany, czy pozwoli żeby mu ktokolwiek świece wykręcał poza wyspecjalizowanym serwisem. Jest to dość majętny człowiek, posiada, ogromny garaż i całą kolekcję samochodów i jak jej nie sprzeda, to Łada może stać u niego w garażu w nieskończoność. Nie mało także za nią zapłacił on sam. Oglądałem auto blisko rok temu. Najlepsza 06 jaką dane mi było u nas widzieć.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Najlepszą 06, jaką dano mi widzieć, posiada Tomek z Wrocławia.
  
 
Cytat:
2016-11-19 10:47:31, SzokoLada pisze:
Najlepszą 06, jaką dano mi widzieć, posiada Tomek z Wrocławia.



Pewnie Tomka jest faktycznie najlepsza ale ja jej niestety nie widziałem No i wątpię, żeby Tomek chciał ja sprzedać, tym bardziej za 12 tysięcy
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Ta 6-stka z Zakopanego jest naprawdę solidną bazą na youngtimera. Liczę, że kiedyś pojawi się u nas na forum. Ale na pewno szybko to nie nastąpi.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2016-11-20 20:25:57, emde pisze:
Ta 6-stka z Zakopanego jest naprawdę solidną bazą na youngtimera. Liczę, że kiedyś pojawi się u nas na forum. Ale na pewno szybko to nie nastąpi.


no wiesz ... ja już w zasadzie byłem zdecydowany na tą z Zakopanego ale ostatecznie kupiłem 2101, do tej pory mam myśli czy jednak nie lepiej było wziąć 2106
pozdrawiam
  
 
01 jest bardzo surowa, ale zarazem tak mało spotykana, że jest mega interesująca. Znowuż 06 ocieka chromem, jest mega fajna, ale jest tak oklepana, jak zwyczajna 07, że przez to jest mało interesująca. Co jest właściwym wyborem? Bardzo trudne pytanie. Miałem wszystkie łady, a ciężko mi jednoznacznie powiedzieć która lepsza. I jak kiedyś miałem jakąś kolejność, to dziś już ułożył bym kolejkę inaczej, a za jakiś czas jeszcze inaczej. Podsumowując, wszystkie łady są fajne.