Wątek natury (bez)-prawnej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy czy da się takie coś zarejestrować, jeżeli tak to jak?
https://www.otomoto.pl/oferta/lada-1500-1500-s-zadbana-ID6yGYd7.html

[ wiadomość edytowana przez: MakrylK dnia 2016-12-16 19:05:10 ]
  
 
Zerknij tutaj:

>>Artykuł 1<<

Swoją drogą fajna baza, ja na twoim miejscu najpierw pomyślałbym o zakupie auta a potem myślał pomału o zarejestrowaniu.



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Dzięki za link, ale nie mogę go otworzyć, antywirus nie pozwala. Jest może na forum ktoś ze Szczecina?
  
 
Mój antywirus też nie pozwala.
  
 
No właśnie i dalej ciemny jestem jak tabaka w rogu!
Szoko a jak znajdujesz obiekt ze Szczecina?
  
 
Wszystko zależy z jakiego powodu brak dokumentów. Zaginęły, skradziono, od nowości niezarejestrowana. Musisz popytać w wydziale komunikacji tam ci powinni pomoc.
  
 
Cytat:
Pojazd nie ma dokumentów, co robić?

Jeżeli kupiliśmy lub planujemy zakup samochodu bez dowodu rejestracyjnego, a spełnia on kryteria rejestracji jak pojazd zabytkowy, to sprawa jest prostsza niż się komukolwiek wydaje.

Musimy być jednak prawnym właścicielem pojazdu, o czym świadczy faktura VAT, umowa kupna-sprzedaży lub wyrok sądu (np. w sprawach spadkowych).

Wszelkie operacje i koszty wyglądają zupełnie tak samo jak podczas zwyczajniej rejestracji na "żółte tablice" z tym wyjątkiem, że zamiast dowodu rejestracyjnego załączamy oświadczenie, że nie posiadamy dowodu rejestracyjnego. Nie wymagane jest oświadczenie o tym, że jest się właścicielem, jak wielu błędnie twierdzi, bo o tym świadczy umowa kupna itp.

Gdybyśmy napotkali problemy wśród kadry urzędniczej, co zresztą jest wielce prawdopodobne, warto zacytować fragment ustawy:

Art. 72 ust 2b ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 20 czerwca 1997 (DZ. U. z 1997 r. Nr 98 poz. 602 )

"W przypadku pojazdu zabytkowego, zamiast dowodu rejestracyjnego, dopuszcza się przedstawienie oświadczenia właściciela pojazdu, złożonego pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, że nie posiada dowodu rejestracyjnego."

Niestety rejestracja bez dowodu rejestracyjnego musi się odbyć wedle procedur przewidzianych dla pojazdów zabytkowych, więc "białe blachy" nie wchodzą w grę.



Krótko mówiąc jak zdobędziesz dowód zakupu (umowa czy faktura) to jest spora szansa na rejestracje, ale tylko na zabytkowy.
  
 
Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że uda się wydębić fakturę, albo chociaż umowę. Wcześniej muszę znaleźć kogoś kto oceni to auto na miejscu- mam 500 km. to trochę daleko. Czy może jest na Forum ktoś z tamtych okolic? Chętnie zlecę taką ekspertyzę oczywiście odpłatnie w postaci aureusów z wizerunkami naszych cesarzy lub też w formie przelewu...
  
 
Takiego czegoś się jeszcze dowiedziałem:

Na zolte rejestruj, musisz miec opinie rzeczoznawcy i fakture zakupu. Da sie taki myk zrobic. W ogole sprzedawanie samochodu bez dokumentow to bzdura, bo jakbys go ukradl, to wlasciciel nie udowodni ze to jego, dlatego ja nie wierze ze dokumentow nie ma, tylko ze nie dorzucaja do auta, bo boja sie ze beda ich scigac za nieplacone OC.

Ciekawa hipoteza z tym niepłaconym OC.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3