Łada Samara 2109 be-żowa ;) by Ziemowit

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam się, jak zacząć... Generalnie Samara to dla mnie samochód prawie "współczesny" Zawsze tak "samo wychodziło", że jeździłem autami co najmniej nastoletnimi, bo z nowszymi się nie "dogadywałem" na dłuższą metę. Zakup Samarki jest pewnego rodzaju pokłosiem całego minionego, bardzo dziwnego dla mnie, roku W największym skrócie - od kiedy "skończył się" mój poprzedni dupowóz, miałem w rękach kolejno 3 czy 4 samochody, z których żaden "nie zatrybił" - każdy z innego powodu. Dodatkowo - nie ma co ukrywać - w tym czasie popaprało mi się też finansowo i o zakupie wynalazków (w przyzwoitym stanie) z "listy życzeń" na jakiś czas musiałem zapomnieć.
Ogłoszenie z Samarką znalazłem tzw. przypadkiem, ot, sprawdziłem ,co jeszcze ma sprzedający... Za to małżonka nie miała żadnych wątpliwości i jak tylko zobaczyła ogłoszenie, tak "cisnęła" żeby tę Ładziankę kupić.
O obejrzenie poprosiłem kolegę, który miał znacznie bliżej. Zachwycony nie był, ale też niczego ,co by dyskwalifikowało autko, nie znalazł. Summa summarum - kumpel kupił nam Ładziankę i przechował do czasu, aż mogłem po nią pojechać. Okazało się jeszcze, że w noc po przyprowadzeniu do niego, w Ładzie wzięła się i pękła, przez sam środek, przednia szyba Stąd decyzja o lawecie - poza szybą Łada jest technicznie w pełni sprawna

Chyba już pora na kilka obrazków

Zdjęcie z ogłoszenia:



I na podwórku u kolegi





I już na nowym miejscu.



Mechanicznie autko jest zadbane, widać, że traktowane należycie - normalnie; ciekawostką okazało sie wnętrze - pokrowce czyste, wnętrze widać, że regularnie odkurzane... ale kierownica, dźwignia biegów i deska kleiły się okrutnie jakimś syfem. Prawdopodobnie popapierosowym - ale temat już ogarnięty

Wnętrze po podtsawowym umyciu, można już wsiadać.



"Dane osobowe":
Silniczek 1,5 gaźnik; skrzynia 5b; rok produkcji 1989, data pierwszej rejestracji 1991.
Przebieg licznikowy 95000. Faktyczny - na razie nie zgaduję.

Serdecznie pozdrawiam!
  
 
Cześć Ziemowit miło mi cię poznać.
  
 
Fajna Samarka. Jeden z moich ulubionych kolorów. Masz także fajny kolor deski rozdzielczej. Tak jak w niektórych starszych francuzach. Dbaj o nią, trafił się tobie soldny egzemplarz.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Dzięki za odpowiedzi

Stopniowo na pewno ją ogarnę - "oswajamy się"
Jak na razie urzekła mnie pompka paliwa z możliwością ręcznego podpompowania - w oŋole widać, że autko jest zaprojektowane dość nowocześnie, jak na swoje czasy, przy tym jednocześnie tak, aby było jak najprostsze - i to jest piękne!

Kolor, całe zestawinie tapicerki i lakieru - też mi sie bardzo podoba; dodatkowo lokuje Ładziankę bezbłędnie w latach 80. W pierwszej połowie lat 90. takie kolory poznikaly nawet z aut dostawczych.

Inna sprawa - znalazłem na jakiejś rosyjskiej stronie "dekoder" vin-u. Wg niego nasza Samarka byłaby z drugiej połowy 1987 lub pierwszje 1988 - literka kodująca rok to "J" - zgadzałoby się to (tzn. J dla takiego okresu)?

I jeszcze ciekawostka - udało się nawiązać kontakt z poprzednim (nie licząc handlarza) wlaścicielem Łady Okazuje się, że do licznikowych 95 tyś. km jest do dodania tylko jedna setka.

[ wiadomość edytowana przez: Ziemowit_Ruscik dnia 2017-01-22 03:49:06 ]
  
 
znaczy się 195 tyś czy 95.100 ?
  
 
Racja To był skrót myślowy
95 tyś. i setka z przodu, 195 tyś. km.
  
 
Dobry na wieczór
Pytanie laika - o klamki zewnętrzne w Samarze. Drzwi otwierają się dopiero przy maksymalnym pociągnięciu "języczka" od klamki, a czasami trzeba je jeszcze dociśnąć, żeby puściły. Pytanie - czy do wymiany jest tylko jakaś sprężynka, czy ten języczek (dźwigienka), czy cała klamka zewnętrzna (tudzież jeszcze jakieś cięgło w drzwiach)?
  
 
sugerował bym sprawdzić czy zamki i klamki są dokręcone oraz ściągnąć tapicerkę drzwi i o ile wszystkie cięgna są na swoim miejscu oraz podłączone właściwie spryskać to jakimś preparatem czyszcząco-smarującym
  
 
Do wymiany przyciski. Są komplety naprawcze na allegro. Choroba Samar.