Wysoki cholesterol – proszę o porady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć wam, mam wysoki cholesterol, właśnie odebrałem badania i wyszło, że mam 298 jednostek, gdzie normalnie powinno być 200!! Proszę o porady, co robić w takiej sytuacji
  
 
Zacznijmy może od tego, co na co dzień z reguły jesz? Ile w tym wszystkim jest tłustego jedzenia?
  
 
Czy kolega uprawia jakieś sporty? Czy prowadzi ruchliwy tryb życia, czy np. praktycznie zero ruchu? Np. brak sportu, praca biurowa etc.?
  
 
Mogę Ci pomóc ułożyć odpowiednią dietę, powinno to poprawić Twój cholesterol
  
 
Największym problemem jest złe odżywianie, jeśli oczywiście nie jest to genetycznie uwarunkowane, bo tak też się może zdarzyć. Przykładowo choćby głupia cola może zaszkodzić, a w zasadzie jej nadmiar, tak duża ilość cukru itd. niszczy niestety wątrobę… już nie wspominając o fast foodach itd.
  
 
musisz zmienić dietę, najgorsze są tłuste potrawy (mięso)
  
 
Współczuje ludziom z cholesterolem, sam mam w rodzinie taką osobę i widzę, że musi sobie odmawiać bardzo wielu rzeczy… i właśnie co gorsza ona ma to genetycznie…
  
 
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że odpowiednia ilość jodu może również pomóc w walce z cholesterolem?


[ wiadomość edytowana przez: fabiko dnia 2017-01-22 14:00:14 ]
  
 
Najlepiej spytać o poradę lekarza. Ten na pewno powie jak dalej postępować by zniżyć ten poziom.
  
 
Iść do dobrego lekarza i poczekać na diagnozę.