Planowany zakup - Łada Kalina

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich! Będąc ostatnio w Niemczech zobaczyłem ciekawy samochód marki LADA, powiem szczerze że nigdy się Ładami jakoś specjalnie nie interesowałem ale modele Samara, 2107, Niva czy 110 znałem, teraz poznałem nową Ładę a mianowicie Łada 1118 'Kalina', zainteresowany tematem znalazłem stronę o rosyjskiej motoryzacji (na fb) i doznałem małego motoryzacyjnego szoku, nowe Łady, Uazy i inne cuda o których istnieniu nie wiedziałem. Ale do żeczy, mnie zainteresował model Kalina, jestem młody i był by to mój drugi samochód obecnie posiadam Hyundaia Atosa 1.0 z którym będę musiał się niestety pożegnać ze względu na wszechobecną rdzę... W maju planuję wyjazd do Niemiec i nie ukrywam że Kalinka zaczyna mnie kusić, ze wszystkich polskich opinii znalazłem tylko kilka na autocentrum i samochody.mojeauto. A więc do rzeczy zainteresowała mnie Łada Kalina jednak chciał bym się czegoś o niej dowiedzieć.
Mój budżet to 8 000 zł na zakup auta i około 1 000 na wymiany części eksploatacyjnych OC i opłaty związane ze sprowadzeniem i zarejestrowaniem autka już wliczyłem w koszty. Interesuje mnie tylko model 1118 oraz 1119!

A więc tak,
Czytałem już na forum że Łady rdzewieją szybko, ale czy tak szybko jak Hyundai? w ciągu 1 zimy straciłem wszystkie nadkola i kawałek podłogi... Auto kupiłem 2 lata temu było czyste jak łza, rok później dalej było czyste jedynie pęcheżyki na klapie bagażnika a po ostatniej zimie dzióry mam takie że samochodzikowi bliżej do samochodu Flinstonów niż współczesnego auta.

Jak wygląda usterkowość w Kalince? Będzie ona robiła przebieg 5-6 tys. km rocznie.
Jak wygląda dostępność części do Łady Kaliny?
Jaki silnik jest bardziej niezawodny 1.6 czy 1.4?
Na co zwrócić uwagę przy oględzinach Kalinki?

Pytania rodzą mi się na bierząco więc z czasem będę dodawał nowe
  
 
U nas w klubie z tego co mi wiadomo nikt niema takowej łady. Też myślałem rok temu nad jej zakupem. W _olsce za 8 tyś zł kupisz już ładny egzemplarz z małym przebiegiem a za 4-5 sprowadzoną z Niemiec. Nie wiem kto ci tak powiedział że łady szybko rdzewiej, jak się dba to się ma.
Co do awaryjności niestety nie wypowiem się bo nie jeździłem. Mi się wydaje że fajny mały samochodzik za niewielkie pieniądze. I z tego co mi wiadomo podobno części bezproblemowo dostępne
  
 
Jest Kalina na forum. Właściciel dopytywał się tutaj jak pozbyć się korozji z kilku miejsc.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Kalina, to bardzo dobre i udane auto. Najlepiej z silnikiem 16V.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Z częściami na pewno nie będzie problemu? Silnik 1.4 V16 jest lepszy od 1.6 V8? 1.6 V16 nie widziałem niestety
  
 
W oplach to wiem że trwalsze jest 8v ale jeśli wadim pisze że 16v warta uwagi to szukaj 16v. Podejrzewam, że 1,4 16v ma tyle koni co 1,6 8v albo pare kucyków mniej. Części podjedz do jakiegoś lepszego motoryzacyjnego i zapytaj ewentualnie intercars.
  
 
Tak jak pisałem, koniecznie 16V. 8V to w zasadzie silnik z Samary, chociaż i 16V też na nim bazuje. Są silniki 1,6 16V.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим