E11 Corolla 1.4 vvti 2000r - m vci techstream nie rozpoznaje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej,

przejrzałem forum, i wciąż nie wiem dlaczego mój Mini VCI nie rozpoznaje odpowiednio mojej Toyoty.

Samochód: Toyota Corolla E11 FC (po liftingu) | 1.4 VVT-i | 4ZZ-FE | rocznik 2000 | zamontowana instalacja gazowa
Kabel: https://www.aliexpress.com/item/Quality-A-FT232RL-FTDI-Chip-MINI-VCI-For-Toyota-TIS-Techstream-Newest-V10-30-029-SAEJ2534/32718540544.html
Oprogramowanie: Toyota Techstream 10.30.029 + sterownik do kabla załączone w zestawie z kablem.
System: próbowałem Win10 (64bit), WinXP na VirtualBoxie (32bit) i obecnie mam laptopa z Win10XP(32bit).

Przy Setup - > Techstream Configuration - > Europe - > zostawiam English i Authotrized Repairer

Nie wykrywa mi odpowiednio samochodu, a ustawiając ręcznie na 4ZZ-FE i chcąc iść dalej pokazuje się błąd.

Przy Setup - > Techstream Configuration - > wybieram North America - > zostawiam English i US Dealer

Jest już zaznaczona Toyota, wybieram Corolla, następnie 2000 rocznik, no i nie widzę wersji 4ZZ-FE (są tylko 1ZZ-FE i 2coś tam).

Przewertowałem forum i nadal nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.
  
 
Cytat:
2017-03-30 23:19:01, TC142000 pisze:
Hej, przejrzałem forum, i wciąż nie wiem dlaczego mój Mini VCI nie rozpoznaje odpowiednio mojej Toyoty. Samochód: Toyota Corolla E11 FC (po liftingu) | 1.4 VVT-i | 4ZZ-FE | rocznik 2000 | zamontowana instalacja gazowa Kabel: https://www.aliexpress.com/item/Quality-A-FT232RL-FTDI-Chip-MINI-VCI-For-Toyota-TIS-Techstream-Newest-V10-30-029-SAEJ2534/32718540544.html Oprogramowanie: Toyota Techstream 10.30.029 + sterownik do kabla załączone w zestawie z kablem. System: próbowałem Win10 (64bit), WinXP na VirtualBoxie (32bit) i obecnie mam laptopa z Win10XP(32bit). Przy Setup - > Techstream Configuration - > Europe - > zostawiam English i Authotrized Repairer Nie wykrywa mi odpowiednio samochodu, a ustawiając ręcznie na 4ZZ-FE i chcąc iść dalej pokazuje się błąd. Przy Setup - > Techstream Configuration - > wybieram North America - > zostawiam English i US Dealer Jest już zaznaczona Toyota, wybieram Corolla, następnie 2000 rocznik, no i nie widzę wersji 4ZZ-FE (są tylko 1ZZ-FE i 2coś tam). Przewertowałem forum i nadal nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.


Wypnij bezpiecznik zasilania komputera gazowego i spruboj sie polaczyc ale raczej vci nie obsluzy takiego trupa bo nawet tester Toyoty laczyl sie z oporami i czesto gubil komunikacje srednio po kazdym przekroczeniu 2_3 tys obrotow na silniku.
Toyota to jest chyba jedyna firma jaka znam ktora ma tak zawila komunikacje ze jej wlasne testery w wybranych modelach maja klopot z komunikacja lub ja gubia lub zawieszaja Abs i info o predkosci co jest fantastyczne jak chcesz cos zdiagnozowac podczas jazdy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
TC142000 - a czy masz na pewno kluczyk w pozycji ON?