Toyota rav4 d4d 2002 opóżniona reakcja na pedał gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Mam toyotę rav4 d4d disel z 2002 .Ostatnio byłem u mechanika wumienić uszczelki pod deklem zaworów.Musiał poodkrecać przewody paliwowe.Po wyjeżdzie z garażu zauważylem że w trakcie wciskania pedału gazu do końca auto reaguje po 5 sekundach,póżniej jest ok ale jak zmieniam bieg zdejmuję noge z gazu pózniej znowu wciskam gaz do dechy jest 5 sekundowe opóznienie.Oczywiście to samo dzieje sie jadąc na jednym biegu ,wciskając gaz i zdejmując nogę z gazu i znowu wciskając jest zawsze to opóznienie.Ktoś tu wspominał że to problem układu paliwowego.Podejżewam to samo ,ale co to może być i jak mogę to zdiagnozować.Kompóter nie pokazujeżadnych błedów ,wymienione olej i filtry.Mechanik mówiłże pewnie mi sie zapowietrzyłukład paliwowy jak odkręcał przewody i ze to sie samo odpowietrzy ale jeżdze jyz miesiąc i cały czas to samo.Tragedia. Jak tu wyprzedzić jakiś samochód,ja mu w gaz a on reaguje za 5 sekund.Proszę pomóżcie.Podpowiedzcie co moge zrobić Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
  
 
Do sprawdzenia zaworki SCV i ciśnienie paliwa w czasie jazdy.
  
 
ale to co? zepsuło by sie coś po odkręceniu i przykreceniu przewodów paliwowych ? Przecież było wszysko dobrze przed wizytą u mechanika.
  
 
Cytat:
2017-03-27 08:30:38, sofixmarcin pisze:
ale to co? zepsuło by sie coś po odkręceniu i przykreceniu przewodów paliwowych ? Przecież było wszysko dobrze przed wizytą u mechanika.

Bez jazdy z testerem niczego sie nie dowiesz .Aczkolwiek ja bym zaczal od oczyszczenia egr i sprawdzil sterowanie turbosprezarki wezyki od vakupompy do gruchy i zaworek podcisnieniowy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
węzyki nowe bo teraz w miedzy czsie wymieniłem turbinę i przy tej okazji również wężyki podciśnienia.(turbina brala olej i miała trochę luz na wirniku i mechanik powiedział że to może być to ale po wymianie turbo dalej to samo czyli opóżniona reakcja na pedał gazu.Turbo oczywiście lepsze bo nie świszcze) Osobiście wolałbym żeby świszczało ale chociaż samochód jeżdził jak tżeba. A co do czujnika podciśnienia to skąd go wziąść żeby sprawdzić czy to jest to .To co mam teraz kupić taki czujnik ,przecież on kosztuje kupe kasy a nawet nie można go nigdzie dostać a jak sie okaże że to nie to i co wtedy mam go oddać.chyba ze ktoś taki ma to chetnie podjadę i możemy sprawdzić.Pozdrawiam i dziekuję za wszelkie podpowiedzi.
  
 
Ja mam taki testowy zaworek VRV
  
 
Cytat:
2017-03-28 21:29:41, sofixmarcin pisze:
węzyki nowe bo teraz w miedzy czsie wymieniłem turbinę i przy tej okazji również wężyki podciśnienia.(turbina brala olej i miała trochę luz na wirniku i mechanik powiedział że to może być to ale po wymianie turbo dalej to samo czyli opóżniona reakcja na pedał gazu.Turbo oczywiście lepsze bo nie świszcze) Osobiście wolałbym żeby świszczało ale chociaż samochód jeżdził jak tżeba. A co do czujnika podciśnienia to skąd go wziąść żeby sprawdzić czy to jest to .To co mam teraz kupić taki czujnik ,przecież on kosztuje kupe kasy a nawet nie można go nigdzie dostać a jak sie okaże że to nie to i co wtedy mam go oddać.chyba ze ktoś taki ma to chetnie podjadę i możemy sprawdzić.Pozdrawiam i dziekuję za wszelkie podpowiedzi.

Ja napisalem zebys sprawdzil a nie wymienial.Sprawdz czy wezyki z wakupompy do turbiny sa ciasno zalozone zwlaszcza jak wymieniles te porzadne oryginalne na jakies niewiadomo co.Na pracujacym silniku sciagaj i zakladaj wezyk od wakupompy do zaworka i patrz na pret regulacji sprezu turbiny-grucha podcisnieniowa czy pret jest wciagany od razu czy sie blokuje.Oczysc zawor egr.Tyle mozesz zrobic sam do reszty potrzebujesz tester.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2017-03-28 21:29:41, sofixmarcin pisze:
węzyki nowe bo teraz w miedzy czsie wymieniłem turbinę i przy tej okazji również wężyki podciśnienia.(turbina brala olej i miała trochę luz na wirniku i mechanik powiedział że to może być to ale po wymianie turbo dalej to samo czyli opóżniona reakcja na pedał gazu.Turbo oczywiście lepsze bo nie świszcze) Osobiście wolałbym żeby świszczało ale chociaż samochód jeżdził jak tżeba. A co do czujnika podciśnienia to skąd go wziąść żeby sprawdzić czy to jest to .To co mam teraz kupić taki czujnik ,przecież on kosztuje kupe kasy a nawet nie można go nigdzie dostać a jak sie okaże że to nie to i co wtedy mam go oddać.chyba ze ktoś taki ma to chetnie podjadę i możemy sprawdzić.Pozdrawiam i dziekuję za wszelkie podpowiedzi.


Jakie wezyki zalozyles gumowe czy igielitowe?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
gumowe , takie jakie były wczesniej
  
 
ale turbinę wymieniałem miesiąc po tym jak sie to stało.Jeżdziłem miesiąc bo myślałem że układ paliwowy jest zapowietrzony.ale nic cały czas to samo.Czyli odkreciliśmy przewody paliwowe i coś sie zepsuło
  
 
Cytat:
2017-03-30 20:59:33, sofixmarcin pisze:
ale turbinę wymieniałem miesiąc po tym jak sie to stało.Jeżdziłem miesiąc bo myślałem że układ paliwowy jest zapowietrzony.ale nic cały czas to samo.Czyli odkreciliśmy przewody paliwowe i coś sie zepsuło


Nieno bez jaj uklad sie odpowietrza w pierwszych paru sekundach pracy.sciagales ten wezyk i jaka byla reakcja regulatora turbiny?Cos zescie spierniczyli i napewno nie odkrecajac przewody paliwowe bo sie nieda osiagnac takiego efektu w ten sposob ...wiec wspolpracujemy czy bedziemy sie modlic?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
wspólpracujmy!!!! bardzo chcialbym to naprawić , każda wskazówka od Ciebie jest bardzo wartościowa.Czytalem trochę i widze że każdy bardzo Ciebie ceni i Twoje porady.Dzieki że sobie zawracasz mną głowe.Jest teraz taki problem że nie ma ma mnie przy samochodzie.Musialem wyjechać i będę za 10 dni.Pierwsze co to zajże do czujnika erg tylko jeszcze mi powiedz gdzie go znajdę.Widzę że mieszkasz w okolicach katowic.Chętnie bym podjechał tylko że ja na mazurach mieszkam.Trochę daleko.Ale posprawdzam co muwisz i dam znać.Pozdrawiam.Marcin
  
 
Cytat:
2017-04-01 20:41:42, sofixmarcin pisze:
wspólpracujmy!!!! bardzo chcialbym to naprawić , każda wskazówka od Ciebie jest bardzo wartościowa.Czytalem trochę i widze że każdy bardzo Ciebie ceni i Twoje porady.Dzieki że sobie zawracasz mną głowe.Jest teraz taki problem że nie ma ma mnie przy samochodzie.Musialem wyjechać i będę za 10 dni.Pierwsze co to zajże do czujnika erg tylko jeszcze mi powiedz gdzie go znajdę.Widzę że mieszkasz w okolicach katowic.Chętnie bym podjechał tylko że ja na mazurach mieszkam.Trochę daleko.Ale posprawdzam co muwisz i dam znać.Pozdrawiam.Marcin


Ok masz moj nr na prv jak bedziesz przy samochodzie daj znac

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ok dzieki