Wypada czwarty bieg- Lada Niva

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, czwarty bieg zaczął wypadać- czy jest możliwość dostania się jakoś do skrzyni bokiem czy w grę wchodzi tylko całkowity demontaż? Objawy są następujące- wrzucam czwórkę ( jak na 3tys obrotów są na 3 biegu) i tu chwilę pojedzie na tym biegu po czym lewarek wypada do pozycji neutralnej.

[ wiadomość edytowana przez: Migm dnia 2017-03-26 10:47:08 ]
  
 
Demontaż tylko i wyłącznie.
  
 
czy wypada kiedy zdejmiesz nogę z gazu czy w czasie jazdy?
  
 
a tak w ogóle jaka ta jest skrzynia 4czy 5 i jaki silnik? 1,6/1,7? jeżeli to skrzynia 4 to najlepiej ją wypier.... i załóż 5 podobno pasują tez skrzynie FSO ale sam nie sprawdzałem
  
 
Moja Niva jest z 2003 roku, 1,7i, skrzynia 5-cio biegowa. Jak gazuje jest ok ale faktycznie po zdjęciu nogi z gazu bieg wypada prawie od razu (albo do 10sek i jest na neutralu). Dodam jeszcze że była zmiana sprzęgła + jakiejś tulejki przy skrzyni, wysprzęglika oraz pompy sprzęgła, oddawałem to mechanikowi do poprawy i powiedział że już nie wypada a po jakiś 100km wylatuje znowu. Jedno jest pewne 1) zmiana mechanika 2) widzę że znowu będzie trzeba bulić za wyjęcie skrzyni.
  
 
Cytat:
2017-03-26 14:33:02, Migm pisze:
oddawałem to mechanikowi do poprawy i powiedział że już nie wypada a po jakiś 100km wylatuje znowu. Jedno jest pewne 1) zmiana mechanika



Dlaczego nie podejdziesz do tego rozsądnie, czyli wracasz do mechanika i on powinien Ci usługę (przynajmniej demontażu skrzyni biegów) zrobić gratis, płacisz tylko za kolejne części. Rozumiem, że nie chcesz tam wracać bo gościu się nie zna, ale piniądze zostawiłeś a robota zjebana.

No chyba, że robota bez rachunku, wtedy jesteś z góry udupiony
  
 
Mam na wszystko faktury, chodzi o to że nie mam już siły do nich. Zrobili w mojej okolicy bardzo fajnie wyposażony serwis (stacja diagnostyczna, wulkanizacja, autonaprawa)i miałem blisko. Po za tym nic im nie udowodnię, powiedzą że posypało się coś czego nawet nie dotykali i tyle a być może będzie to prawda- nie wiem tego. Pora wracać do starego mechanika, niestety jest parę kilometrów. Stara dobra zasada- jak masz zaufanego fachowca to przy nim pozostań.