Zegary niva

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
po przekręceniu kluczyka mam pełny bak i 130stopni kontrolki wskazują na zaświecenie świateł drogowych, przeciwmgłowych i ogrzewania szyby podejrzewam że któryś zegar stracił masę ponieważ światła świecą normalnie więc "choinka" zaczyna się i kończy na zegarach, może ktoś z was miał podobny przypadek ?
  
 
Wyjąć zegary i na początek poprawić lutowanie każdego punktu. Ja też myślałem że jakaś masa, kombinowałem z zaciskaniem styków i nic to nie dało. Po przelutowaniu wszystkiego okazało się że był gdzieś zimny lut i raz stykał raz nie i miałem bak na full, lub tyle co faktycznie.
To na początek bo i najprostsze, jak to nie pomoże to będziesz szukał dalej.
  
 
Miałem to samo, był zimny lut.
  
 
Miałem, a nawet mam do dzisiaj. Najgorsze to było to, że taśma od lampki akumulatora się przerwała i nie miałem przez to ładowania ale się lutnęło i jest ok. Wskaźnik temperatury raz pokazuje, a raz nie. Wskaźnik paliwa, albo wcale, albo full bak. I cały czas się świeci lampka rezerwy, choć bak jest pełen
  
 
Tak sie zachowuje wskaźnik paliwa i kontrolka jak są zamienione miejscami przewody na czujniku.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Walczyłem z tym na innym forum przez prawie trzy lata.Moja Niva to 1.7MPi z 2004 roku.Tylko,że ta usterka w moim przypadku pojawiała się i znikała.Włączasz światła i masz pełen zbiornik paliwa,temperaturę silnika 130C i żarzą się kontrolki od świateł długich,tylnej przeciwmgłowej i ogrzewania tylnej szyby.Rozwiązałem problem dorabiając oddzielną masę do obwodu tych trzech żaróweczek,których fabrycznie masa jest pociągnięta drukiem do narożnika całej płytki i tak zakończona.Problem zniknął na zawsze.Po prostu gdy brakuje masy kontrolce włączonych świateł zaczyna ona szukać sobie masy poprzez kontrolkę ogrzewania szyby,kontrolkę świateł długich i oba wskażniki powodując żarzenie żaróweczek i maksymalne wychylenie wskazówek.Panowie nawet nie wiecie jak dziś się ciesze że problem ten mam za sobą,a wtedy powymieniałem tyle części elektrycznych niepotrzebnie i już myślałem że czeka mnie zakup nowych zegarów które kosztują około 500zł.Gdy wstawisz zdjęcie całej płytki drukowanej zegarów pokaże Ci w którym miejscu dolutowałem przewód i połączyłem go z masą samochodu.
  
 
Witam!
Mam nivę z 2011 r.
Jaka jest przyczyna jeśli po każdym włączeniu zapłonu zeruje się licznik przebiegu dziennego oraz zegar.Na wyjętym kluczyku pokazuje ilość paliwa oraz temperaturę silnika.