Tlumik srodkowy w 2106 (1500S)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie. Powiedzcie czemu mi ten zasrany tlumik tak zwisa na srodku? Czy to jakas podroba? Do 2106 byly inne? Czy cos nie tak z montazem?
Wg ksiazki mocowanie jest do skrzyni biegow (przednia czesc) a potem przy tylnym tlumiku



  
 
w sumie u mnie też tak wisi (2107). chętnie się dowiem ocb
  
 
Mógłbyś zrobić foto tłumika końcowego, tak żeby było widać jego położenie względem ziemi i podłogi bagażnika (żeby było widać, czy jest równolegle czy pod kątem) ?
Na wyjeździe miałem teraz problemy i przycierałem, może coś podpowiem.
  
 
Cytat:
2017-09-28 16:51:46, Rzoooq pisze:
Mógłbyś zrobić foto tłumika końcowego, tak żeby było widać jego położenie względem ziemi i podłogi bagażnika (żeby było widać, czy jest równolegle czy pod kątem) ? Na wyjeździe miałem teraz problemy i przycierałem, może coś podpowiem.



nie zrobilem fotki, ale patrzylem na tylny tlumik i jest mniej wiecej zawieszony w poziomie w stosunku do podlogi i asfaltu.
Nie wiem, o co biega. albo jest rura tlumika srodkowego za plytko wsadzona w rure tylnego tlumika, albo po prostu to jakas zwykla podroba gdzie goscie zle pospawali/powyginali ten caly tlumik srodkowy.
Kant to przynajmniej ma dodatkowe mocowanie w okolicy linek recznego (tam gdzie na 2 rozchodza)
  
 
Cytat:
albo jest rura tlumika srodkowego za plytko wsadzona w rure tylnego tlumika


To jedna z rzeczy którą chciałem zasugerować.
Druga to mocniejsze dogięcie tego fragmentu nad mostem (odwrócone U).
U mnie bardzo pomogło - tłumik końcowy się wypoziomował, a środkowy poszedł do góry.
Nie potrzeba do tego specjalnej siły - środkową rurę złożoną z tłumikiem końcowym wyciągnąłem, pierwszą puszkę przytrzymałem nogą płasko na ziemi, a druga osoba delikatnie podgięła cały zestaw za tłumik końcowy.

A z ciekawostek - widziałem Ładę w której wydech szedł prosto POD mostem...