Szyby elektryczne, od czego pasują

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
chciałbym się was zapytać, od czego są te szyby elektryczne.
Sprzedający twierdzi, że pasują one do fiata 132, 125 oraz do polonezów. Kupiłem je właśnie z myślą o włożenie ich do poloneza plusa. Nie rozbierałem jeszcze drzwi (bo robię w nim teraz zupełnie co innego), ale z tego co się zorientowałem, to aby włożyć je do poloneza musiałbym "rzeźbić w drzwiach. Co wy o tym myślicie?
Pierwszy raz bym taką czynność robił, ale z tego co się doczytałem idzie to łatwo zrobić samemu.
zapodaj.net/images/2768f4d5d41fc.jpg
  
 
Sprzedającego fantazja ponosi.
ZTCP mechanizmy są od 132. Mechanizm jak widać jest przykręcany do wzmocnienia drzwi a tylko dołem do szkieletu od środka. Polonezowskie mechanizmy były montowane do szkieletu i górą i dołem. Nie zmieści się silniczek od 132 pomiędzy szybą a wzmocnieneim drzwi w poldku.
Poza tym pold ma łukowate szyby i tak samo wygiętą prowadnicę mechanizmu.
Próbowąłem to kiedyś zamontować do caro. Ostatecznie pospawałem hybrydę mechanizmu ręcznego z napędem od 132. Działało to dużo gorzej niż seryjne poldkowe elektryczne szyby.
Tyle pamiętam, bo tą rzeźbę robiłem chyba w 2000 czy 2001 roku. Poszukaj lepiej oryginałów z polda.
Do 125p też mogą nei pasować bo fiat ma płytsze drzwi. Aczkolwiek warto by było przypasować. Ile typ za nei woła?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."