Rekuperacja

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś z Was spotkał się z takim rozwiązaniem w domu jak rekuperacja?? Możecie polecić tego typu rozwiązanie?
  
 
Witam,

Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest opłacalne, ponieważ taka forma wentylacji pozwoli na polepszenie jakości powietrza w budynku przy jednoczesnym ograniczeniu wentylacyjnych strat ciepła, które mogą wynosić nawet 30-50% całkowitego zapotrzebowania na ciepło budynku.
Takie rozwiązanie wymaga zakupu dodatkowych urządzeń oraz rozprowadzenia sieci przewodów wentylacyjnych, lecz oszczędność płynąca z ograniczenia strat ciepła pozwala na dość szybki czas zwrotu inwestycji.
Przy okazji polecam rekuperator AerastarComfort marki Junkers, który jest dostępny w trzech rozmiarach przystosowanych do nominalnych przepływów powietrza, wynoszących: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%. Więcej informacji : kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2017-08-05 23:42:02 ]
  
 
Ogromną zaletą rekuperacji jest fakt, że rekuperacja zapewnia sprawną wymianę powietrza. W dodatku powietrze dostarczane do pomieszczeń jest oczyszczone, a zatem zdrowsze. Z pomieszczeń pozbywamy się dwutlenku węgla, wilgoci, czy nieprzyjemnych zapachów. Kolejnym plusem jest oszczędność w ogrzewaniu, zmniejszają się zarówno koszty eksploatacji, jak i instalacji systemu grzewczego. Ponieważ dom z rekuperacją ma mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, rachunki za ogrzewanie mogą się zmniejszyć o 30-50%. Minusów na razie nie zauważyłem.

[ wiadomość edytowana przez: ynos89 dnia 2017-09-14 11:35:00 ]
  
 
Tak, ja mam rekuperator w domu. Używam dopiero od około pół roku, ale na razie wszystko ok. O ewentualnych kosztach zyskach opowiem pewnie dopiero po pełnym sezonie grzewczym.,
  
 
A ile kosztowała taka instalacja rekuperacji ? Jeżeli możesz zdradzić ?