Mocowanie amortyzatora -górne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, po wojażach Nivą urwałem górne mocowanie amortyzatora (prawy przód). Poszukałem trochę i nie mogę znaleźć czegoś na zastępstwo (najlepiej już coś mocnego). Górne mocowanie jest spawane do podwozia więc albo spróbować zespawać to (jest już mocno wypracowane) albo wolał bym kupić coś mocniejszego, macie jakieś rady/namiary na takie części?
  
 
Spawaj ceownik - tak się poprawia po fabryce.
  
 
Chyba Janusze. Jedź na szrot. Wytnij kawałek kielicha z innego auta i wspawaj.
  
 
Tam nie ma kielicha, tylko właśnie coś ala ceownik na burcie. Na wielu portalach jako wzmocnienie fabrycznej konstrukcji podawane jest właśnie naspawanie na oryginał kształtownika.
LINK
  
 
Jak to bywa, nie zwróciłem uwagę na to, że to niva, tylko po przyzwyczajeniu myślałem o klasyku.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2017-08-14 18:14:19 ]
  
 
Ok dzięki za odpowiedź, będzie spawanie. Ciekawe że amortyzator się urwał zaraz po tym jak niva dostała 4 cm podkładki pod sprężyny . Może ktoś ma doświadczenie i powie co jeszcze należy wzmocnić przy takim lifcie.
  
 
Z tego co wiem, też trzeba dać dłuższe amortyzatory.
  
 

вот так на пример:
mocowanie przedniego amortyzatora lift lada niva


komplet od F-design:
  
 
Dzięki za info Szczerze mówiąc to niva strasznie się usztywniła po tym lifcie, wcześniej wielowahacze bardzo ładnie wybierały nierówności nawet przy prędkościach rzędu 60km/h no a teraz po prostu tłucze. Trzeba pomyśleć czy oby na pewno te podkładki są niezbędne...

[ wiadomość edytowana przez: Migm dnia 2017-08-16 22:03:17 ]