Łada Niva jako jedyny samochód dla młodego kierowcy. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kolejna Niva obejrzana i kolejne pytania się rodzą.

Niva którą oglądałem była z roku 2003 a sprzedaje ją pierwszy właściciel, samochód był w bardzo ładnym stanie blacharskim ale widać było że jest dość wyeksploatowany, przebieg jaki posiadała to 346 000km, Nivka była świeżo po wymianie rozrządu i sprzęgła. Z tego co mówił właściciel to Niva jeździła na dłuuugie trasy po Europie i Azji. Niva ładnie pracowała na benzynie niestety nie można tego powiedzieć o LPG na którym trochę zrywała, silnik pracuje ładnie, podobnie do tego na filmie, problem polega na tym że samochód sprzedaje osoba starsza która nie prowadziła żadnej historii napraw. Właściciel twierdzi że nie pamięta co dokładnie wymieniał bo było tego za dużo by to spamiętać.

Związku z tymi oględzinami mam pytanie...

Czy Niva ma jakiś magiczny przebieg po którym zaczyna się wszystko sypać? (Niva którą oglądałem nie miała nigdy robionego remontu silnika i skrzyni biegów. Obawiam się że ta konieczność może spaść na mnie w przyszłości).

  
 
Wystarczy sprawdzić ciśnienie na cylindrach 50 zł koszt i wyjdzie wszystko. Powyżej 9-10 silnik zdrowy poniżej 9 no to już sie pomalutku remont szykuje. Są łady które i 500tyś wytrzymują wszystko zależy jak kto dba i czy wymienia olej na czas. To jest najważniejsze. Suma Sumarum do łady części są tanie jak barszcz tym bardziej do silnika. Chyba że byłby to 1,7 MPI wtedy komputer wtryski i inne pierdoły. A takto każdy silnik to konstrukcja pancerna. W razie czego robisz remont za 2-3 tys i jeździsz do końca życia.
  
 
>> Obawiam się że ta konieczność może spaść na mnie w przyszłości). <<

I to jest dla Ciebie wielka szansa! wykorzystaj ją ! (limit pytań wykorzystałeś ,Szoko urzęduje w określonych godzinach a teraz ma sieste )


Dzień dobry wszystkim , źle się dzieje w państwie duńskim ,takie problemy to nie problemy prosze
szanownych kolegów .

[ wiadomość edytowana przez: leszczyna dnia 2017-09-25 18:46:55 ]
  
 

Reaktywacja Łady nivy Bronto (Ryś):
nowa Łada Niva Bronto 2017 i