Ubezpieczenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam brak ubezpieczenia w samochodzie od 3 miesięcy, kwota ubezpieczenia jest astronomiczna bo najbidniej to 2700zł ( brak zniżek ) + jeszcze jakbym ubezpieczył to z 4000zł kary to razem prawie 7000zł a samochód wart 3000zł i teraz moje pytanie.

Da się jakoś to ominąć i potem na nowo ubezpieczyć? Na kogoś innego nawet

Jakieś pomysły? fikcyjna umowa? na jakiegoś żulika czy na fikcyjne dane? kogoś z Ukrainy? Podpowiedzcie po ludzku co to zrobić bo chodzę i się głowię. Z góry dziękuję.


[ wiadomość edytowana przez: starywrobel dnia 2017-03-21 16:50:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: starywrobel dnia 2017-03-21 17:30:56 ]

[ wiadomość edytowana przez: starywrobel dnia 2017-03-21 17:31:36 ]
  
 
Po ludzku powiem tak: Każdy pojazd, nawet ten który nie jest używany i stoi cały czas w garażu, musi mieć ubezpieczenie OC bo jest ono obowiązkowe. Zawsze możesz poszukać współwłaściciela w postaci kogoś z rodziny kto ma zniżki, wtedy stawka za OC będzie na pewno niższa.
  
 
Nie chce reklamować tutaj ubezpieczycieli ale próbowałeś tych Directowych? Co to za samochód? 2700 zł to sporo nawet jak na kogoś bez zniżek...
  
 
Kiepska sytuacja, musisz pogadać z ubezpieczycielami, może da się to jakoś obejść, najlepszy w tym przypadku był by jakiś zaufany pośrednik.
  
 
A ja tam wierzę

[ wiadomość edytowana przez: Kondor10 dnia 2017-11-17 12:17:09 ]
  
 
Polecam poczytać trochę na temat ubezpieczeń. Nie tylko samochodowych! Na tej stronie jest dużo przydatnych informacji: http://serwis-ubezpieczeniowy.com.pl/ - zakładka Komunikacyjne. Warto się edukować w zakresie OC, AC, jak i ubezpieczeń w ogóle - przydatna wiedza, a nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna Pozdrawiam!
  
 
W przypadku checi kupna oc najlepiej skorzystac z kalkulatorow internetowych
  
 
Poniekąd racja, tylko też musimy pamiętać, że z drugiej strony kalkulatory i wszelkie porównywarki cen OC nie zawsze są dokładne i moim zdaniem warto potwierdzić to bezpośrednio w oddziale ubezpieczyciela.
  
 
A mogę wiedzieć w jakich porównywarkach sprawdzałeś? Bo podobno prócz Rankomatu i CUK warto jeszcze popytać u agenta w biurze. Ale tak na poważnie, to zamiast kombinować może warto ustanowić współwłaściciela auta, który ma zniżki i tak spróbować obniżyć składkę.
  
 
Cytat:
2018-04-09 14:18:45, klosz pisze:
A mogę wiedzieć w jakich porównywarkach sprawdzałeś? Bo podobno prócz Rankomatu i CUK warto jeszcze popytać u agenta w biurze. Ale tak na poważnie, to zamiast kombinować może warto ustanowić współwłaściciela auta, który ma zniżki i tak spróbować obniżyć składkę.




No Rankomat to chyba najlepsza porównywarka. Ale też jak się poszukuję ubezpieczenia z tanią składką to lepiej udać się do multi agenta. Ale też dobrym sposobem jest sposób na współwłaściciela jak się ma kogoś z rodziny z sporymi składkami.
  
 
Ja tak szczerze mówiąc nie ufam do końca porównywarkom cen ubezpieczenia oc, ponieważ potem przy zapłacie często wychodzi drożej i nie uwzględniono kilku czynników. Warto udać się bezpośrednio do swojego agenta TU i tam zapytać o ceny.
  
 
Cytat:
2018-04-10 11:51:22, Koliber2508 pisze:
No Rankomat to chyba najlepsza porównywarka. Ale też jak się poszukuję ubezpieczenia z tanią składką to lepiej udać się do multi agenta. Ale też dobrym sposobem jest sposób na współwłaściciela jak się ma kogoś z rodziny z sporymi składkami.




Chyba zniżki masz na myśli? No mój ojciec ma spore, bo sporo lat ma samochód. Muszę go zapytać czy by mi nie ubezpieczył auta. Ale jak to dokładnie zrobić? On musi być właścicielem auta?
  
 
Cytat:
2018-04-13 13:23:42, klosz pisze:
Chyba zniżki masz na myśli? No mój ojciec ma spore, bo sporo lat ma samochód. Muszę go zapytać czy by mi nie ubezpieczył auta. Ale jak to dokładnie zrobić? On musi być właścicielem auta?





Współwłaścicielem, czyli musisz go dopisać do Dowodu rejestracyjnego. Tylko tak możesz korzystać z jego zniżek. Chyba to załatwiasz w wydziale komunikacji. Ale musisz się tam dowiedzieć. W każdym razie w Rankomacie możesz wysłać prośby o kontakt i jak agent do Ciebie zadzwoni też możesz się go zapytać co i jak.
  
 
Cytat:
2018-04-17 13:59:16, Koliber2508 pisze:
Współwłaścicielem, czyli musisz go dopisać do Dowodu rejestracyjnego. Tylko tak możesz korzystać z jego zniżek. Chyba to załatwiasz w wydziale komunikacji. Ale musisz się tam dowiedzieć. W każdym razie w Rankomacie możesz wysłać prośby o kontakt i jak agent do Ciebie zadzwoni też możesz się go zapytać co i jak.




Aha, dzięki. No już zadzwoniłem do Wydziału Komunikacji i wszystko wiem. Tata ma zniżki więc tak zrobimy. Bo w Rankomacie sprawdzałem z jego zniżkami co mi podał i ceny składek są sporo niższe, więc to będzie najlepsze rozwiązanie.
  
 
Cytat:
2018-04-18 09:43:45, klosz pisze:
Aha, dzięki. No już zadzwoniłem do Wydziału Komunikacji i wszystko wiem. Tata ma zniżki więc tak zrobimy. Bo w Rankomacie sprawdzałem z jego zniżkami co mi podał i ceny składek są sporo niższe, więc to będzie najlepsze rozwiązanie.



1. Jeśli właścicielem/współwłaścicielem jest świeży, młody kierowca to składki i tak są wyższe
2. Czy tata ma świadomość, że jak coś się stanie to na wszystkich ubezpieczeniach będzie tracił zniżki?
  
 
Cytat:
2018-04-18 11:24:00, RomekT pisze:
1. Jeśli właścicielem/współwłaścicielem jest świeży, młody kierowca to składki i tak są wyższe 2. Czy tata ma świadomość, że jak coś się stanie to na wszystkich ubezpieczeniach będzie tracił zniżki?





Wie, zniżki straci tak samo jak mi się coś stanie i tak samo jak jemu. Tata jest tego świadomy, ale przecież nie można zakładać, że zaraz coś się stanie. Nikt nie chce roztrzaskać sobie auta. No mam 27 lat i wiem, że przez to też składka jest podwyższona bo tak rankomat pokazał. Dlatego chce ubezpieczyć samochód na tatę.
  
 
Cytat:
2018-04-20 12:18:13, klosz pisze:
Wie, zniżki straci tak samo jak mi się coś stanie i tak samo jak jemu. Tata jest tego świadomy, ale przecież nie można zakładać, że zaraz coś się stanie. Nikt nie chce roztrzaskać sobie auta. No mam 27 lat i wiem, że przez to też składka jest podwyższona bo tak rankomat pokazał. Dlatego chce ubezpieczyć samochód na tatę.



Jak jest taka wola, to czemu nie... wg mnie ok
  
 
Cytat:
2017-03-31 09:27:04, SfinxTurbo_pl pisze:
Po ludzku powiem tak: Każdy pojazd, nawet ten który nie jest używany i stoi cały czas w garażu, musi mieć ubezpieczenie OC bo jest ono obowiązkowe. Zawsze możesz poszukać współwłaściciela w postaci kogoś z rodziny kto ma zniżki, wtedy stawka za OC będzie na pewno niższa.



O właśnie I to jest sedno sprawy.
  
 
Cytat:
2018-04-20 12:30:23, grzybek8 pisze:
O właśnie I to jest sedno sprawy.




Czyli co najlepiej jest sprawdzić przez Rabkomat, udać się do doradcy czy jak? Bo nawet korzystając ze zniżek taty warto znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia? Co doradzicie?
  
 
Ile kierowców tyle teorii na temat ubezpieczenia. Możesz sprawdzić jeszcze ofertę firmy mtu24.pl Moim zdaniem mają całkiem rozsądną ofertę. Już od kilku dobrych lat się u nich ubezpieczam, a porównując pakiety z tymi, które mają moi znajomi, to wychodzę na tym bardzo dobrze. Podsyłam ci kalkulator - https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle gdzie bez problemu wyliczysz swoją składkę, uwzględniając wszystkie dostępne zniżki itp. Myślę, że spodoba ci się ta oferta, ale najlepiej jak sam sprawdzisz i podejmiesz decyzję.