Jakie polecacie jasne żarówki świateł przednich do samary?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Choć dawniej przednie światła samarki uchodziły raczej za wzorowe, to teraz nie jest to już takie oczywiste. Mówię to w kontekście takim, że jednak zauważam różnice na niekorzyść w stosunku do świateł samochodów nowej generacji. Wydaje mi się też, mimo zapewnień producentów, że światła nowych aut mnie jednak oślepiają lub denerwują. Skoro więc można jaśniej, to jakie maksymalnie polecacie do samarki lub macie sprawdzone? Chodzi o producenta i model. Nie lubię niebieskich. Chciałbym jak najbardziej jasne białe. Myślę, że temat na czasie.
  
 
Ja tu jestem zwolenników pozostania przy serii. Ale jak masz zmatowiale odbłyśniki to pasowałoby wymienić lampy na nowe. Jak mialem 09 to seryjne lampy wystarczały mi aż nadto


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Kiedyś szarpnąłem się na Philipsy Nightguide, był oznaczone jako +50%, różnica w jasności była wyraźna, ale były bardzo delikatne i szybko padały.
Teraz mam Tungsram

http://www.motochemia.pl/zarowki-samochodowe-tungsram-h4-120-12v-6055w-megalight-ultra-p43t-p-1228.html?osCsid=5h053gkun59mcfktbgbpnpl6r3

Wymieniam średnio jedną na 1-2 lata.

[ wiadomość edytowana przez: Rzoooq dnia 2017-10-26 09:32:09 ]
  
 
Ja powiem tak. Gdyby wszystkie samochody miały mniej więcej podobne światła nie przeszkadzałoby mi to i nie denerwowało. Niestety tak nie jest i jadąc dozwolonymi prędkościami muszę się chować za lusterka, bo po prostu mnie to wnerwia. Nikt mi nie powie, że one nie są obojętne dla oczu. Skoro innym wolno, dlaczego my mając np. starsze zadbane auto mamy być dyskryminowani? To samo się tyczy norm spalania. Gdzie jest powiedziane, że starszy benzyniak jest gorszy od wyjechanego, np. 15 lat młodszego diesla? Ile to razy można zaobserwować kopcącego, o wiele młodszego diesla przed nami. A jakoś naszych autek w takim podłym stanie o wiele mniej widuję, bo często ludzie chcą nimi jeździć i w miarę dbają. Dlatego wiek auta nie powinien być wyznacznikiem dla jakichkolwiek norm.
Dodam, że klosze mam w super stanie, a żarówki (tungsram) mam te same co najmniej już 10lat, a może więcej. Nie padają mi.

[ wiadomość edytowana przez: klema_young dnia 2017-10-26 10:57:06 ]

[ wiadomość edytowana przez: klema_young dnia 2017-10-26 10:58:15 ]