Yaris 2008 d4d kopci

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Przy przyspieszaniu kopci w po miedzy 1700 obrotów a 2200. Siwy dym .Turbo sprawdzone , wtryski też podobno dobre . Korekcja żle wygląda 1. -1230 2 0,435 3 0,350 4 1,000 na rogrzanym silniku na wolnych obrotach po dodaniu gazu korekcja się zmniejsza tam gdzie jest po jedynce z przodu . Czy może być przyczyną przypchany katalizator ?? 100 tyś km

[ wiadomość edytowana przez: Avensis4 dnia 2017-11-11 19:49:12 ]
  
 
Cytat:
2017-11-11 19:47:53, Avensis4 pisze:
Witam Przy przyspieszaniu kopci w po miedzy 1700 obrotów a 2200. Siwy dym .Turbo sprawdzone , wtryski też podobno dobre . Korekcja żle wygląda 1. -1230 2 0,435 3 0,350 4 1,000 na rogrzanym silniku na wolnych obrotach po dodaniu gazu korekcja się zmniejsza tam gdzie jest po jedynce z przodu . Czy może być przyczyną przypchany katalizator ?? 100 tyś km [ wiadomość edytowana przez: Avensis4 dnia 2017-11-11 19:49:12 ]

A ma Dpf?
Raczej Egr sie nie domyka lub nieszczelny dolot sprawdz czy niema zaolejonych sladow na rurze dolotowej od turbiny do intercoolera i przepustnicy.A wirnik turbiny niema czasem luzow poosiowych?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Turbo było wyciągane bo było kiedyś regenerowane 75 tyś km temu i sprawdzali na maszynie teraz i ja w palcach też nic nie czuć było i był czyszczony cały dolot po zmontowaniu , bo było strasznie zaolejone . Właśnie dlatego że kopcił. Mnie ten katalizator podobny w środku do DPF nurtuje . Bo przy dodawaniu gazu słychać strasznie w środku kabiny ;D szum . Tak to silnik pracuje ok jeśli chodzi o prace . Egr nie był czyszczony wyczyszcze go.Katalizator Płukałem i troche sadzy wyleciało z niego

http://allegro.pl/katalizator-toyota-yaris-2-ii-1-4-d4d-06-warszawa-i6976867982.html


[ wiadomość edytowana przez: Avensis4 dnia 2017-11-13 20:31:00 ]
  
 
Cytat:
2017-11-13 19:46:30, Avensis4 pisze:
Turbo było wyciągane bo było kiedyś regenerowane 75 tyś km temu i sprawdzali na maszynie teraz i ja w palcach też nic nie czuć było i był czyszczony cały dolot po zmontowaniu , bo było strasznie zaolejone . Właśnie dlatego że kopcił. Mnie ten katalizator podobny w środku do DPF nurtuje . Bo przy dodawaniu gazu słychać strasznie w środku kabiny ;D szum . Tak to silnik pracuje ok jeśli chodzi o prace . Egr nie był czyszczony wyczyszcze go.Katalizator Płukałem i troche sadzy wyleciało z niego http://allegro.pl/katalizator-toyota-yaris-2-ii-1-4-d4d-06-warszawa-i6976867982.html [ wiadomość edytowana przez: Avensis4 dnia 2017-11-13 20:31:00 ]

Jak slychac cokolwiek w kabinie to podnies auto na podnosniku i sprawdz czy przelotka dookola kolumny kierowniczej na scianie grodziowej nie wylazla.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Egr czysty po rozebraniu mimo to wypsikałem przedmuchałem , przelotka dobra szczelna, pojeżdżone trochę i z powrotem to samo. Jak Egr sprawdzić na które piny podawać prąd ?? Z wiązki 5 v wychodzi ?? może on wcale nie chodzi ;D
  
 
Cytat:
2017-12-16 13:02:38, Avensis4 pisze:
Egr czysty po rozebraniu mimo to wypsikałem przedmuchałem , przelotka dobra szczelna, pojeżdżone trochę i z powrotem to samo. Jak Egr sprawdzić na które piny podawać prąd ?? Z wiązki 5 v wychodzi ?? może on wcale nie chodzi ;D


No bo go zle wyczysciles poczytaj jak go trzeba docierać wkrętarka bo samo umycie nie wystarcza zresztą przeważnie jest czysty tylko go lapie na prowadnicy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer