Foto radary

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pomyślałem o takim małym, temaciku związanym z foto radarami. Wiem że na sieci jest mapa ze wszystkimi w całej Polsce, tylko nie jest dosyć aktualna.

Tak więc namierzyłem w Łodzi dwa nowe. Jeden na Włókniarzy( jadąc na Katowice) na drugim wiadukcie.

A następny na Pabianickiej( jadąc od Pabianic) za skrzyżowaniem z 1Maja (tak gdzieś w półtora skrzyżowania do Włókniarzy)



  
 
W Białymstoku wszystkie lokalizacje fotoradarów są znane, ale może nie każdy wie, że na Branickiego został przekręcony. Zamiast robić zdjęcia naszych buziek jadących w kierunku od centrum, teraz robi fotki naszych tyłków jadących w stronę centrum...

Może komuś się to przyda
  
 
MacTB polskie radary nie robia zdjec tylow. teraz robi zdjecia drugiego pasa. Ale pamietajmy ze powyzej 180km/h nie potrafi zmierzyc predkosci


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2006-07-17 21:11:54 ]
[ powód edycji: sorry, zamiast cytuj wcisnąłem edytuj ;) ]
  
 
Cytat:
2006-07-17 10:39:05, MacTB pisze:
W Białymstoku wszystkie lokalizacje fotoradarów są znane, ale może nie każdy wie, że na Branickiego został przekręcony. Zamiast robić zdjęcia naszych buziek jadących w kierunku od centrum, teraz robi fotki naszych tyłków jadących w stronę centrum... Może komuś się to przyda


Schytrzyli sie ;p napewno mniej poinformowani sie natna na tym
Ale powiedzcie mi czy jest mozliwosc wykonia zdjecia przez taki fotoradar w nocy gdy mam jeszcze stare czarne tablice?
  
 
Cytat:
2006-07-17 10:57:31, awariall pisze:
MacTB polskie radary nie robia zdjec tylow. teraz robi zdjecia drugiego pasa. Ale pamietajmy ze powyzej 180km/h nie potrafi zmierzyc predkosci



Zapraszam do Białegostoku, musisz to zobaczyć, żeby przekonać się, że jesteś w błędzie
Nie robi zdjęć drugiego pasa, bo kierunki ruchu oddzielone są bardzo szerokim kilku- może nawet kilkunasto- metrowym pasem zieleni, w żaden sposób w pozycji w której jest nie byłby w stanie uchwycić żadnego pasa w kierunku, który fotografował dotychczas. W tej chwili ustawiony jest w inną stronę, ewidentnie na tyłu aut jadących w drugą stronę i nie ma innej możliwości...
W Białymstoku fotoradary robią zdjęcia tyłów, sam znam jeden taki przypadek. Zdjęcie przedstawia tył auta, a właściciel teoretycznie ma obowiązek wskazać kto kierował w danym momencie jego samochodem...
  
 
o lol to dobrze wiedziec a ogladaliscie dzis wiad. na polsacie mowili ze policja bedzie rezygnowac z fotoradarow bo zazwyczaj sprawa trwa tak dlugo ze jest kierowana do sądu grodzkiego a wtedy kasa jest dla miasta a nie dla komendy, a to ona utrzymuje fotoradary i nic z tego nie ma. Jak dla mnie to ok
Na trasie do najczesciej odwiedzanego przezemnie miasta Lublina (47km) jest ich 5
A na trasie do Wroclawia(400km) 1

[ wiadomość edytowana przez: awariall dnia 2006-07-17 22:41:49 ]
  
 
W Polsce już działają prywatne fotoradary, dla mnie to dopiero jest parodia... Ktoś sobie kupi fotoradar, stanie przy drodze i podpieprza współobywateli, co za świat No i zostają jeszcze fotoradary Straży Miejskiej, co by nie było to pewnie nigdy fotoradary nie znikną... niestety. Nie lubię ich bo z nimi nie ma żadnej gadki, z policjantem przynajmniej można się "potargować"
  
 
Chyba mowisz o Bialostockiej Strazy MIejskiej ;p tez mam z nimi doswaidczenie... MacTb wpomnial, zero adki z nimi odrazu bierze Pan mandat czy nie i sypie paragrafami. Z policja to mozna pogadac, targowac, a naczesciej w moim przypadku w ogole udaje mi sie wykrecic
Co do tych zdjec, to dla kumpla fotoradar zrobil takie zdjecie u nas w B-stoku z przodu z taka dokladnoscia ze bylo widac twarz osoby siedzacej z tylu jak i kierowcy ;p
  
 
Osobiście na szczęście nie miałem "przyjemności" obcować ze strażą miejską w Białymstoku

Makaron, jak to się stało że w tak niedużym mieście nie natknąłem się jeszcze na Ciebie na ulicy?
  
 
pewnie dlatego, że Makaron lata a nie jeździ
  
 
No to tym bardziej bym go spotkał
  
 
Dziś miśki ustawiły na wlocie do W-wy z Piaseczna białą furgonetkę z kamerą na dachu a sami się za nią ustawili i wygarniali auta wyskakując z ukrycia. CB to dobra sprawa
  
 
CB ostro dobra sprawa, sam sie przymierzam do kupna ale chyba najpierw skusze sie na GPS'a
MacTB masz racje ale w ogole nawet nie wpadl mi w oko zolty Getz na miescie, moze poruszamy sie po innych dzielnicach albo poprstu jezdzimy o innych porach dnia Mnie to najczesciej spotkac mozna w centrum i wieczorem na swiatlach
E-gen dobrze podsumowales ;p ale teraz to tylko przycisne jak trzeba i najczesciej wieczorem, a dlaczego?! Sam juz niewiem czego jest ta przyczyna ale o niebo mniej pali i nie chodzi tu o korki w miescie.. ja mysle ze to chyba cos zwiozanego z chlodniejszym powietrzem ;p Po drugie gdy wolniej sie jedzi mozna ominac dziure itp, a gdy lecisz to zazwyczaj zaliczasz wszystkie ;/

[ wiadomość edytowana przez: mAkArOn dnia 2006-07-19 02:46:44 ]
  
 
Straszny OT tu się robi, ale trudno, w końcu to dział Off-Topic

Co do CB to po co GPS jeśli ma się CB? Radio zastępuje nie tylko antyradar, ale często gęsto także mapę

Co do latania po Białymstoku to chyba rzeczywiście trzebaby to potraktować dosłownie i drobić sobie śmigiełko żeby nie jeździć po tych tragicznych drogach (choć z dnia na dzień się poprawiają). Więc pozostaje albo się toczyć i mijać wszystko, albo lecieć na złamanie karku i liczyć że co większe dziurska się przeskoczy

Makaron, szkoda, że z Klubu jest nas tylko dwóch aktywnych na forum, a po Białym jeździ sporo Hyundaików, bardzo dużo Getzów, a co najlepsze to nawet pare Coupe/Tiburonów ostatniej generacji (ale tych starszych też). Getza widuje nawet takiego lekko podrasowanego Czarny, ściemniony, na aluskach, trzeba będzie kiedyś zwerbować do HFP

EDIT: no proszę, jeszcze wczoraj narzekałem że nie mogę spotkać Makarona, a dziś co? Hehe, widzę Makarona
Było to z 5 minut temu, skręcałeś z Handlowej w lewo w Składową, a ja zawracałem białym Oplem Combo na Składowej
Pozdro!
Wrócę z urlopu to musimy się zespotować na mieście




[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2006-07-20 13:50:52 ]
  
 
No co do tego CB to fakt fajna sprawa szczególnie kanał 19 (zgadza się mobilki ) miałem antenke ale się radyjko skopało i jakoś nie ma funduszy na następne. Nie podoba mi się to że często można natrafić na brak kultury ze strony TIRowcow (a zarazem i odwrotnie) no ale ogólnie nawet na nasłuchu można usłyszeć o suszarkach.
  
 
Cytat:
EDIT: no proszę, jeszcze wczoraj narzekałem że nie mogę spotkać Makarona, a dziś co? Hehe, widzę Makarona Było to z 5 minut temu, skręcałeś z Handlowej w lewo w Składową, a ja zawracałem białym Oplem Combo na Składowej Pozdro! Wrócę z urlopu to musimy się zespotować na mieście [ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2006-07-20 13:50:52 ]


NIezaprzecze ;p ze starym jechalem pompy zawiesc do reperacji w tamte rejony ;p
A co do spota to b.chetnie
  
 
Ja już jestem tydzień po urlopie, możemy się spotować
W środę na Krywlanach odbędzie się mini spocik. Będę ja i dwaj nasi sąsiedzi z Klubu Daewoo Espero, może wpadniesz?
  
 
Ech no niestety fotoradary na dobre już wrosły w krajobraz polskich bezdroży. Tak samo jak niebiescy panowie suszący przy drogach wylotowych z miast...
  
 
Nie chcę was staraszyc, al e fotoradary stają się nieco przeżytkiem. Ludzie zwalniają tylko na chwilę żeby uniknąć foteczki.
Jakoś niedługo będą odcinkowo mierzyć prędkosc a to juz gorzej ...


http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/odcinkowy;pomiar;predkosci;coraz;blizej,105,0,1481321.html?rfguidfo
  
 
Przy pomiarach odcinkowych ciężko będzie nadrobić czas prędkością, ale spokojnie i na to znajdzie się jakiś sposób, choć osobiście nie jestem zwolennikiem szybkiej jazdy to z pewnością pomiary te nie będą taką tragedią jakby można przypuszczać.