[Łada Kalina] Problem z drgającym lewarkiem zmiany biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich bardzo serdecznie!! Jestem szczęśliwym posiadaczem Łady Kaliny z 2009 roku 1.6 v8. Coś mi się zaczyna dziać ze skrzynią biegów, a mianowicie zarówno na luzie jak i na biegach strasznie drga mi lewarek, czasami też zdarza się że przy gwałtownym dodaniu gazu wyrzuca mi bieg pierwszy, nie słyszę jednak żadnych trzasków czy zgrzytów. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam!
  
 
Objawy urwanej poduszki silnika/skrzyni.
  
 
Dziękuję za odpowiedź!
Czy urwana poduszka może powodować też lekkie szarpanie kierownicy w czasie jazdy?

I jeszcze pytanie, czy jazda z urwaną/uszkodzoną poduszką jest szkodliwa dla samochodu? Części ciężko zdobyć a znajomy przywiezie zapas dopiero pod koniec marca.
Pozdrawiam
  
 
Szarpianie kierownicy, to nie wyważone koło, krzywa opona/felga, krzywa półoś. Co do części, nie powinno być problemu w jacars.pl
  
 
Poduszki wszystkie są w porządku, natomiast końcówki drążków są do wymiany. Ale raczej końcówki drążków nie powodują drgania skrzyni biegów...
  
 
Kalina ma mechanizm zmiany biegów na lince czy cięgnach?
  
 
O to jest pytanie. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dopiero zaczynam przygodę z tym samochodem.
  
 
Jak dla mnie jest to rozwiązane tak samo jak w Samarze i w 110-tce

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Ale wracając do tematu Macie jakieś pomysły co jeszcze mogło by być przyczyną wibracji lewarka do zmiany biegów?
  
 
Według mnie, poduszka
  
 
Tylko która jak po sprawdzeniu wszystkie okazały się dobre a samochodem nie terepie przy odpalaniu. Wibracje występują tylko na lewarku. Nie wiem jak ustalić która to poduszka jeżeli to poduszka.