Wyciek most- wał napędowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, mam pytanie i chciałbym się was poradzić ( zanim zacznę wszystko rozbierać ). Niva zaczęła ostatnio podciekać od strony przedniego mostu a dokładniej gdzieś w okolicy łączenia wału napędowego z mostem, cieknie szczególnie podczas jazdy ( kręcący się wał chlapie na boki olejem). Jutro to rozkręcę i zobaczę o co chodzi ale moje doświadczenie z mechaniką jest raczej niewielkie, za wszelkie rady jak się za to zabrać będę bardzo wdzięczny.
  
 
Lepiej nie pchaj tam swoje ręce. To niebezpieczne. Ale nie, że tobie coś się stanie, tylko uszkodzisz most. Potrzebny nowy uszczelniacz na lewe obroty, nowa tuleja, nakrętka i klucz dymometryczny. Jak już to zgromadzisz, napiszę co dalej.
  
 
Ustaliłem że leci spod flanszy mostu, czy wymiana samej flanszy i oleju w moście wystarczy? Części będą u mnie jutro klucz mam.

[ wiadomość edytowana przez: Migm dnia 2018-05-09 06:41:17 ]
  
 
Pytanie dlaczego leci? Może uszczelniacz a może łożysko ma luz i uszczelniacz tego już nie ogarnia?
Uszczelniacz tak czy inaczej do wymiany. Sprawdź czy nie ma wyczuwalnego luzu.
  
 
Jutro odkręcę śrubę mocującą flanszę (dzisiaj już sobie darowałem ale na pierwszy rzut nie chce się odkręcić i jak się z nią mocuję to auto zaczyna się toczyć więc jutro zablokuję koła i będę kręcił mocniej chyba że macie lepszy pomysł), odkręciłem śrubę od wlewu i wsadziłem palucha ale oleju nie wyczułem, jutro go spuszczę i zobaczę ile faktycznie go jeszcze było. Jeżeli będą to jakieś grubsze tematy to chyba kupię nowy most.
  
 
Jeszcze jedno mi się przypomniało odnośnie przyczyn wycieków: zatkany odpowietrznik. Też trzeba go sprawdzić...
  
 
Flansza nie chce zejść, próbowałem różnych dźwigni itp. Macie jakieś metody na zdejmowanie takich rzeczy? Chciałbym osiągnąć taki efekt jak na obrazku http://s7.automn.ru/vaz-21213/jpg/17/2121-18-03-04.jpg
  
 
Najłatwiej ściągaczem do łożysk itp.
Druga opcja to wystrugać coś w tym stylu z płaskownika - dwie dziury na końcach do przykręcenia do flanszy, dziura na środku na śrubę i kombinujesz z nakrętką, żeby kręcąc śrubą ściągnąć flanszę.

[ wiadomość edytowana przez: Rzoooq dnia 2018-05-10 11:25:05 ]
  
 
Ruszam od poniedziałku z wymianą flanszy, a może wystarczy wymiana łożyska. Czytam po stronach serwisowych jak to zrobić ale będę wdzięczny za jakieś wskazówki bo wszystko wygląda pięknie po opisie ale gorzej z wykorzystaniem tego w praktyce .