Nie pali - rozrusznik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,

Krótko... Nie kręcił rozrusznik, postukane - odpala więc poszedł do regeneracji. Po regeneracji i założeniu zakręcił kilka razy i było ok, ale następnego dnia już nie. Wrzucam na 4 bieg , pchnę kawałeczek i odpala. Tak za każdym razem. Jakieś pomysły ? Silnik 1300.
  
 
Cytat:
2018-06-19 08:45:38, SebastianD pisze:
Cześć, Krótko... Nie kręcił rozrusznik, postukane - odpala więc poszedł do regeneracji. Po regeneracji i założeniu zakręcił kilka razy i było ok, ale następnego dnia już nie. Wrzucam na 4 bieg , pchnę kawałeczek i odpala. Tak za każdym razem. Jakieś pomysły ? Silnik 1300.



Ciekawe na czym polegała ta regeneracja ?
Masz listę co wymienili, czy tylko wzieli kasę ?
Oś wirnika powinna chodzic w tulejkach bez oporów i bez luzów.
Wymiana szczotek to parę śrubek i chwila zabawy ze sprężynkami.
Rozrusznik ma bardzo prostą budowę, rozłoż go i sprawdź wszystko samemu, dasz radę
  
 
wymiana elektromagnesu - automatu na nowy , sam go rozwaliłem jak chciałem rozebrać Wymiana szczotek oraz tulejek, pomiary uzwojenia.
  
 
To nie wina rozrusznika.
Diagnoza: do wymiany zębatka (pierścień) na kole zamachowym.
  
 
Cytat:
2018-06-19 09:36:13, SebastianD pisze:
wymiana elektromagnesu - automatu na nowy , sam go rozwaliłem jak chciałem rozebrać Wymiana szczotek oraz tulejek, pomiary uzwojenia.



Sam elektromagnes rzadko jest sens rozbierać, odkręcasz go tylko od obudowy rozrusznika.
Nadal proponowałbym rozebrać rozrusznik samemu i wszystko sprawdzić.
Czy łożysko bendiksa ładnie chodzi (w jedną powinno kręcić się bez problemu, w drugą nie), czy jak poruszasz widelec pacem to bendiks wysuwa się i chowa bez problemu.
Rozrusznik możesz bez problemu sprawdzić na stole.
Minus do obudowy, plus do wolnej śruby na elektromagnesie.
Potem jak przyłożysz plus do wsuwki na elektromagnesie to powinien zaskoczyć i zakręcić (uwaga, on ma sporego kopa .
  
 
Na zewnątrz jest ok - sprawdzony tak jak mówisz więc raczej SZOKO ma rację że może być to zębatka.

P.S. poszedł mail na vadimka
  
 
Cytat:
SzokoLada pisze: Diagnoza: do wymiany zębatka (pierścień) na kole zamachowym.


rozumiem gdyby rozrusznik kręcił i po zębach piłował ale jeśli rozrusznik nie kręci ?
obstawiam rozrusznik
  
 
a jeśli zębatka na kole zamachowym to ściągnij rozrusznik i zobacz przez otwór montażowy po nim, w jakim stanie on jest
  
 
To sprawdź jeszcze masę silnika. Kto wie, może w tym przyczyna.
  
 
może być