Realna wartość Lady 2107-2105

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie.
Jestem w trakcie poszukiwań Lady - w grę wchodzi 2105 lub 2107.
Ogłoszenia na allegro/OtoMoto/Olx/sprzedajemy znam na pamięć.

Chce kupić coś w granicach 4000zł i nie spodziewam się cudów, ale jak patrzę na niektóre ogłoszenia, to stwierdzam, że chyba za niska sumę ustawiłem jako kryterium....czy jestem w błędzie ?

Jak jest faktyczną, realna wartość Lady w stanie dobrym: czyli ze zdrową blacha, (mogą być lekkie wykwity a lakier do poprawy), rozumiem, że trzeba trochę pospawać...ale nie wymieniać cała podłogę?

[ wiadomość edytowana przez: Girard dnia 2018-08-25 13:56:14 ]
  
 

ale jak patrzę na niektóre ogłoszenia

No ja patrzę w oczy kupującego i im dłużej to robię tym cena spada, nawet do złotówki ,ale zdarza się też że zapomniałem żelazka wyłączyć .Żart oczywiście ale coś w tym jest, to takie moje przemyślenia odnośnie kupujących których spotykam chcąc czy nie chcąc .Pozdrawiam ,zaczęło padać idę pranie pozbierać ze sznurków .
  
 
Cytat:
2018-08-25 14:52:12, leszczyna pisze:
ale jak patrzę na niektóre ogłoszenia No ja patrzę w oczy kupującego i im dłużej to robię tym cena spada, nawet do złotówki ,ale zdarza się też że zapomniałem żelazka wyłączyć .Żart oczywiście ale coś w tym jest, to takie moje przemyślenia odnośnie kupujących których spotykam chcąc czy nie chcąc .Pozdrawiam ,zaczęło padać idę pranie pozbierać ze sznurków .



Jak patrzę w oczy kupujących czy sprzedających ?
  
 
Niee ,ja to za kustosza robie czasami.
  
 
Cytat:
2018-08-25 15:19:36, leszczyna pisze:
Niee ,ja to za kustosza robie czasami.


Dalej nie łapię, ale może dlatego, że jeszcze dzisiaj nie piłem
  
 
No niby nie ,ale Łade chcesz kupić tak? to mówisz że trzeźwy jesteś ?
  
 
Cytat:
2018-08-25 15:28:59, leszczyna pisze:
No niby nie ,ale Łade chcesz kupić tak? to mówisz że trzeźwy jesteś ?

OK, to mnie masz, punkt dla Ciebie 😁
Aby podbić...po uwzględnieniu moich kryteriów, jest to bardzo logiczny wybór
  
 
Cytat:
2018-08-25 15:25:26, Girard pisze:
Dalej nie łapię, ale może dlatego, że jeszcze dzisiaj nie piłem



Nasz kolega ma trochę inne poczucie humoru niż standardowe, więc trzeba trochę z nim po obcować.

Co do wartości, to różnie z tym. Jest kilka aut w roku, które ja mógł bym pojechać i kupić. Reszta szmelc.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szukaj 2105, mało tego i u nas w klubie i ogółem, w Polsce.

Podoba mi się ten surowy przód:



2107 ma jakieś 3/4 naszych klubowiczów. A może i więcej... Serio. Łatwiej chyba napisać kto... nie ma Siódemki. Moich pięciu dobrych znajomych z klubu ma 2107. I wszyscy mają je... czerwone. Miałem jedną 05 i trzy 07 (w tym ostatnią ładnych parę lat) i sylwetka Siódemki (przód) zwyczajnie mi się przejadł.

I pomyśleć, że jak sprzedawałem swoją pierwszą Ładę (05) to byłem przekonany, że to najbrzydszy model VAZ-a...

PS Jak będziesz chciał to skrobnę parę słów o cenach. Wracam do malowania kuchni.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Prawda najświętsza kolegi Szoko ,standardowy to ja nie jestem miło poznać kolejnego niestandardowego .
  
 
Cytat:
2018-08-25 15:54:18, emde pisze:
Szukaj 2105, mało tego i u nas w klubie i ogółem, w Polsce. Podoba mi się ten surowy przód: 2107 ma jakieś 3/4 naszych klubowiczów. A może i więcej... Serio. Łatwiej chyba napisać kto... nie ma Siódemki. Moich pięciu dobrych znajomych z klubu ma 2107. I wszyscy mają je... czerwone. Miałem jedną 05 i trzy 07 (w tym ostatnią ładnych parę lat) i sylwetka Siódemki (przód) zwyczajnie mi się przejadł. I pomyśleć, że jak sprzedawałem swoją pierwszą Ładę (05) to byłem przekonany, że to najbrzydszy model VAZ-a... PS Jak będziesz chciał to skrobnę parę słów o cenach. Wracam do malowania kuchni.



Mi podobają się oba, ale 2101 to byłoby coś. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jaki jest w/g Ciebie sensowny przedział cenowy, w jakim znajdzie się takie auto, uwzględniając cierpliwość w polowaniu

Cytat:
2018-08-25 15:58:49, leszczyna pisze:
Prawda najświętsza kolegi Szoko ,standardowy to ja nie jestem miło poznać kolejnego niestandardowego .



To fakt, niestandardowy jestem w wielu kwestiach, ale orientację przynajmniej się uchowała właściwa

[ wiadomość edytowana przez: Girard dnia 2018-08-25 16:04:34 ]
  
 
Jaki jest w/g Ciebie sensowny przedział cenowy, w jakim znajdzie się takie auto, uwzględniając cierpliwość w polowaniu

No cóż, ja będę mocno subiektywny w swojej wypowiedzi. Moim zdaniem mało która 2107 w Polsce obecnie warta jest więcej niż te "magiczne" 3500 - 4000 zł. Co więcej, gdybym miał wydać 4K za Ładę (nie mówimy o Żiguli) musiałbym się MOCNO uderzyć o coś w głowę.

Konkrety. 2107:

- zwłoki (auto teoretycznie jeżdżące ale wymagające dużych nakładów finansowych) 1000-1200 zł
- średniak (j.w. czyli odpala o własnych siłach i jeździ, stan blacharki przyzwoity czyli bez większych dziur, podłużnice, progi całe, dopuszczalna miejscowa korozja) 1200 - 2500 zł
- stan dobry (czyli porządna, zadbana Łada, silnik trzymający obroty, bez wycieków itd., blacha w stanie dobrym, dopuszczalne minimalne rdzawki, szkody parkingowe) 2500 - 3500 (4000) zł.

Mówimy o 7-kach do roczników 90...91...92.

To są moje "widełki". Oczywiście subiektywnie. Obecny problem z 2107 na naszym rynku jest taki, że ceny (wraz z handlarzami) są nierzadko zupełnie oderwane od rzeczywistości. Ostatnio pojawiła się Siódemka bita przodem, stroną pasażera. Cena wywoławcza... 10 000 zł. Panowie, o czym my mówimy ?

Jedyne Łady warte naprawdę "grubej kasy" w Polsce to obecnie 2103 i może 2102. W tej kolejności. Nawet nie 2101, tą jeszcze idzie tanio wyszarpać. Ale już nie z Polski...

2104 - występuje tak rzadko, że bez sensu jest stawiać tu jakieś widełki. Cena uzależniona jest raczej od konkretnego egzemplarza i jego stanu technicznego/wizualnego.

2106 - jak dobry stan to max. 3,5 - 4K, jak "cycyś glancuś" to do 5, w porywach do 6 K. Ale w takim stanie Szóstki prawie w ogóle nie pojawiają się na aukcjach.

I to co cię również interesuje: - 2105: to samo co z 2107, z uwagi na mniejszą dostępność i bardziej "oldschoolowy" wygląd wnętrza można dać te 500-800 zł więcej niż za Siódemkę.

O Samarze może nie piszmy - daleko jej jeszcze do statusu Youngtimera. :

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3:

PS W ramach ciekawostki...

9 lat temu, w maju 2009 roku za tą 5-tkę koleś z mojego miasta krzyczał równego "tysiaka" (1000 zł):



[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2018-08-25 18:05:47 ]
  
 
Cytat:
2018-08-25 18:01:50, emde pisze:
Moim zdaniem mało która 2107 w Polsce obecnie warta jest więcej niż te "magiczne" 3500 - 4000 zł. Co więcej, gdybym miał wydać 4K za Ładę (nie mówimy o Żiguli) musiałbym się MOCNO uderzyć o coś w głowę.



Dlatego chciałem się dopytać osób aby zorientować się w temacie Nie zmienia to faktu, że wolę 4k wydać na 2107 niż na Fiata 126p, pomimo tego, że bardo go lubię.

Bardzo dziękuję za pomoc emde i SzokoLada. Teraz wiem, na czym stoję i muszę uzbroić się w cierpliwość, wypatrując czegoś sensownego w normalnej cenie.

[ wiadomość edytowana przez: Girard dnia 2018-08-25 18:19:35 ]
  
 
No bo z tym doradzaniem jest tak jak z bananem ,ile on jest dla ciebie wart ten banan na twojej twarzy ?.Ja mam teraz ten sam problem tyle że z motocyklem marki yamaha sr400 , no nie wytrzymie i go sobie kupie a co. Skamielina ale jaka piękna.
  
 
Cytat:
2018-08-25 18:48:20, leszczyna pisze:
No bo z tym doradzaniem jest tak jak z bananem ,ile on jest dla ciebie wart ten banan na twojej twarzy ?.Ja mam teraz ten sam problem tyle że z motocyklem marki yamaha sr400 , no nie wytrzymie i go sobie kupie a co. Skamielina ale jaka piękna.



Od kiedy w Polsce odkryto pojęcie "caferacer" i "custom" ceny motocykli w stylu SR poszły mocno w górę niestety.
  
 
A my się starzejemy i jak to porównać z pieniędzmi ? co jest warte a co nie ?
  
 
Któryś klubowicz sprzedaje lub zna te auto ?


https://www.olx.pl/oferta/lada-2107-benzyna-1300-lpg-1985r-hak-2kpl-kol-CID5-IDvlady.html

[ wiadomość edytowana przez: Girard dnia 2018-08-25 19:54:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-08-25 20:05:49 ]
  
 
pogodz sie z faktem, ze perelki nie kupisz.

Kazde trzeba robic! bywaja okazje, ale 5 sekund szczęścia i aukcja znika. Sam pojechalem po swoje 2104, negocjowalem ale odpowiedz byla jedna - stary za 30 minut bedzie gosc i daje 500zl więcej, po znajomosci puszczam Ci za tyle. A auto no..... gruz.

Przepraszam drewutnia, bo wszedzie wkrety do drewna i zasuwy jak do budy dla psa. Jedz zobacz jaka kolwiek, bo wnioskuje ze nigdy nie miales Lady. Trzeba miec jakie kolwiek porownanie bo i tak kupisz oczami.

Grunt to sledzic na bieżąco ogloszenia. Niestety ale zbliza sie okres, kiedy to Lada nabiera na wartosci i tanio juz nie bedzie.

Co do 07 z linku, po naklejkach mozna wnioskować ze klubowa? jednak ta reszta dodatkow to istny rok 2000 lub tzw czeski tuning. Cena nie najgorsza, pytanie jak reszta
  
 
Cytat:
2018-08-25 23:15:52, glod pisze:
Jedz zobacz jaka kolwiek, bo wnioskuje ze nigdy nie miales Lady. Trzeba miec jakie kolwiek porownanie bo i tak kupisz oczami.



Własnej Lady jeszcze nie miałem, ale w kdl-ach siedzę od 1999r, więc może nie dużo, ale wiem czego się spodziewać Tak jak pisałem, wiem, że będzie sporo pracy i na nią się nastawiam, ale nie mam zamiaru wydawać kosmicznych pieniędzy na trupa. Zwłaszcza że zakup bazy to będzie tylko początek wydawania pieniędzy.

Korci mnie ta z linku, który podałem - ryzyko małe, w razie czego posłuży jako dawca części lub gruz, na którym nie będzie wielkiej szkody testować różne rozwiązania


[ wiadomość edytowana przez: Girard dnia 2018-08-26 01:05:00 ]
  
 
Ta z linku to była Łada któregoś z naszych starszych forumowiczów, bodajże z lubelskiego.

Widać po komorze silnika, że trochę "działo się". Ale cena nie wygórowana, wydaje się w miarę uczciwa. Musisz wziąć kogoś i przejechać się. I tak jak glod napisał jeżeli nie miałeś nigdy wcześniej Łady to prawdopodobnie będziesz kupować i tak "oczami". A to mocno przeszkadza. Dlatego warto jest mieć kogoś kto wtedy gdy ty będziesz już w myślach sporządzać umowę k-s ze sprzedającym powie "zobacz, tu jest to i to, zastanów się czy w ogóle warto brać".

Nie oszukujmy się, większość 2107 to mniej bądź bardziej zajechane egzemplarze. W miastach jak to w miastach, jak trafiła na dziadka z wyjątkowo dobrym sercem to często stała pół roku w garażu pod kocem ale na wsiach te auta w czasach prezydentury Wałęsy i Kwaśniewskiego nie miały lekko i były traktowane jako typowe wozy robocze. I do kościoła w niedzielę i przewieźć jakiś gruz w bagażniku. Sorry, sam długo nie chciałem myśleć, że tak jest. Ale w międzyczasie trochę najeździłem się po mojej północno-wschodniej Polsce i wiem jak ludzie je traktowali

Aha. Najważniejsze. Nie śpiesz się. Nie kupuj pierwszej lepszej. Często po jakimś czasie wyskakuje fajne auto. Ale trzeba codziennie śledzić aukcje internetowe. Niestety.

Cieszę się, że mogliśmy tobie nieco rozjaśnić sytuację.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3