Niva-wentylatory chłodnicy kaput...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co może być przyczyną,że nie włączają się wentylatory chłodnicy w nivie rocznik 2011?
Dotąd nie było z tym problemu a wczoraj się zagotowała na wolnych obrotach na postoju.
Sprawdziłem bezpieczniki.W chłodnicy nie ma żadnego czujnika więc się domyślam,że wentylatory są uruchamiane sterownikiem czyli komputerem tak jak to kiedyś miałem w 2111 z 2001 r.
  
 
Sprawdź przekaźnik wentylatorów.
  
 
Wentylatory są sterowane komputerem. Czujnik jest zamontowany w kruciec obok przepustnicy.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Zaprowadziłem do mechanika.Wymienił przekaźnik i działa ale tylko jeden włączając się przy 100 stopniach.Drugi kazał dokupić nowy.Nie jestem pewien ale prawdopodobnie od dawna działał tylko jeden i jakoś sobie radził ze schłodzeniem chłodnicy.Przy okazji podłączając komputer okazało się,że jest błąd czujnika położenia wałka rozrządu (obowiązkowa wymiana) i błąd grzałki sondy gdzie nie ma potrzeby nic robić,bo sama sonda działa poprawnie.
  
 
Jeśli się nie mylę to przekażnik od wentylatorów jeden duży jest na lewym nadkolu obok komputera.Słabym punktem wiatraków są ich kostki elektryczne pod chłodnicą.
  
 
Cytat:
2018-07-13 19:33:36, Janusz1973 pisze:
Słabym punktem wiatraków są ich kostki elektryczne pod chłodnicą.



Tam wszystko jest słabym punktem. Prowadzenie masy też. Te wiatraki żrą tyle prądu, że masę trzeba prowadzić prosto z aku.
  
 
Sonda bez grzałki nie działa. Do poprawnej pracy musi być grzałka.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим