Regeneracja zacisków hamulcowych

  
 Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor 
 2018-09-06 12:52:06

Cześć
Mam mały problem. Od jakiegoś czasu mam charakterystyczny dzwiek "cykania" w lewym tylnym kole zazwyczaj pojawial sie po przejechaniu jakis 40 km. Ten dzwiek pojawial sie na jakies 10 km, pozniej ucichal i po jakims czasie znowu sie pojawial. Oddalam samochod do mechanika okazalo sie ze prawe kolo w ogole nie hamuje, lewe ledwo dyszy. zregenerowano mi zaciski wymieniono kolocki. Odebralam samochod przejachalam 30 km, zauwazylam ze znowu dzieje sie to samo. Tym razem slychac "cykanie" w prawym kole na razie jest ono dosyc ciche siedząc za kierownica nie slysze dzwięku dopiero gdy siadlam na tylnym siedzeniu bylo dosc wyraziste, a do tego pojawilo sie takie rytmiczne delikatne stukanie w tym kole. Przy większych predkosciach juz nawet powyzej 80 km/h mam straszne "dudnienie" w srodku samochodu, tak jakby delikatnie szyba byla otwarta i mocno wiatr w nia dmuchal, taki basowy rytmiczny odglos. Co moze byc przyczyna tego "dudnienia" w samochodzie i dalszego "cykania" w kole ? Chce zglosic to wade mechanikowi jako reklamacje ale nie znam sie na mechanice, nie chce znowu wyrzucic kasy w bloto. Dodam ze auto to Kia ceed.
2018-09-06 22:32
  
 
 2018-09-06 22:20:01

Cytat:
2018-09-06 12:52:06, xyz154 pisze:
Cześć Mam mały problem. Od jakiegoś czasu mam charakterystyczny dzwiek "cykania" w lewym tylnym kole zazwyczaj pojawial sie po przejechaniu jakis 40 km. Ten dzwiek pojawial sie na jakies 10 km, pozniej ucichal i po jakims czasie znowu sie pojawial. Oddalam samochod do mechanika okazalo sie ze prawe kolo w ogole nie hamuje, lewe ledwo dyszy. zregenerowano mi zaciski wymieniono kolocki. Odebralam samochod przejachalam 30 km, zauwazylam ze znowu dzieje sie to samo. Tym razem slychac "cykanie" w prawym kole na razie jest ono dosyc ciche siedząc za kierownica nie slysze dzwięku dopiero gdy siadlam na tylnym siedzeniu bylo dosc wyraziste, a do tego pojawilo sie takie rytmiczne delikatne stukanie w tym kole. Przy większych predkosciach juz nawet powyzej 80 km/h mam straszne "dudnienie" w srodku samochodu, tak jakby delikatnie szyba byla otwarta i mocno wiatr w nia dmuchal, taki basowy rytmiczny odglos. Co moze byc przyczyna tego "dudnienia" w samochodzie i dalszego "cykania" w kole ? Chce zglosic to wade mechanikowi jako reklamacje ale nie znam sie na mechanice, nie chce znowu wyrzucic kasy w bloto. Dodam ze auto to Kia ceed.A co mówi mechanik? Jakby jakieś części trzeba było może warto poszukać w internecie i wtedy uderzyć po konkretną naprawę!
W tym miejscu pozwolę sobie na małą kryptoreklamę i polecić w tym temacie ten sklep https://brakestock.pl/ ...
A co ciekawe,można do nich napisać i możliwe że coś doradzą
2018-09-06 21:45
  
 
 2018-09-07 13:49:21

Może to nie tyle zaciski hamulcowe ile łożysko oraz piasta? Najlepiej byłoby sprawdzić to na kanale, ale przez dobrego mechanika a nie kogoś kto znowu spartaczy sprawe. Skąd dokładnie jesteś?
2018-09-07 13:35