Szybkie pytanie, szybka odpowiedź - Strona 163

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ktoś ma pod ręką dane jaki wznios mają krzywki w seryjnym wałku ohv??
  
 
6,35 115C
5,90 AA
6,65 AB i CB

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cześć, robię remont hamulców w 126p, szczeki ferodo mam już zakupione, teraz czas na bębny. Pasują brembo od cc, sc; jest sens inwestować (75zl/szt), czy wystarczą zwykłe fiatowskie wyważane? Auto będzie tylko na asfalt, więc zależy mi na wytrzymałości i jakości, pozdrawiam
  
 
Jaki rozmiar opon do malucha na felge alpina 13" 5,5j będzie lepszy 145/60 czy 165/55 ?

[ wiadomość edytowana przez: zolo dnia 2015-05-14 21:55:10 ]
  
 
zależy do czego chcesz używać auta, jak do jazdy nad codzień to 165 na 5,5 leży całkiem przyjemnie, 145 będzie już naciągiem
  
 
Na razie jazda na co dzień z lekkim swirowaniem. Zalezy mi zeby auto wmiare ladnie wygladalo a prze wszystkim dobrze trzymało w zakrętach.
  
 
Pany. Przy kręceniu rozruchałką DOHC mi zrzuca pasek wspomagania (do środka się zsuwa) - jaka przyczyna może być? Pompa nierówno siedzi?


[ wiadomość edytowana przez: pwr79 dnia 2015-05-22 10:49:04 ]
  
 
Cytat:
2015-05-22 09:08:54, Furiosus pisze:
Pany. Przy kręceniu rozruchałką DOHC mi zrzuca pasek wspomagania (do środka się zsuwa) - jaka przyczyna może być? Pompa nierówno siedzi? [ wiadomość edytowana przez: pwr79 dnia 2015-05-22 10:49:04 ]



Nie ma luzów na kole?

PS. Sorrki zamiast cyt strzeliłem edycje
  
 
oba koła sprawdzone - luzów niet.
  
 
Cytat:
2015-05-22 11:05:34, Furiosus pisze:
oba koła sprawdzone - luzów niet.



Obstawiał bym złe wyosiowanie względem siebie - mocowanie wspomy... zdystansować górne mocowanie pompy, albo oczyścić porządnie(dolne)..

Może warto było by pomyśleć nad pierścieniem jak w górnych rozrządu?




[ wiadomość edytowana przez: pwr79 dnia 2015-05-22 12:00:18 ]
  
 
Posprawdzam. Też założyłem, że może być nieosiowo - potestuję z podkładką między pompę a uchwyt i rozpiłowanymi otworami bo pasek mam cholernie napięty. Pierścień jest nierealny do wykonania bo trzeba by całe koło od podstaw wykonać albo toczyć i wycinać te pierścienie. Eh... dobrze, że teraz a nie w jeździe.
  
 
Cytat:
2015-05-22 12:25:19, Furiosus pisze:
Posprawdzam. Też założyłem, że może być nieosiowo - potestuję z podkładką między pompę a uchwyt i rozpiłowanymi otworami bo pasek mam cholernie napięty. Pierścień jest nierealny do wykonania bo trzeba by całe koło od podstaw wykonać albo toczyć i wycinać te pierścienie. Eh... dobrze, że teraz a nie w jeździe.



Odpalony na decie?
  
 
Cytat:
2015-05-22 14:07:24, pwr79 pisze:
Odpalony na decie?


kręci rozrusznikiem... ale jest i plus widać, ze kontrolka ciśnienia gaśnie po poruchaniu hehehehe




[ wiadomość edytowana przez: pwr79 dnia 2015-05-22 14:38:20 ]
  
 
Cytat:
2015-05-22 14:08:55, Furiosus pisze:
kręci rozrusznikiem... ale jest i plus widać, ze kontrolka ciśnienia gaśnie po poruchaniu hehehehe [ wiadomość edytowana przez: pwr79 dnia 2015-05-22 14:38:20 ]



Kurw...a znowu edit Powinni mi zabrać moda

Gaśnięcie kontrolki na rozruszniku to powód do dumy, też tak miałem... Jak na dochca to już coś
  
 
Cytat:
2015-05-22 12:25:19, Furiosus pisze:
Posprawdzam. Też założyłem, że może być nieosiowo - potestuję z podkładką między pompę a uchwyt i rozpiłowanymi otworami bo pasek mam cholernie napięty. Pierścień jest nierealny do wykonania bo trzeba by całe koło od podstaw wykonać albo toczyć i wycinać te pierścienie. Eh... dobrze, że teraz a nie w jeździe.


wystarczy zdjąć koło od pompy i przykręcić lub przyspawać pierścień u mnie na kole pasowym sa ograniczenia fabryczne.

co do ciśnienia to zobaczymy co będzie po zakręcie 90st przy 6-7 krpm
  
 
Cytat:
2015-05-22 15:51:00, mar125 pisze:
co do ciśnienia to zobaczymy co będzie po zakręcie 90st przy 6-7 krpm



ale ja tylko po bułki do sklepu...
  
 
Pytanie, jakie dobre uszczelki do silnika i skrzyni 126p dostane od ręki? Sprawa dość pilna ..
  
 
jaki jest adres na popularny w uk portal z ogloszeniami samochodowymi? tylko ebay ?
  
 
8ball , w każdej klasie jakościowej dostaniesz w Harcie i Inter Carsie . Jeżeli nie masz karty klienta do ww , to mogę Ci kupić ze swoimi upustami .
  
 
Skręcana klatka do CC . Jest sens montować
Czy na razie tylko obspawać nadwozie i odpuścić ? Auto nie będzie służyło do lansu .