Szybkie pytanie, szybka odpowiedź - Strona 164

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
teoretycznie skręcana czy spawana działa tak samo, poprostu teraz jest taka tendencja że klatki się spawa w całości, można je zawsze lepiej spasować a speców jest coraz więcej więc i jest taniej i łatwiej dostępne
  
 
Ma ktoś teraz pod ręką pompę oleju do 2000 DOHC i mógłby sprawdzić mi jaką grubość ma podkładka pod sprężynę ?
  
 
Jaki przebieg orientacyjnie wytrzymuje skuter z silnikiem 50-125ccm? 10.000, 50.000, 100.000?
  
 
Chińczyk 15 000km. Włoskie i francuskie skutery bez remontu przynajmniej 25tys.
  
 
Czyli przrbiegu do 10.000 nie mam sie co bac? Spoko, moze w cenie nowego chinczyka cos fajnego uzywanego sie znajdzie. A jak z trwaloscia takich marek jak Sym, Kymco? Podpono nie ustepuja japonczykom.
  
 
ale w chinczyku przez te 15 tys km mmoze sie zepsuc wszystko

fakt, czesci tanie ale mimo wszystko klopot
  
 
Dla tego nie chce chinczyka tylko uzywanego japonca. Trafi sie cos fajnego to kupie.
  
 
Pomysł na cieknący płyn ze zbiorniczka ham. w 125? Przy każdym upalaniu wali po komorze... nowy zbiorniczek/nakrętki?

  
 
a jaki masz zbiorniczek?
  
 
Cytat:
2015-08-17 18:16:44, flapjck1 pisze:
a jaki masz zbiorniczek?



Ten na pompie, dwie nakrętki.
  
 
A którędy wali? Nakrętkami czy uszczelkami pod zbiorniczkiem - szczerze to obstawiam te uszczelnienia.
  
 
Cytat:
2015-08-18 06:30:56, Furiosus pisze:
A którędy wali? Nakrętkami czy uszczelkami pod zbiorniczkiem - szczerze to obstawiam te uszczelnienia.



Otototo
  
 
uszczelki pod nakrętkami są ok?
  
 
Cytat:
2015-08-18 11:19:46, pavlus pisze:
uszczelki pod nakrętkami są ok?



Wydawały się ok.

Płyn wali górą z pod nakrętek, chyba muszę się przyjrzeć uszczelkom pod nakrętkami...
  
 
Mnie takie objawy dawała padnięta pompa - przepuszczała między sekcjami i wywalało płyn pod nakrętkami.
  
 
Czy 14 calowe motyle ze 131/132 były dętkowe ?
  
 
Nie.
  
 
Jakie na tył szczęki do 126p? Przeznaczenie kjs. Nie muszą być wieczne byle by były skuteczne i żeby nie szkliło ich po 200km.
  
 
Czy skrzynia z włoskiego 125, IV biegowa będzie pasowała bez przeróbek do 125p z prostym lewarkiem jeżeli zastosuję dzwon z polskiej skrzyni ?
  
 
Zajrzałem do katalogi i wynika na to że powinna pasować, bez przeróbki.