Ile kosztuje remont kapitalny silnika 1,6 ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szanowni koledzy!
mam jedno małe pytanko,mój motorek choć ma nieco ponad 100,000 km nadaje sie juz do remontu.
niestety mam ciężką noge...
napewno niejeden z was niedawno coś robił w tym kierunku .
a moje pytanko brzmi
ile musze szykowac na to kasy
oczywiście będziemy robic wszystko jak nakazano
szlify,nowe tłoki itd...
  
 
Różnie zależy od tego czy bedziesz robił to sam czy w warsztacie .Ja natomiast zrobiłem wywiad środowiskowy wśród znajomych mechaników i dowiedziałem sie że dobry remont /i to po lekkiej znajomosci kosztowac bedzie 1500 zł.Natomiast słyszałem rówineż odp że 1700 i wiecej wszystko zalezy wiec co i gdzie będzie wymieniano ,no i przez kogo .
  
 
Hej poco remontować ?
Jak chcesz mam 1,5 w dobrym stanie. ceno około 250 zł


Pozdrówka KeeN@z.pl


Zardzewiały "FireBall" 93'
Porozbijany "BiałyMiś" 88'
  
 
Robocizna ok 500zł plus czesci ok 1000zł.Zalezy co bedzie do wymiany.
  
 
Ja zrobilem na miom 150. 000 tys. km
Mechanik powiedzial ze silnik sie konczy ale jeszczez ladnie chodzi. Cisnienie oleju na wskazniku mam na zero, podobno jak sie zaswieci czerwona dioda to i silnik zgasnie "na stale "
  
 
heh a ja slyszalem ze nawet do 2000 moze kosztowac
ale fakt ze bylo to uwarunkowane stanem glowicy
  
 
nie patrz na kase, tylko na fachowosc. wal do chojnackiego. ja nie ufam zadnym przypadkowym serwisom. nawala ci kitu, siliconu i bedziesz happy, ze tanio wyszlo, a po 10 tysiacach bedzisz rozganial dym z rury. wszystko ma swoja cene.
pagan
  
 
ja mam całe nowe silniki po 1750zł, i nie żaden szmelc, bo jeszcze nie było reklamacji, a idą jak ciepłe bułeczki
  
 
A inni to silnika nie widzieli rozebranego 1600 tylko Chojacki
  
 
No właśnie.Ile kosztuje poprawienie silnika u Chojnackiego ?
Mam również do wymiany pierścienie na 2 cylindrze.
  
 
Cytat:
2002-10-12 18:15:07, karas pisze:
ja mam całe nowe silniki po 1750zł, i nie żaden szmelc, bo jeszcze nie było reklamacji, a idą jak ciepłe bułeczki



popraw karas - nowe czy po regeneracji (czyli po remoncie mówiąc ściśle). Bo jak nowe to chyba cene charytatywną ustaliłeś - fabryczny nowy silnik bez osprzętu w dewo kosztuje ok. 2500 PLN. Wątpię, że udało Ci się wynegocjonować tak duży rabat.
  
 
samemu składane na dobrych częściach, dlatego tak tanio
  
 
A wiec czesci jakich firm polecasz (np uszczelke pod glowicealbo pierscienie)??
  
 
Ello. Tak sie zastanawiam i jezeli mialbym remontowac 1600 to chyba bym wolal dolozyc pare zlotych i kupic 2.0 i zrobic mu remoncik. Co wy na to?
A moze karas ty masz jakies dweojeczki do sprzedania??
  
 
dwójeczek, w tej chwili nie posiadam, tylko, 1,5; 1,6; 1,6 16V do Lanosa

Pozdrawiam Karaś

specjalista Car-Audio

warsztat i części do Daewoo-FSO

[ wiadomość edytowana przez: karas dnia 2002-10-14 09:31:04 ]
  
 
dobrze ze zes napisal ze te 1,6 16 v jest do Lamusa

[ wiadomość edytowana przez: SXC dnia 2002-10-14 10:03:00 ]
  
 
Czy ktos z Klubowiczow slyszal o mozliwosci wymiany tulei cylindrowych? Domyslam sie ze to trudne, ale czy w ogole mozliwe w warunkach warsztatowych?
  
 
Cytat:
MichalSW Wysłany: 2003-08-21 07:17:43

Czy ktos z Klubowiczow slyszal o mozliwosci wymiany tulei cylindrowych? Domyslam sie ze to trudne, ale czy w ogole mozliwe w warunkach warsztatowych?


Ja słyszałem a nawet wymieniłem i auto już od trzech dni jeździ, oczywiście jeśli chodzi o silnik Poloneza 1,6 i wymieniona jest tylko jedna tuleja i zrobione to jest na Krasnobrodzkiej (przepraszam, warszowioki pewnie wiedzą co tam jest, a dla reszty informacja że tam robią obróbkę silników)



[ wiadomość edytowana przez: Dominik dnia 2003-08-21 07:39:59 ]
  
 
ja robilem remont w gdansku - sama robocizna kosztowala mnie 500. szlify + nowe tloki + pierscienie 1200. do tego jeszcze robilem kilka innych rzeczy i zaplacilem lacznie 2000. Powiedziano mi gdzie indziej ze dosyc tanio.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2003-08-23 12:06:16, jarbar pisze:
ja robilem remont w gdansku - sama robocizna kosztowala mnie 500. szlify + nowe tloki + pierscienie 1200. do tego jeszcze robilem kilka innych rzeczy i zaplacilem lacznie 2000. Powiedziano mi gdzie indziej ze dosyc tanio.
Pozdrawiam




Bo to prawda.
Chociaż można jeszcze taniej ale niedużo.