Regulacja drzwi - samara 3d

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
czy ktos ma jakis sposób na regulację drzwi w samarze. Jak wiecie samara ma zawiasy przyspawane do drzwi i uchwyty do przykręcania przyspawane do słupków. Całe drzwi wiszą na 2 śrubach. Czy mozna jakoś podnieść drzwi. U mnie jest tak jakby drzwi opadły, ale nie ma luzów na sworzniach - prawdopodobnie jest tak od nowości - wiadomo jak nasi sąsiedzi skladali samochody. Podkładkami nie bardzo się da, bo powiekszy się szczelina przy blotniku, a za mala bedzie przy słupku. Cała sprawa jest o tyle denerwujaca ze jest duza szczelina od góry przy ramce okiennej i przy większych predkościach (100km/h) slychac od strony kierowcy nieprzyjemny gwizd.
Czy można coś z tym zrobić czy tylko u blacharza i czy warto to ruszać. Strasznie mnie korci tylko nie mam jeszcze pomysłu. Trzeba podnieść jakieś 05 cm (od strony klamki)? Jakieś rady??


pzdr
Radeq
  
 
Bez problemu powinieneś wyregulować jeśli żeczywiście niemasz luzów na samych sworzniach zawiasu.
Otwurz drzwi na pełne otwarcie popuść śruby mocujące zawias do słupków a następnie podnieś drzwi chwytając je od spodu i tak trzymając zakręć śruby.Przy słupkach są spawane uchwyty a nie sam zawias.Pod uchwytami są grube płytki z otworami na śruby od zawiasu które z kolei są ruchome dzięki czemu morzna podnieść lub opuścić drzwi.
Mam nadzieję że jasno napisałem.
  
 
Ja zdjołbym drzwi z zawiasów i ewentualne podkładki jeśli są w górnym zawiasie wyjoł ja tak zrobiłem i narazie jest ok ( miałem podkładki o grubości ok 3mm pomogło . Dokręcanie proponował bym by ktoś podtrzymał ci drzwi mocno do góry a ty doręć samemu niebardzo to wychodzi
panoni
  
 
spróbuje, podkladek miedzy uchwytem a zawiasem niema, zawias lezy na uchwycie, jak nie pomieze podnoszenie to odkrece cale drzwi i wybie gorny sworzen i spróbuje podgiąć lekko w strone błotnika tą część zawiasu ktora jest przykrecana, moze sie uda, ale to dosc gruba blacha (ze 3 mm). Napisze co sie udalo zrobić.

pzdr
Radeq
  
 
....ja dolozylem jedna podkladke do dolnego zawiasu.... i jest ok... ale weź sobie kogoś do pomocy....bo inaczej to śmiesznie wygląda i nie zawsze sie udaje
  
 
też tak myslalem, ale jak dam podkladke pod dolny zawias to w szczeline miedzy blotnik a drzwi bede mogł palec wlozyc, a miedzy słupkiem a drzwiami zostanie ze 2 moze 3 mm


radeq
  
 
....kwestia grubości podkładki... u mniewyszł OK! równe "szpary"
... pamiętaj że jak coś zmienisz to jeszcze trzeba będzie zmienić ustawienie zamka być może....