Przepuszczająca pompa wody

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Zauważyłem ostatnio plamki wody pod lewym przodem. Na początku myślałem, że może gdziś woda ścieka ze śniegu, ale ostanio było sucho i nadal zdarzają się plamy w tym samym miejscu. Efekt nie występuje regularnie. Sądzę, że przepuszcza pompa wody. Pytanie: czy jest w niej coś co można uszczelnić i jakie są koszty wymiany pompy + robocizna...może ktoś przerabiał temat? Pozdrawiam...
  
 
A może to uszczelka pod termostatem? W moim Essim stamtąd kapało na pompę i pasek klinowy.... tylko że w moim silniczku (1,3) może to nieco inaczej wyglądać jak u Ciebie.
  
 
Termostat mam po drugiej stronie...poza tym wczoraj musiałem go wymienić i przy okazji oszczelkę...
  
 
dobra rada dla cieknacej pompy wymien ja bo jej zywot dobiega konca ja tez tak mialem ze mi ja tak zatarlo iz pasek zebaty pekl a konsekwencje takie ze cala glowica byla do roboty koszt jej wyniosl mnie 550 zl a pompa wodna w granicy do 150 zl
  
 
Pompy wody nie uszczelnisz. Tylko i wyłącznie wymiana. Miałem to samo.No chyba,że przewód spadł z pompy...ale mało prawdopodobne. U mnie w Zetecu pompa coś około 250..nie pamiętam dokładnie plus wymiana. Trochę roboty jest, nie ma co ukrywać.
  
 
...na razie tylko kapie i to nie zawsze...ale dzięki za info w tej sprawie...chyba muszę się przymierzyć do wymiany. Szkoda tylko, że wczoraj wymieniłem na nowiutki płyn w układzie chłodzącym
  
 
Na początku kapie, potem leci coraz mocniej... Przerabiałem to. Decyzję o wymianie podjąłem, jak musiałem co tydzień (albo i częściej) dolewać litr płynu.

Tylko wymiana. Ja za nową pompę Bugatti zapłaciłem bodajże koło 120 zł (nie pamiętam dokładnie, na pewno poniżej 200 - pozdro MAG ) + jakieś 100 za wymianę.
  
 
Dzięki fakt - zauważyłem, że znika mi płyn
  
 
Ja miałem podobny problem. Zlikwidowałem go tak:

1. kupiłem płyn do chłodnic
2. kupiłem taki proszek do uszczelniania chłodnic (made in USA) w Norauto
3. wsypałem proszek do płynu i wlałem mieszankę do chłodnicy.
4. Pojeździłem troche

I DZIAŁA. Jak na razie
  
 
a te cud srodki do uszczelnienia chlodnic to sie nadaja ,tylko by w pozniejszym okresie wymienic sobie chlodnice i nagrzewnice bo sie wszystko zamula i zapycha
  
 
Hehe
a ja właśnie wróciłem i chciałem zacząć nowy temat: "gdzie się podział mój płyn chłodniczy ??"

Jade sobie do Opola (12km) i zauważyłem że nie dmucha mi ciepłe powietrze.
Otworzyłem maske i co ?? i zero płynu w chłodnicy.
Masarka, jakoś ostatnio nie otwierałem maski i nie zauważyłem żeby mi płynu ubywało, nie zauważyłem też żeby pod moim samochodem było mokro.

Ale skoro mówicie że to pompa wody, to chyba będę sie musiał przygotować na jej wymiane :/

No nic, wlałem dzisiaj nowego płynu i będę obserwował co się będzie działo.
  
 
Słuchajcie ja mam tak:

Powiezmy że rano mam fuul zbiorniczek płynu chłodniczego, przejade 20Km i w zbironiku pusto.
Cieknie z pompy to wiem.
tylko że tam jest plastikowa osłona i dokładnie nie widac.

Czy jest możliwosc że coś tam wyleciało i kapie przez to?
czy może to na 100% jest pompa do wymiany ??
bo nie wiem czy kupowac nową.

Jak myslicie 162zł to duzo za pompę ??
  
 
Jak pompa cieknie to nie ma co długo zwlekać z wymianą.
Z pół roku temu miałem z tym przygodę.
Wiedziałem, że trochę mi pompa cieknie, ale to było niedużo więc się nie spieszyłem, aż któregoś razu jadę sobie spokojnie po trasie. Zjechałem na stacje, żeby se zalać paliwka. Wysiadam, podchodzę do dystrybutora i słyszę jakby gdzieś się coś lało. Patrzę pod samochód a tam dosłownie jak by ktoś kran odkręcił. Cały płyn chłodniczy mi wyleciał może w minutę.
Zostało mi tylko zadzwonić do kolegi, który mnie zaholował pod garaż. Miałem nadzieję, że to tylko poszła uszczelka pod pompą, ale niestety. Kupiłem nową pompę i wymieniłem.
Cieszyłem się, że to się stało jakieś 15 km przed Łodzią, bo jak bym miał z dalszej trasy go holować to by było gorzej.
  
 
No i pompa wymieniona.

Tak dla orientacji podam ceny.

Pompa Wodna nowa: 164zł
Wymiana (robocizna): 120zł
  
 
...no to ja podam ceny w W-wie:

Pompa - oryginał w OMC 372 PLN
Wymiana nie w OMC 120 PLN
  
 
Cytat:
2005-02-17 21:49:47, edis4 pisze:
...no to ja podam ceny w W-wie: Pompa - oryginał w OMC 372 PLN Wymiana nie w OMC 120 PLN



o Qrde, to za pompę słono zapłaciłeś.
Zapomniałem dodać ze moja pompa jest firmy DOLZ (chyab tak to się pisze)
  
 
He he...nie kupiłem tego jeszcze...jak mi powiedzieli w OMC cenę, to dałem sobie spokój...wiem, że są inne rozwiązania