Szyberdach....pytanko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy jesli nie mam seryjnego miejsca na tez gadzet w swoim essim, to czy jestem w stanie zamnotowac ? Chodiz mi o to, czy dziura w dachu nie zmieni sztywnosci karoserii (choc zdaje mi sie ze carbio nie maja wogole i jezdza ). Prosze o porady w tej sprawie i jakies adresy firm co sie tym zjamuja czy robic samemu ?
  
 
Z tego co wiem, szyberdachy niefabryczne mają tendencje do przeciekania, skrapla się na nich woda i w ogole są z nimi problemy. Tak miał mój kolega. A co do sztywności to w cabrio jest inna konstrukcja płyty podłogowej - jest ona specjalnie usztywniona.
  
 
moim zdaniem jak już zakładać szyberdach to najlepiej wyjąć z jakiegoś essiego na szrocie oryginalny i go założyć.....bo takich uniwersalnych niepolecam
  
 
No najlepij wyjac... hmmmmm ale jak zrobic dziure ?? ;p Bo trzeba pociac dach Czy ktos juz tak robil ?? A wejda z innych aut ? Bo chcialbym elektryczny...
  
 
Cytat:
2005-02-17 17:35:45, racy pisze:
Z tego co wiem, szyberdachy niefabryczne mają tendencje do przeciekania, skrapla się na nich woda i w ogole są z nimi problemy. Tak miał mój kolega. A co do sztywności to w cabrio jest inna konstrukcja płyty podłogowej - jest ona specjalnie usztywniona.



bzdura!
no chyba z ejakis "domorosly fachowiec" to zakladal. Ja mialem w dwoch autach "uniwersalny" i nic sie ne dzialo a jedno z nich jezdzilo z szyberem 10 lat (skoda favorit)
napewno nie jest to taki bajer jak oryginalny chowany/podnoszony szyber ale cos tam daje
ja sie wlasnie zastanawiam nad wyciagnietym z jakiegos essiego oryginalnym i zamontowaniem tego do mojego bo brak klimy przeraza mnie gdy pomysle o letnich upalach...
  
 
przecież w essim też były elektryczne
  
 
zobaczcie ten watek ....
Szyberdach w MKV

  
 
No to montuje :p Beda jaja ;p Najpierw przetestuje na starej karoserii z syreny ;p Zobacze jak idzie wycinanaie otworu i jak dziala, a potem zrobie to w Essim... jak nie wyjdzie... to cabrio

ALE DOPIERO NA WIOSNE
  
 
ja mam elektryczny