LPG orlen

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzis gadalem z kumplem ma ibize 1.4 gti (czyli 100KM) + lpg. Zawsze tankuje na shellu. Dzis mi mowi cholera spieszylo mi sie i zalalem na orlenie ... i mowi dalej ... ale power noramlnie szok !!! ???

Czy uwazacie ze gaz "zimowy" jest lepszy a moze to przypadek bo na tym orlenie zawsze mieli kijowy gaz ??

pozdr
  
 
Witam
Ja cały czas tankuje na orlenie.Jednak od ok 3 tankowan do pełna zauwazyłem wzrost spalania.To samo potwierdził mój sąsiad co ma accorda i mówi ze wczesniej na butli przejezdzął ok 220-230 km,a teraz 170 i mu juz zaczyna prychac.Tez tankował cały czas na orlenie.Zmienił stację i wszystko wróciło do normy.ja dzis równiez zatankowałem na innej stacji i auto jakby kopa dostało,ledwo sie obejrzałem a miałem 130 na budziku
Mozliwe ze na "mojej"stacji jeszcze nie mają zimowego i ztąd takie problemy.Narazie poprubuję innych gazów,zmienie filterek i zobacze jak sie auto będzie zachowywac.
Nie mam dla porówniania doswiadczen z gazem shella,bo w Białymstoku,mimo ze mam dwa shelle to na zadnym nie ma słynnego power gasu.
pzdr Grzesiek
  
 
Zimowa mieszanka gazu powinna zawirac nieco wiecej propanu i dlatego z racji mniejszej wartosci opalowej powinnismy spalic troche wiecej gazu niz normalnie na mieszance letniej.Ja tez zauwazylem ze nie ma reguly z jakoscia gazu na stacjach.Niedawno zona byla zmuszona zatankowac na stacji Petrochemii gdzie zakazalem jej brac gaz z racji zlej jakosci tegoz gazu.Niestety okazalo sie ze trafila na super mieszanke i samochodzik ganial na niej jak nigdy.
  
 
Witam
Ja również zauważyłem u siebie wzrost zużycia gazu z 330 km które przejeżdżałem w mieście teraz zostało zaledwie 280 i zawsze równo jak w mordę sttrzelił...tankuję na różnych stacjach
Słyszałem wprawdzie od znajomych że zimą zużycie wzrasta - z powodu innej mieszanki ale dziwi mnie fakt że podczas dwóch ostatnich zim nie zauważyłem zwiększonego spalania a jeździłem przecież tak samo...może kwestia wyregulowania instalacji...
PZDR Vincent
  
 
Reduktor jest niestety urządzeniem mechanicznym. I jako takie zawsze będzie się rozregulowywał. Ale przecież Polak potrafi
  
 
Mój platynowy regularnie wciąga 14 l obojetnie czy zima czy lato,z reguły tankuje na jednej stacji.
  
 
u mnie tez roznie, w Ciechanowie zatankowalem to 130 szla bez trudu po trasie, a zatankowalem w gdansku to ledwo 120 poszla, najlepiej mialem miesiac temu gdy na obwodnicy 155 lecialem.