Filmy-Filmiki z Ładami - Strona 29

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W Rosji można kupić nawet napis Семёрачка (siódemeczka), czyli idąc tym tropem, są też takie wersję? Litości

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
w takim razie ucieszy Was ta korespondencja:

Я приветствую,
Я хочу спросить о надежный факт про ВАЗ 2107 - ли оригинально выходили они с надписью "жигули"? Многие говорит, что не былo моделей 2107 с фирмово монтированным значком "жигули" на бордочке и капоте багажника. Я - участник форума LADA Клуб Польша. Bозникла там дискуссия на эту тему и я хочу узнать правды у производителя.
с уважением
Roman Antypiuk
------------------------------
обрый день Romek.
Спасибо за обращение к официальному дилеру LADA компания Аура мы благодарим вас за интерес проявленный к марке LADA.
Надписи ЖИГУЛИ выпускались только для внутреннего рынка России
--
С уважением,
Антон Абрамов

Продавец-консультант|

ООО "Аура"

Тел. +7 (8482) 37-00-00

anton.abramov@lada-aura.ru
aura.lada.ru

ponad to dostałem takie zdjęcia
https://zapodaj.net/21b4d99e2b731.jpg.html
https://zapodaj.net/365588fe0e208.jpg.html
---------------------------------------------------------------
Także, jeżeli ktoś nie jest kopnięty w głowę, nie jest szaleńcem na punkcie ład a firma sama montuje napis "жигули" to nie uważam tego za błąd jeżeli siódemkę nazywa się też Żyguli.

p.s. Specjalnie dla Ciebie SzokoLada. Pewnie będzie ciężko się przyznać, że nie zawsze masz rację.
  
 
Polecam przeczytać literaturę od podstawy. W sumie 3 książki. Высокой мысли пламень. I dopiero wtedy pogadamy co jest Żyguli, a co nie, komu to jest potrzebne i dlaczego są takie sytuacje.


Aha, jeszcze dodam. W Rosji nie kupisz Daci Sandero, czy Logana. Natomiast kupisz Renault Sandero lub Logan. Co powiesz na taką sytuację?


-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-04-05 15:13:17 ]
  
 
Najlepiej użyć argumentu, którego nikt nie zna na forum i podejrzewam, że nikt nie zamierza sprawdzać takiej błahostki - ja napewno nie. Chyba Cię głowa boli, że będę czytał 3 książki, żeby udowodnić.. Właśnie, właściwie co? Na samochodzie jest napisane Żyguli to nie widzę powodu o ból dupy jeżeli ktoś tak mówi, bo to widzi. A jakby powiedział Łada Riva też byś się tak gotował?

Pewnie tak, bo Twoje muuuuusi byc na wierzchu Przy czym warto przypomnieć, że mówimy o autach różnią się detalami (jak wszystkie klasyki łady).

Jeżeli jest to taka ISTOTNA wiedza, która jest NIEZBĘDNA do porozumiewania się werbalnego na temat ład to proszę podziel się nią (możesz nie w oryginale, nie wszyscy umieją tak dobrze rosyjski jak Ty). Jeżeli natomiast różnica między Zyguli a vaz 2107 jest tak istotna jak między Daci Sandero, czy Logana a Renault Sandero lub Logan to proszę cię,
Cytat:
2018-04-05 10:07:31, SzokoLada pisze:
Litości

  
 
Nie wiem skąd ta agresja, ja tylko próbuje wytłumaczyć tym, co nie wiedzą, a chcą wiedzieć. Jeżeli tego nie łapiesz, nie rozumiesz, cóż... Oficjalny dealer, to nie pasjonat i wiele rzeczy nie wie, jeżeli chodzi o historie. Ja natomiast poświęciłem czas, przeczytałem te książki i głowa mi nie boli, ale wiedzy przybyło. Jeżeli nie wierzysz, w to co mówię, to zawsze możesz pójść do kościoła i czekać na cud. Może pomoże. Książka jest napisana przez ludzi, którzy pracowali, budowali autovaz. Jeżeli dalej chcesz wierzyć, we wszystko co jest napisane, proszę bardzo, wolna wola. Ale na murze też jest napisane, a za murem nic nie ma. Dziękuję za korespondencję z dealerem, dzięki niej wywnioskować można, że jeżeli ktoś pisze, że ma wersję eksportową, finską, chińską, a ma napis ЖИГУЛИ, to już wiemy, że to kłamstwo na 100 %

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Na początek kilka fotek:


BA3 2101

BA3 2102

BA3 2103

ВАЗ 2106

I taka:


Widzę, że temat "Żiguli" powraca na tym forum jak bumerang...

Moim zdaniem trudniej nie tyle znaleźć kilka modeli, które mają prawo tytułować się "Żiguli" ile przekonać część osób do swoich racji. Cóż, ja ma swoje zdanie ale nie zamierzam absolutnie nikogo do niego przekonywać. Powiem tylko tyle: odkąd pamiętam "Żiguli" to były dla mnie Kopiejka, Uniwersał, Trójka i Szóstka. Nigdy nie śmiałbym nazwać rodziny "2104-5-7" "Żigulką". Nie i już ! Ale, tak jak pisałem, to tylko moja opinia...



Kilka kamyczków do ogródka... i na podkręcenie dyskusji. Wiecie co to za auto ? Na pewno. A wiecie jak było sprzedawane w Chile ? Część pewnie wie... A wiecie dlaczego akurat tak ? No właśnie... "To są właśnie te detale" jakby to Hajto powiedział...

Dalej...





I tak można pisać, pisać i pisać... Dyskusję uważam za otwartą, oby z kulturą panowie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Fajne zdjecia Michal Nawet moja ksiaznice znalazles.

Co do Ziguli wedlug mnie podobny problem jak w VW. Emblemat Rabbit wiec co? VW Rabbit. Ale czy na tabliczce znamionowej jest rabbit? W dowodzie?
To tez podobna sprawa w gastronomii z cukrem wanilinowym - ogol spoleczenstwa mowi ze to cukier waniliowy i zyja w takim przekonaniu, a prawda jest inna. Przykladow masa, dlugo by wymieniac.
Wolny kraj, mozna swoje powiedziec.

Ostatnie doniesienia mowia, ze ziemia ma ksztalt gruszki. Co to bedzie jak sie okaze ze to prawda?
Wielki szok tak jak z tym ktore jest faktycznym Ziguli a ktore nie?
  
 
Nie filmik ale... rzadki widok w Cieszynie - 2 Łady na jednym zdjęciu sprzed tygodnia.

Jedna to moja 2105 a na tą czerwoną 2107 polowałem z 5 lat temu, jeszcze przed jej erą złombolową (była w super stanie, dalej jest ładna). Niestety nie udało się poznać właściciela a potem kto inny ja kupił. Chociaż w sumie to Łada kawałek świata zobaczył wiec nie ma co żałować ...


[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2018-05-12 21:38:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2018-05-12 21:49:38 ]
  
 
andrzej z tego zdjęcia które wstawiłeś najbardziej podoba mi się BABCIA GIENIA czyli bohaterka drugiego planu umieszczona na muralu budynku w tle aczkolwiek fotka zacna
  
 
To akurat Irena Sendler

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
[sorry nie wiedziałem...... tradycyjnie strzeliłem babola........mistrz gaf to chyba ja......
  
 
Zdjęcie zrobione za pomocą filtra Nokia 5110?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Nie, masakrycznie porysowanym obiektywem w Lumia 640

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Taki obiektyw nadaje zdjęciu klimatu.


-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-07-29 09:49:59 ]
  
 
A mi mowia ze jestem chory, bo wszedzie widze Lade.

Jadac na kawalerskie stanalem w Bielsku na stacji. Po powrocie juz nie bylem sam.



Czyzby kolejny znak, jakie bedzie kolejne auto?

[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2018-05-13 16:08:29 ]
  
 
A wczoraj pod blokiem minęła mnie granatowa Forma w pierwszej serii w na oko super stanie (i na blachach z UA) ale nie zdążyłem machnąć fotki

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
https://goo.gl/images/drKrKW

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2018-05-13 16:13:02, andrzej_krakow pisze:
A wczoraj pod blokiem minęła mnie granatowa Forma (...)

Ponoć te Formy strasznie sypią się blacharsko. Prawda to ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2018-07-09 21:07:15, emde pisze:
Ponoć te Formy strasznie sypią się blacharsko. Prawda to ?


Ta konkretnie się nie sypała, Góralowa tez nie w odróżnieniu od poKolibrowej 2111.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Przecież Forma, to Samara sedan, więc porównanie do 2111 jest nie adekwatne.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим